Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
INVESTIČNÍ GLOSA: Co nebolí, to roste. Červená v Izraeli, zelená na grafu
Válka je hrozivý fenomén. Překresluje hranice, zabíjí lidi a drasticky ovlivňuje světové investiční trhy. Teoreticky. Wall Street na nedávno propuknutou válkou na Blízkém východě paradoxně reagovat nechce. Přitom se může Spojených států i globální ekonomiky týkat mnohem víc než válka na Ukrajině.
Jestřábí Fed už sklízí „úspěchy“
Americká centrální banka (Fed) ve středu zvýšila úrokové sazby o půl procentního bodu do rozmezí 0,75-1,00 % a její šéf Jerome Powell byl až překvapivě konkrétní v přístupu k dalšímu růstu úroků. Ve Spojených státech by na dalších dvou zasedáních mělo dojít ke zvýšení o 50 bps. Trh je ještě více jestřábí, očekává rychlejší utahování měnové politiky, už v září by se tak měl americký dolar úročit v blízkosti 2,50 %.
Série živějších obchodních seancí vedla nakonec jen k mírnému poklesu indexu S&P 500
Po měsíci na americké burze přišel živější obchodní týden, během kterého americký akciový index S&P 500 celkově přišel o 0,59 %.
Bitcoin padol späť pod 30,000 USD - je to koniec uptrendu alebo len korekcia?
Po niekoľkomesačnej rally Bitcoin klesol o 13 %. V polovici apríla BTC dosiahol 31 000 USD, vďaka čomu si veľa investorov myslí, že býčí trh je späť. Ale je to naozaj tak?
Drawdown
Drawdown. Slyšíš, jak to slovo zní? Slyšíš tam ten down na konci? Down znamená dolů. Už jsi téměř na nule se svým účtem, to musíš být zřejmě nevyhnutelné i na nule nebo poblíž nuly se svojí psychikou. Kolika drtivými drawdowny jsi prošel? Bylo jich hodně? Dostal ses z drtivých drawdownů, kde jsi třeba ztratil i 70-80 % účtu? Dokázal ses z toho dostat? Jak? Co se stalo, že ses z toho dostal? Měl jsi štěstí? Možná, ale nemyslím si to.
Částečný odprodej pozice
Jak jsem už psal, moje strategie průrazu časového pásma se skládá z několika částí, které díky jejich harmonii dokáží lépe těžit z celkové strategie a alespoň pro mě udělat obchodování snesitelnějším ve smyslu psychické zátěže.
Vyhodnocení obchodních příležitostí
V dnešním blogu se podíváme na vyhodnocení obchodních příležitostí z předcházejících dní a další nastavení.
Obchodný výhľad na Zlato, Dax30 a BP
V tomto obchodnom výhľade poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy sa pozrieme na to kam až trh môže ísť.
Kdy splaskne bublina na nemovitostech?
V jak velké bublině se aktuálně trh nachází? Ve srovnání s předkrizovými lety 2007-08 by dnes ještě nemuselo být tak špatně. Před 10 lety totiž výnos z nájemného nepokryl ani úroky z hypotéky, které se pohybovaly mezi 5 a 6 % (viz graf). Volné prostředky se tehdy daly lépe zhodnotit nákupem bezpečných vládních dluhopisů a kupující nemovitostí v podstatě pouze spekulovali na další růst cen, což byl jasný znak rozpáleného bublinového trhu.
Býci dominují, americké akcie mají historická maxima na dosah
Americký akciový index S&P 500 hned v pondělí vystoupal nad psychologicky zajímavou hladinu 3 000 a za týden celkově přidal 1,22 %.
Praktická ukázka: Zajímavý obchod
Celkem byly v uplynulém týdnu čtyři obchody. Avšak jeden z nich byl opravdu zajímavý. Přivedlo mě to k myšlence, jestli bych zase neměl udělat nějaký backtest. V tomto případě kvůli velikosti range, která ještě lze obchodovat.
Jak na klouzavý průměr
Pokud se pohybujete na akciových trzích, ve světě investic a krátkodobého obchodování určitě víte o technických indikátorech, které jsou pro krátkodobé obchodování nezbytné. Indikátorů je však mnoho a často má problém se ve výběru vhodného nástroje zorientovat i pokročilý obchodník. V tomto článku se budeme bavit o jednom z těch nejjednodušších a nejpoužívanějších indikátorů vůbec.
Měnový pár GBP/USD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár GBP/USD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
Jak v hlavě zmáčknout tlačítko „Profesionální trading“ aneb někdy se začít musí
Každá lidská činnost, má-li být efektivní, vyžaduje odpovídající stav vědomí. Sportovci tomuto konceptu říkají „zóna“. Před každým zápasem se do ní snaží dostat, aby byli plně koncentrovaní na výkon a nijak je neovlivňovalo okolí. Ten stejný přístup platí samozřejmě i pro trading a jakoukoliv další vědomou lidskou činnost. A jedním z největších „hybatelů“ vaší tradingové mysli je vaše konkrétní tradingová historie.
Praktická ukázka: Další pěkná ztráta
V minulém týdnu si se mnou trh opět pěkně pohrál, když to až do čtvrtku vypadalo, že přes všechny potíže by přeci jen mohl naplnit moje očekávání a podívat se do kladných hodnot. To se nestalo a tak se mrkneme, co se tedy odehrálo.
Ropa, ropné měny a ropné akcie
Ropa se během letoška podobně jako ostatní komodity dostala zpět na relativně snesitelné ceny. Poptávka roste pomalu kvůli slabé čínské ekonomice a vysokým úrokovým sazbám v Evropě a v USA. Trh se ale nachází v rovnováze, kdy rostoucí těžba v USA, Brazílii a Guyaně dokáže kompenzovat jak mírné přírůstky spotřeby, tak i prohlubující se škrty členů kartelu OPEC, kteří postupně vyklízejí pole a ztrácejí tržní podíl.
A zase prázdniny
Jedním z mnoha umění tradingu je nejen vědět, kdy a jak obchodovat, ale také vědět, kdy a proč neobchodovat. Někdy jsou rozhodnutí v tomto směru poměrně lehká, někdy naopak způsobují zahřívání ozubených koleček v mysli tradera.
Americký dolar neříká poslední slovo
V rámci tohoto fundamentálního okénka zde často poukazuji na dlouhodobé nadhodnocení amerického dolaru, ať už z pohledu porovnání s historickým průměrem, vyšší inflací v USA v porovnání s ostatními vyspělými zeměmi nebo chronickým a zvyšujícím se fiskálním deficitem (stále ještě) největší světové ekonomiky. Nové makro statistiky z minulého týdne ale tento náhled přinejmenším nabourávají.
Technická analýza měnových párů NZD/USD, AUD/USD a GBP/JPY
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Cena měnových párů NZD/USD a AUD/USD se nachází na významných rezistencích a na GBP/JPY očekávám korekci rostoucího trendu.
TOP 3 nejobchodovanější CFD akcie týdne - PayPal, Bank of America a Ferrari NV
Letní měsíce bývají co do objemu obchodování spíše pomalejší, hospodářské výsledky však do trhů vnáší zvýšenou volatilitu, které se obchodníci snaží využít. Přinášíme vám souhrn 3 nejobchodovanějších akcií v Purple Trading za první srpnový týden. Co stojí za jejich popularitou a jaký je výhled do budoucna? To vše se dočtete v dnešním článku.