Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Víte, kdy investor prodělá nejvíce peněz? "Když si myslí, že…“
V tradingu se velmi často stává, že když si obchodník něco myslí, skončí to špatně. Lepší je v takových případech počítat do desíti a až poté začít obchodovat.

Perspektivy americké měnové politiky
Dnes se dozvíme, zda americký Fed změní nastavení své měnové politiky. Drtivá většina analytiků se domnívá, že Fed stejně jako ECB se rozhodne své sazby nezvedat. Cokoliv jiného by bylo překvapení, které však nikdy nejde stoprocentně vyloučit. Investoři budou pozorně sledovat spíš tiskovou konferenci, které bude následovat po oznámení rozhodnutí Fedu.


Povídání o trzích: Jak technologičtí giganti zvládli výsledkovou sezónu a co nás čeká?
Čtyřikrát ročně světové společnosti oznamují své hospodářské výsledky a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Nedávno zveřejněné výsledky odhalily, jak si vedly technologičtí giganti jako Apple, Microsoft, Alphabet, Amazon a Meta. V poslední epizodě série Povídání o trzích se na tyto výsledky zaměřili odborníci z XTB – Jaroslav Brychta, Tomáš Vranka a Marek Nemky, za účasti Petra Horáčka. Jaké závěry přinesla jejich diskuze?

Multitimeframe analýza: 13.7.2021 AUD/NZD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Čaká väčšinu eurových menových párov rast?
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Dnes sa pozrieme špecificky iba na 3 EUR menové páry z tých najvyšších timeframeov a to konkrétne na EUR/JPY, EUR/AUD a EUR/NZD.

Privilegium amerického dolaru
Obchodníci a lidé z prostředí finančního světa se dlouhodobě shodují na tom, že současný ekonomický systém poskytuje vládě USA až přehnaná privilegia. Dá se říci, že systém nezachází se všemi zeměmi stejně. Americký dolar je rezervní měnou světa, což poskytuje Spojeným státům nespravedlivou výhodu oproti ostatním.

Analýza S&P 500, EUR/USD, GBP/USD - akciová rally prozatím nekončí
Trhy dostaly v minulém týdnu dva zásahy. Rychle se z nich však otřepaly a pro mnohé překvapivě uzavřely týden na nových all-time high. Oslabovaly ale měny, a to díky Fedu a americkému trhu práce. Svoji sílu také znovu ukazuje dolar. Proč?

Swingový TimeFrame výhled na týden 24. - 30. října 2022
Každý týden sleduji majors měnové páry a určuji u nich aktuální sílu trendu. Ty pak obchoduji podle své obchodní strategie, a to živě a na opravdových trzích přímo před zraky diváků. Co přinesl tento týden?

Ropy je stále přebytek
V Libyi se zase dějí věci. Vojsko nástupců Muammara Kaddáfího obsadilo 3 hlavní terminály na vývoz ropy. Na tuto zprávu však trh s ropou takřka nereagoval, protože Libye nyní vyváží asi 15 % své produkce z roku 2011, což představuje pouhých 200 tis. barelů ropy denně. Naopak negativně na ceny působila následná dohoda, při které se jak vláda podporovaná Západem, tak povstalci budou snažit kooperovat při

Vnímání skrytých informací - praktická ukázka
Vnímání tržního prostředí jako celku může být někdy obtížné. Pokud ale trader rozvíjí své obchodní a duševní schopnosti, jistě mu to přinese mnoho zisků.

Pokrytectví v tradningu
Trading má takovou zvláštní schopnost. Vždy se mu v nás podaří objevit nejen to málo, co je dobré, ale především proti nám umí použít vše, co je v nás špatné. A přiznejme si, že je toho někdy skutečně hodně a trh to umí použít naprosto dokonale. Mohlo by se zdát, že pokrytectví s tím nesouvisí, ale chyba lávky.

Česká koruna na rozcestí
Dnes proběhne další zasedání České národní banky a příliš velké překvapení se v nastavení měnové politiky nečeká. ČNB ponechá hlavní úrokovou sazbu na 0,75 % a postupně se přepne do letního spánku a bude čekat buď na výrazně lepší data z ekonomiky, nebo nečekaně jestřábí Evropskou centrální banku (ECB).

Nové obchodné príležitosti na komoditách
V tomto blogu sa pozrieme na historický vývoj vybraných komodít a podľa pár faktorov vám dám môj odhad na budúci cenový vývoj. Konkrétne sa pozrieme na kukuricu, ropu a plyn.

Šachista tradingovým mistrem světa: Jak Ján Smoleň dobyl finanční svět?
Ján Smoleň je vysokoškolský profesor finančního managementu a zkušený obchodník. Tento bývalý špičkový šachista a pokerový hráč, se v posledních letech zaměřil na pole tradingu a díky kombinaci svých analytických znalostí a hráčské mentality se i v tomto oboru dostal mezi světovou špičku. Již třikrát se mu povedlo stát se mistrem ve světových tradingových soutěžích. V tomto článku přinášíme s touto tradingovou celebritou krátký rozhovor. Pokud se chcete dozvědět od Jána více, byl také jedním z hlavních řečníků na víkendové Online trading konferenci XTB, ze které je již nyní možné zdarma získat záznam.

Swingový výhled - 22. týden (Konsolidace na akciích)
Akciové indexy minulý týden pouze konsolidovaly, nicméně vyšší čísla inflace zpracovaly poměrně dobře a dokázaly dokonce v některých případech mírně růst. Vypadá to tedy, že vyšší inflace je v aktuálním vývoji započítána a zajímavé bude nyní, jak trhy zareagují na páteční čísla inflace v USA. Hlavním cílem FEDu je totiž aktuálně plná zaměstnanost a až poté cenová stabilita.

Lehká ropa (WTI) - Analýza více časových rámců (W1 až H1)
V tomto blogu se blíže podíváme na komoditu WTI a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Praktická ukázka: Konečně běžný týden
Uplynulé dva týdny se můj AOS moc nenadřel. Obchodů bylo málo, ale i tak výsledky nebyly vůbec špatné. Tedy vlastně byly, pokorně řečeno, velmi dobré. Přesto v minulém týdnu odpadl faktor, o kterém jsem psal v minulém článku, tedy o možném nutkání vstoupit do obchodů, které by nebyly podle pravidel.

INVESTIČNÍ GLOSA: Září je noční můrou investorů. Zelené grafy může pokácet další kalamita
Po prázdninových propadech už se trhy zase tetelí blahem a vyhlížejí mimořádně úspěšný konec roku. Stojí za to ale připomenout, že září je pro trhy (zejména americké) historicky tragický měsíc, a to nezávisle na tom, jak nadějně tržní vývoj působí v době před začátkem školního roku.

Další volatilní vývoj rázně zhoršil páteční výprodej, americké akcie proto výrazně oslabily
Poslední dubnový týden byl velice živý, intradenní rozpětí svíček bylo široké. Páteční propad o více než tři procenta nakonec seslal trh do ztráty, index S&P 500 odepsal 3,27 % a za duben klesl o bezmála devět procent.