Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Shrnutí divokého týdne a výhled na příští.
Blíží se konec divokého týdne. Pokusil bych se na několika řádcích vyhodnotit uplynulý týden a trochu se podívat na to co by nás mohlo čekat příští týden.

Tesla mezi velikány
V pondělí odpoledne vyšla zpráva o Tesle a jejím začlenění do nejprestižnějšího akciového indexu dnešní doby - S&P 500. Oficiálně bude Tesla zařazena do indexu 21. prosince a její podíl v něm bude přibližně 1 %. Nebylo žádným překvapením, že akcie Tesly v reakci na toto oznámení stouply o úctyhodných 12 %. Nebo ano?

Elliottova vlnová teorie pro měnový páry USDJPY, CAD/CHF a EUR/GBP
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový páry USD/JPY, CAD/CHF a EUR/GBP. Elliottova vlnová teorie byla poprvé prezentována světu v roce 1938 americkým účetním R. N. Elliottem.


Rady pro trading na základě momenta trhu
Ti, kteří někdy využívali pro své obchodování strategie momenta trhu, si jsou dobře vědomi všeho, co s nimi souvisí. Momentum strategie umožňují obchodníkům rychle a přesně identifikovat konkrétní trh, kde je výrazný ať už nákupní či prodejní sentiment a krátkodobě zvýšená volatilita. V tomto příspěvku uvedeme několik rad, kterých by se měl začínající momentum trader držet.

Výsledková sezóna za námi: Je big tech stále nezastavitelný?
Výsledková sezóna je prakticky u konce a jako obvykle největší pozornost přitahovaly výsledky velkých technologických společností – Apple, Microsoft, Alphabet, Amazon a Meta. Ať se nám to líbí nebo ne, big tech je žhavé téma posledních měsíců a díky aktuální publikaci výsledků jsme se mohli přesvědčit, zda je bombastický růst big techu v posledních měsících oprávněný nebo ne. V tomto článku přinášíme krátký souhrn toho nejzásadnějšího. Pokud se o aktuálním stavu big techu chcete dozvědět více, analytici XTB Tomáš Vranka společně s Jaroslavem Brychtou na toto téma natočili nový díl Povídání o trzích. Big tech bude také detailněji probrán i na nadcházející XTB Online investiční konferenci, která proběhne 25. 11. od 13:00.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 23.12.2013
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Praktické okénko – Krátkodobý swing obchod do trendu
V tomto článku se podíváme na trendový obchod a jeho řízení.

Tesla padá! Je to normální automobilka
Akcie Tesly od zveřejnění výsledků za třetí čtvrtletí odepsaly 16 %. Automobilce se nepodařilo zastavit postupný pokles provozní marže a zisky meziročně padají, což je pro „růstovou“ společnost zvlášť bolavé.

Bitcoin a jeho pokles ceny: Dopad makroekonomické nejistoty (1.díl)
Bitcoin, dlouhodobě vnímán jako vůdčí kryptoměna na globálním trhu, nedávno zaznamenal významný pokles ceny. Tento pokles je úzce spjat s aktuální makroekonomickou situací, která se vyostřila po oznámení plánovaného navyšování cel americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Veľký potenciál na ETH/USD. Prečo?
Ahojte dnes sa opäť pozriem na ETH, ale trochu inak ako ste zvyknutý.

Obchodní pasti uvnitř našich hlav
Otevřete obchodní pozici, nastavíte stop-loss (SL), profit-target (PT) a už se jen díváte, jak účet narůstá. Ano, zní to skvěle. A takovýchto skvělých příběhů můžete o forexu najít určitě nespočet, avšak jedna zásadní proměnná je v těchto příbězích často opomíjena. Která? Tou proměnnou není nic jiného než obchodníkova psychologie. Na úvod toho dnes bylo napsáno již až, až. Pojďme proto nyní k samotnému tématu….

Baví mě trading?
Je to otázka, kterou si mnoho obchodníků ani nepoloží. Důvodem je možná to, že do obchodování se pustili z důvodu, aby snadno vydělali nějaké peníze a tak je ani nenapadne o této otázce uvažovat. Vše okolo tradingu považují za nezbytnost a pokud je něco nezbytné nebo nutné, tak se nepřemýšlí nad tím, jestli to někoho baví nebo ne.

Prudký pád výnosů u krátkých bondů Španělska a Itálie pokračuje
Akciové trhy se včera dostaly pod mírný prodejní tlak poté, co z USA přišly výsledky ISM pro sektor služeb, které za sebou zanechaly poměrně smíšené dojmy.

Strategie a přístup
Dva pojmy, které jsou mnohými zaměňovány. Často nikoho ani nenapadne, o jak rozdílné věci se jedná a jak jejich utříbení může usnadnit trading. Obchodní přístup a obchodní strategie. Jedna z nich je čistě technická, druhá čistě filozofická součást našeho obchodování. Věřte mi, je důležité udělat si v nich jasno.

Adaptive Market Hypothesis – platí Darwinova teorie i na finančních trzích?
Adaptive Market Hypothesis (hypotéza adaptivního trhu) je ekonomická teorie, která vychází z nesmrtelné Darwinovy teorie přirozeného výběru a která kombinuje behaviorální finance s teorií efektivních trhů. Přijde mi zábavné, jak trefně principy Adaptive Market Hypothesis sedí na akciový trh zejména v kontextu posledních tří divokých let (a nejen těch). Pokud vás zajímá, jak Adaptive Market Hypothesis popisuje chování trhů a investorů a pokud máte chuť na trochu ekonomické teorie, čtěte dál.

NZD/CAD: Očekávám konec konsolidace
V mém pravidelném blogu se dnes zaměřím na měnový pár NZD/CAD. Možná se zde schyluje k zajímavému pohybu. Tady je má příprava.

Jaká je budoucnost TRUMP coinu? | Investiční Memento
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo další vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Proč chci být algo traderem?
Na světě existují jen dva druhy traderů, kteří vydělávají peníze. Ti z vás, kteří nejsou v tomto byznysu žádní nováčci, také vědí, že existují stovky obchodních stylů a tucty trhů. A jediná otázka, na kterou potřebujete znát odpověď je: „Který z těch dvou druhů jsem já?“

Růst sazeb v USA bude pomalejší
Páteční data z amerického trhu práce přinesla smíšený obrázek. Na jednu stranu vytvořila největší světová ekonomika během ledna úctyhodných 227 tisíc pracovních míst, což silně překonalo odhady nastavené okolo 170 tisíc. Ani to však americkému dolaru k ziskům nestačilo a kvůli růstu nezaměstnanosti a zpomalující dynamice mezd nakonec vůči euru v rámci odpolední obchodní seance ztratil několik desítek pipů.