Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Multitimeframe analýza: 26.10.2022 AUD/USD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Přechod z demo účtu na živé obchodování
Obchodování na finančních trzích je fascinujícím, ale zároveň náročným odvětvím. Mnozí začínající obchodníci začínají na tzv. demo účtech, kde mohou obchodovat s virtuálními penězi a testovat své strategie bez reálného finančního rizika. Nicméně existuje klíčový moment, kdy je čas opustit bezpečné prostředí demo účtu a přejít na živé obchodování. V tomto článku se podíváme na několik faktorů a rad, které vám pomohou rozhodnout, kdy je ten pravý okamžik k přechodu.

Praktická ukázka: O částečných odprodejích
Částečné odprodeje používám rád. Celé strategii tak nějak ořezávají hrany. Když je větší část pozice odprodána, vyhýbám se tím velkým ztrátám v případě, kdy se trh rozmýšlí kam se vydat a tak nějak bezděčně vymetá Stop-Lossy (SL). Občas se ale objeví situace, jako v minulém týdnu, kdy přes vydařené obchody strategie nedokáže vygenerovat velký zisk. Ale je to chyba?

Dolar – nákup nebo prodej?
Americký dolar se s uklidněním sentimentu na trzích dostal na slabší pozice, a to jak vůči zavedeným rezervním měnám, tak vůči měnám emerging markets a komoditních velmocí. Když se ale na vývoj jeho kurzu podíváme s odstupem několika let, zjistíme, že jeho pozice je stále velice silná. Jaké argumenty teď na konci března 2016 hovoří pro pokračování dlouhodobého býčího trendu či naopak krátkodobé slábnoucí tendence?

Technická analýza měnových párů EUR/USD a USD/JPY
V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat měnovým párům EUR/USD a USD/JPY. Eurodolar uplynulý týden respektoval pásmo rezistence a na týdenním grafu vykreslil medvědí pokračující pattern. V posledním blogu o dolarjenu jsem předpokládal reakci na dlouhodobý support a trendovou čáru. Očekávání se potvrdilo a na supportu nyní sedí býčí svíce (W1). Nyní už zbývá jen na obou párech najít cenovou úroveň vhodnou pro obchod.

FED nepotřebuje uvažovat nad snížením úrokových sazeb
Ekonomický poradce Bílého domu Larry Kudlow minulý týden řekl, že by FED měl okamžitě snížit úrokové sazby o 50 bazických bodů. Ekonomická data přicházející z největší světové ekonomiky však tento názor nepodpírají a vše nasvědčuje tomu, že by banky měla udržovat svůj stávající kurz. Akciové trhy pokračují v růstu poté, co zaznamenaly nejsilnější kvartál od roku 2009. Riziko globální recese však stále existuje, pokud se nepodaří USA a Číně vyjednat během následujících měsíců obchodní dohodu.

ECB si neudělala domácí úkol
Evropská (ECB) a britská centrální banka (BoE) udělaly tento týden několik zásadních chyb v komunikaci s investory, za co je trh náležitě potrestal. Špatná komunikace se okamžitě projevila v reakci trhu, když se euro i libra utrhly z řetězu. Avšak ECB silné euro nechce, protože zbrzďuje růst inflace. A právě kvůli dosažení inflačního cíle banka měsíčně pumpuje do ekonomiky 60 miliard eur. Obě banky (ECB, BoE) by se měly vrátit o pár let zpět a nastudovat si, jakým způsobem komunikovala americká centrální banka (Fed) ukončení programu kvantitativního uvolňování (QE3) v roce 2013.

Společný London Break (3. díl)
Získal jsem dojem, že do seriálu o strategii London Breakout, musím vložit informaci o tom, jak s průběžnými výsledky nakládat, respektive o tom, jak se na ně dívám já. Protože to s tématem souvisí, i když ne přímo, tak jsem si dovolil tento díl očíslovat tak, jak jsem ho očísloval. Další celé číslo totiž bude nějaký test.

Praktická ukázka: Dva Take-Profity (TP)
Dva TP se mi v jednom týdnu nepovedly už hodně dlouho. Ačkoliv začátek týdne na to nevypadal, trh mi na konec ukázal, že umí udělat docela pěkný výsledek, který člověka potěší. A přitom stačí jen málo - věřit své strategii a nesnažit se neustále něco měnit.

Měnový pár EUR/GBP: Analýzy více časových rámců (W1-H4 TF)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár EUR/GBP a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Optimalizace obchodní strategie IV.
Dlouhodobá zisková konzistence je tím hlavním, co obchodník od své strategie očekává. Nástrojem jak jí dosáhnout, může být i analýza ziskovosti podle obchodních dní.


Príležitosť a problém nazvaná ICO
ICO (initial coin offering) je prvotná ponuka mincí využitá jeho tvoriteľmi coinu aby získali capitál na svoj biznis alebo pre budúci vývoj a staranie sa o kryptomenu. Je to jednoduchá a efektívna cesta ako vyzbierať kapitál bez zahŕňania tretích strán ako banky a VC (venture capital). Je to alternatíva IPO čo je prvotná ponuká akcií.

Prieskum ukázal, že viac ako 5 % spoločností v USA chce investovať do Bitcoinu!
Bitcoin sa v posledných mesiacoch teší rastúcemu záujmu zo strany spoločností. Od augusta do neho investovalo či sa zmienilo o investovaní hneď niekoľko popredných spoločností, pričom najmä MicroStrategy, Square, Guggenheim či Tesla na seba (ale takisto aj na Bitcoinu) pútajú pozornosť. Je viac ako jasné, že počet spoločností, ktoré do BTC investovali nie je ani zďaleka finálny, čo aktuálne potvrdil aj prieskum spoločnosti Gartner. Tá sa zamerala na americké spoločnosti, ktorých sa pýtala, aký je ich názor a postoj voči najväčšej kryptomene. Výsledky z tohto prieskumu určite nikoho neprekvapia.

Jak na Fibonacci retracement
Pokud se pohybujete na akciových trzích, ve světě investic a krátkodobého obchodování určitě víte o technických indikátorech a nástrojích, které jsou pro krátkodobé obchodování nezbytné. Nástrojů je však mnoho a často má problém se ve výběru vhodného nástroje zorientovat i pokročilý obchodník. V tomto článku se budeme bavit o často používaném nástroji, který je ovšem oproti klouzavým průměrům, RSI nebo jiným indikátorům a nástrojům už poměrně trošičku složitější.

Výsledková sezóna: Jak se daří výrobcům čipů a luxusním značkám?
Zhruba před týdnem a půl začaly mnohé významné světové společnosti zveřejňovat své hospodářské výsledky za první čtvrtletí letošního roku. Tentokrát jsou výsledkové zprávy obzvláště zajímavé, protože se zároveň výrazně mění očekávání snížení úrokových sazeb v USA, což má na mnohé, zejména dražší růstové akcie, zásadní negativní dopad. Podívejme se na nejzajímavější výsledky, které byly dosud zveřejněny.

INVESTIČNÍ GLOSA: Zuckerberg často šlape vedle. Na každém z nás ale neskutečně vydělává
Mezi investorskou smetánkou je Meta často vnímána jako společnost, která stojí za zastaralým Facebookem, která kriticky nezvládla tvorbu metaversu a která má to nejlepší určitě za sebou. Čísla ale ukazují něco jiného. Meta na nás dokáže neuvěřitelně vydělávat.

Nejvíce podhodnocená měna současnosti
Pokud se jako obchodníci spoléháte na fundamentální analýzu, zajisté vás zajímá, jak si daná měna vede vzhledem k dlouhodobé pozici ekonomiky, kterou reprezentuje. V případě bezdůvodného nebo přehnaného oslabování ji potom bereme jako podhodnocenou a vhodnou k nákupu.

Euro spadne, krize ještě není zažehnána
Příliš optimisticky si finanční trhy kreslí odchod dluhové krize z eurozóny a do kurzu eura nezapočítávají možné problémy, které se ještě mohou dostat na povrch. I přes slušný růst konkurenceschopnosti v problematickém jižním křídle a růst exportů, který stabilizuje místní ekonomiky, však poměr dluhu k HDP v Itálii, Španělsku či Portugalsku ještě nekulminoval a stále se zvyšuje.
