Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Jak poznat, že propad akcií našel své dno
Akciové trhy jsou za posledních měsíc pod další vlnou výprodejů a nic na tom nemění ani výsledková sezona, která ve většině případů pozitivně překonává očekávání. Akcie konkrétních společností, které překonávají očekávání, rostou, indexy však zůstávají zatím pozadu a převládá negativní sentiment.

Chystá sa pokračovanie trendu na zlate a striebre?
V tomto blogu poukážem na zaujímavé príležitosti, ktoré vznikajú na vybraných komoditách. Výhľad je strednodobý až dlhodobý, takže očakávané držanie pozícii je na minimálne niekoľko týždňov či mesiacov.

Shrnutí divokého týdne a výhled na příští.
Blíží se konec divokého týdne. Pokusil bych se na několika řádcích vyhodnotit uplynulý týden a trochu se podívat na to co by nás mohlo čekat příští týden.

Týdenní výhled: EUR/USD otočil trend, libra dále roste
Další týden na trzích přinesl návrat pozitivního sentimentu a obecně návrat zpět do zajetých kolejí, kdy akciové indexy pokračují v růstu na nová rekordní maxima a dolar mezitím opět slábne. Příležitostí je však stále spousta a ty nejzajímavější na těch nejoblíbenějších trzích si ukážeme ve videu. Nejvíce jich znovu nabízí měnové páry, zatímco na akciových indexech si musíme počkat na menší korekci.


Inflace v kryptoměnách
Technologický sektor zažívá prudké výprodeje a ty s sebou táhnou dolů i svět kryptoměn, který jen za poslední týden odepsal v tržní kapitalizaci stovky miliard dolarů.

Rekordní růst palladia je u konce
Palladium včera ztrácelo již třetí den v řadě a zaznamenalo největší pokles za posledních devět let. Zahraniční média hovoří kvůli výraznému nárůstu ceny o splasknutí bubliny. Za propadem mohou být obavy ze zpomalení globálního růstu spolu s opakovaným varováním, že růst ceny kovu na rekordní maxima nedopovídá jeho hodnotě. Trh s palladiem je dlouhodobě v deficitu a poptávka výrazně převyšuje nabídku. Cena palladia za unci je i tak stále vyšší, jak cena zlata, a to za 1388 dolarů za unci.

Slabý dolár a predikcie
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj vybraných inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Praktická ukázka: "mobilizace nové síly".
V prosinci minulého roku jsme se zde mohli dočíst o svíčkové formaci označené jako "mobilizace nové síly". Vzhledem k tomu, že článek vzbudil určitý zájem a hlavně z mého pohledu tuto svíčkovou formaci využívám, dnes uvedu několik praktických příkladů, jak ji začlenit do obchodních systémů.

Praktická ukázka: Další povedený týden
Vzhledem k tomu, jak se do uplynulého týdne propsal 1. máj, který se slaví takřka na celém světě, nečekal jsem, že by z toho mohlo vzejít něco pěkného. Ale protože předpovídat cokoliv, jak stále říkám, zkrátka nejde, tak i v tomto týdnu bych se mýlil, pokud bych se rozhodl, že v něm nebudu obchodovat.

Výsledky JP Morgan vrátily na trhy dobrou náladu
Páteční seanci měla v rukou banka JP Morgan, která lepšími výsledky dokázala pomoci do zelených čísel jak ostatním bankám, tak celému burzovnímu indexu.

Já Trader, s.r.o. – aneb principy úspěchu na finančních trzích 3/3
A je tu třetí díl nového blogu ze série "Já Trader" od týmu autorů CLEO.one!

Obchodní nastavení pro EUR/USD, EUR/NZD a pomerančový džus
Měnový pár EUR/USD počátkem týdne neudržel důležitý support 1,1300, který byl navíc podpořen býčím obchodním signálem (býčí divergence) a v pondělí uzavřel na dohled 1,1200 úrovně. Technicky to pro býky začalo vypadat špatně, navíc pro euro také nepřicházely moc pozitivní zprávy (Itálie, brexit, makrodata).

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry EUR/USD, EUR/CHF a CAD/CHF
V dnešním blogu se podívám na analýzu měnových párů EUR/USD, EUR/CHF a CAD/CHF, na kterých je poměrně podobná situace. Každý měnový pár nám, ale můžeme nabídnout jiný poměr mezi riskem a ziskem.

Je akcie Palantiru pořád dobrou příležitostí?
Akcie Palantiru patří k nejsledovanějším akciím současnosti. Může za to z části i hlavní sektor jejich aktivit, což je vytváření analytického softwaru pro bezpečnostní rizika USA. Palantir má pověst firmy spolupracující s CIA. Avšak jedna z velkých výzev pro společnost, která vstoupila na americkou burzu v polovině roku 2022, je rozvoj svých služeb nejenom pro vlády, ale především pro komerční sféru.

Když čísla nestačí: Intuice jako nástroj úspěšného obchodníka
Čísla, statistiky a pravděpodobnost – to jsou základní pilíře každého racionálního tradera. Ale co když se ukáže, že úspěšní tradeři dělají klíčová rozhodnutí i na základě něčeho méně měřitelného? Jak funguje intuice v tradingu a jak ji využít ve svůj prospěch?

Jak to dopadá, když se neposlechne obchodní plán?
Téměř v každém článku se zaměřením na obchodování se o ní dočteme. Konkrétně to, jak stěžejní pro trading je, jak se s ní musíme naučit pracovat a jak o ni pečovat. Samozřejmě mám na mysli psychiku. Můžete si o ní přečíst nespočet publikací, na základě kterých si vytvoříte perfektní obchodní plán, který se poté budete snažit následovat, ale pak se stejně něco zvrtne. V hlavě se vám začne ozývat nenápadný chamtivý hlásek, který začne sílit na intenzitě a pak to dopadne tak jako u mě v předchozích dvou týdnech.

Jaké jsou důsledky současného ekonomického vývoje pro investice?
Instituce Financial stability board (dále FSB) byla založena G20 po krizi v roce 2008. Její funkcí je dohlížet na finanční stabilitu ve světě a upozorňovat na rizika. Svou pravidelnou roční zprávu společnost vydala letos v listopadu. V závěru zaujme tvrzení, že dnes existuje riziko nedostatku hotovosti na finančních trzích. Jak tomuto sdělení porozumět a o jaký druh rizika jde?

Jak pracovat se zdroji informací a nestát se obětí tržní paniky
V éře internetu a elektronických médií, kdy jsou informace dostupné komukoli, je nyní snazší stát se obětí předem naplánovaného informačního útoku. V tomto článku vám se budeme zabývat tím, jak se vyhnout této „zkáze“ při analýze finančních zpráv.

USD/JPY nemá příliš prostoru pro růst
Japonské kvantitativní uvolňování jede podobně jako v Evropě na plné obrátky a sráží hodnotu domácí měny s tím, jak nízké výnosy z investic nutí soukromé subjekty k nákupům aktiv v zahraničí. Kvůli extrémně uvolněné měnové politice tak vidíme měnový pár USD/JPY na úrovních okolo 120 jenů za dolar. Stále se ale ukazuje více důvodů, proč by i přes nový příval japonských jenů na trh neměl měnový pár USD/JPY dále růst.