Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Technická analýza měnových párů USD/JPY, EUR/AUD a EUR/NZD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Cena měnového páru USD/JPY klesá ke konfluenční zóně. EUR/AUD je zpět v konsolidaci a EUR/NZD pravděpodobně ukončil korekci rostoucího trendu.

Britská libra je nejvíce podhodnocená za tři desetiletí
Britská libra neudržela krátkodobý rostoucí trend, který ji během listopadu dovolil smazat část po-brexitových ztrát. Ani ona se nevyhnula všeobecně sílícímu americkému dolaru, který po zvolení Donalda Trumpa prezidentem získává oproti všem světovým měnám.

Uspokojení z tradingu časem zmizí. Proč?
Trading je především o zvládání svých vlastních emocí. Existuje možnost, že jde trading dělat bez nich? To je hlavní téma dnešního článku.


Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 22.6.2015
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Nejzranitelnější měny
Podle japonské banky Nomura je česká koruna znovu na prahu měnové krize. Stejné varování tato banka vynesla i v listopadu 2022, od té doby však koruna vůči euru o celé procento posílila. Byť si myslím, že by si naše měna po inflační smršti zasloužila oslabit, na nějakou měnovou krizi s depreciací až nad „intervenčních“ 27,00 to zdaleka nevypadá. Proč? I s vyššími náklady a ztrátou ruského trhu dokážeme naše produkty úspěšně prodávat na zahraničních trzích, česká obchodní bilance je bezpečně v plusových hodnotách.

Retracement EUR/GBP, EUR/AUD, DAX a 2 reálne obchody v 13. týždni 2020
Tri inštrumenty s výraznými pohybmi k historickým úrovniam za 22 dní. Následne ich retracement v priebehu ďalších 8 dní. EUR/GBP, EUR/AUD a DAX po svojich výrazných pohyboch sa nachádzajú „v etape konsolidácie, alebo v príprave na ďalší výrazný pohyb“? Na priložených a údajmi doplnených grafoch je tento stav „výrečnejší“. Za pozornosť stojí, že ich hodnoty spred 8 dní boli aktuálnymi maximami a minimom.

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF a EUR/JPY
V dnešním blogu technické analýzy se podíváme na měnové páry USD/CHF a EUR/JPY. Na prvním měnovém páru došlo k breakoutu formace Vlajka na denním grafu. Cena měnového páru EUR/CHF se nachází na rozhodující S/R úrovni z pohledu čtyřhodinového grafu. Kromě popisu aktuální situace se podělím o mé obchodní příležitosti na těchto měnových párech.

Rekordní růst palladia je u konce
Palladium včera ztrácelo již třetí den v řadě a zaznamenalo největší pokles za posledních devět let. Zahraniční média hovoří kvůli výraznému nárůstu ceny o splasknutí bubliny. Za propadem mohou být obavy ze zpomalení globálního růstu spolu s opakovaným varováním, že růst ceny kovu na rekordní maxima nedopovídá jeho hodnotě. Trh s palladiem je dlouhodobě v deficitu a poptávka výrazně převyšuje nabídku. Cena palladia za unci je i tak stále vyšší, jak cena zlata, a to za 1388 dolarů za unci.

Motor Slovenskej ekonomiky sa môže zaseknúť
Ahojte traderi. Dnes si dáme trochu netradičný článok, pretože by som rád upozornil na jeden problém, ktorý na Slovensku máme.

VIDEO: Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 19. týden
Pravidelný týdenní videokomentář společnosti BOSSA.

Konstrukce AOS v programu StrategyQuant - genetická evoluce
V minulém článku jsem popsal, jakým způsobem pomocí StrategyQuant stavím automatické obchodní strategie náhodným procesem generování. Druhý způsob, který používám, je genetická evoluce. Jde o proces evoluce strategií z počáteční populace za pomoci genetického programování.

Fundamentální analýza kryptoměn – srovnávací analýza: Kryptoměny versus tradiční aktiva (9. díl)
Tento článek porovnává kryptoměny s tradičními investičními aktivy jako jsou akcie, komodity, nemovitosti a dluhopisy. Podrobně se zaměřuje na jejich výnosový potenciál, likviditu, náklady na udržení, regulační rámec a fiskální důsledky. Dále hodnotí výhody a nevýhody investování do kryptoměn, včetně jejich vysoké volatility, daňových a bezpečnostních rizik. Čtenářům poskytuje strategické rady ohledně začlenění kryptoměn do diverzifikovaného portfolia.

Inflace stále nikde
Dnes se v rámci fundamentální analýzy podíváme pod pokličku nejdůležitějšímu indikátoru, který sleduje americká centrální banka (Fed) a také jeho dopad na aktuální vývoj kurzu amerického dolaru. Po nastavení inflačního cíle na 2 % se sám měnový výbor Fedu vyjádřil, že jeho hlavním měřítkem bude jádrová inflace (bez potravin a energií) vypočtená z koše spotřeby domácností.

Vlastnit zlato fyzicky nebo elektronicky?
Žlutý kov se i přes zvýšené vnímání ekonomického i politického rizika i nadále drží v downtrendu. Za poslední 4 roky odepsal zhruba 40 % své USD hodnoty a kvůli silnému dolaru a výhledovému zvyšování úrokových sazeb v USA nemá příliš prostoru pro obrat.

Koruna oslabí, nemovitosti porostou
Dnešní čerstvý předstihový ukazatel PMI potvrdil bídu a zmar v českém průmyslu. Jeho hodnota poklesla na pouhých 41,8 bodu. Je vidět, že tuzemská produkce při současném kurzu koruny a vysokých úrokových sazbách ztrácí konkurenceschopnost.

6 otázek, které byste si měli položit před otevřením reálného účtu
V dnešním článku si ukážeme, jaké otázky bychom si měli položit před otevřením živého obchodního účtu a jak dále postupovat.

Černá labuť roku 2017 – trh dluhopisů?
Pojem černá labuť jako ekonomický termín použil prvně Nassim Taleb, který takto označil nepředvídatelné jevy a události s významným dopadem na život jedince nebo celé společnosti. Vzhledem k tomu, že černé labutě jsou těžce předvídatelné, jen zřídka jsou součástí tržních predikcí. Je proto málo pravděpodobné, že by se nám podařilo černou labuť příštího roku predikovat. Nicméně rádi bychom se věnovali dluhopisovému trhu, který by mohl projít v příštím roce většími změnami. Kromě toho nás mohou čekat další tržní novinky. Například 10. výročí finanční krize, oživení inflace a pravděpodobně se dočkáme i prvních fiskálních stimulů, když už centrální banky vyšpikovaly své bilance na maximum. Shrneme-li si rok 2016, tak mezi černé labutě můžeme zařadit brexit.

Bitcoin, dominancia BTC, kapitalizácia altcoinov a zlato
Ahojte traderi. Bitcoin sa nakoniec rozhodol počúvnuť technickú analýzu a nepodľahnúť FOMO, za čo som veľmi rád. Technická analýza hovorila jasný short. Momentálne trackujem na 4H ABC korekciu a teda korekciu celého rastu. A vlna by mohla ísť niekde na hranicu 8300 - 8400 USD. Po nej však príde menší rast a potom znova finálny pokles. Keďže sa korekcia len začala, tak je veľmi ťažké určiť finálny target. Presný target budeme vedieť určiť až keď budeme mať bod A a B. Teraz by som však použil fibonacci retracement a ako najpravdepodobnejší target mi príde zóna medzi 7596 - 7896 USD.
