Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Kosmetický pokles indexu S&P 500 situaci nerozhýbal
Americký akciový index S&P 500 za týden ztratil několik desetin bodu, na denním grafu se tedy nic nemění. Americké akcie pokračují v letní klidné jízdě na nové rekordy.

Kanadský dolar už oslabil dostatečně
Dnes se v rámci fundamentální analýzy podíváme na aktuální pozici kanadského dolaru. Ten se za poslední 3 roky nechal stáhnout negativní komoditní vlnou z parity s USD až do rozmezí 1,30 – 1,35 kanadského dolaru za jeden americký.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 10.12.2012
Týdenní aktualizace......

USD/JPY nemá příliš prostoru pro růst
Japonské kvantitativní uvolňování jede podobně jako v Evropě na plné obrátky a sráží hodnotu domácí měny s tím, jak nízké výnosy z investic nutí soukromé subjekty k nákupům aktiv v zahraničí. Kvůli extrémně uvolněné měnové politice tak vidíme měnový pár USD/JPY na úrovních okolo 120 jenů za dolar. Stále se ale ukazuje více důvodů, proč by i přes nový příval japonských jenů na trh neměl měnový pár USD/JPY dále růst.

Obchodování v noci, aneb jaké páry si k tomu vybírat?
O forexovém trhu je všeobecně známo, že se jedná o jeden ze světových trhů, který umožňuje obchodovat 24/5. Díky tomu, že trh s měnovými páry funguje i přes noc, tak dokáže i právě v těchto chvílích poskytovat velmi zajímavé obchodní příležitosti, na nichž dokáží den co den mnozí obchodníci velmi slušně vydělávat. Jaké měnové páry si k tomu však vybrat? O tom se rozepíšeme v dnešním článku.

8 pips
Dnes mi dorazila zpráva od mého dobrého přítele. Napsal mi v ní: "Tak dneska jsem vydělal jen 8 pips". Trh EUR/USD se dnes do této chvíle pohyboval v rozmezí High a Low asi 80 pips. Nabízí se zde otázka: Je 8 pips profitu za jeden den skutečně tak málo?

Zápisky tradera: Obchodování podle ebooku - 2 dny, které rozhodly všechno
Minulý týden jsem skončil v zisku 120 Kč, takže se mi podařilo překonat týdenní plán. Od začátku obchodování v květnu 2020 je účet v zisku ve výši 622 Kč.

Moje malá prázdninová tradingová rekapitulace
Poněvadž ve svém obchodování dlouhodobě používám diverzifikaci jak na úrovni instrumentů tak i obchodních přístupů a metod, čas od času analyzuji, hodnotím a srovnávám výsledky různých strategií a následně upravuji preference jejich využívání pro další období.

Elliottovy vlny: Měnový pár AUD/USD, káva a akcie Johnson & Johnson
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár AUD/USD, kávu a akcie Johnson & Johnson. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Index S&P 500 je na novém rekordu, býci přijali i výsledkový oddech Applu a Amazonu
Index S&P 500 v uplynulém týdnu opakovaně posunul historické maximum a celkově vzrostl o 1,33 %.

Nike snižuje předpovědi prázdninových prodejů, nový generální ředitel by mohl situaci změnit k lepšímu
Americký dodavatel sportovního oblečení a doplňků Nike, známý především díky své sportovní obuvi, oznámil své finanční výsledky za uplynulé čtvrtletí a odhalil pokles tržeb i zisku. Navíc jeho prognózy pro nadcházející prázdninovou sezónu nejsou povzbudivé. Naděje pro tuto v současné době stagnující společnost spočívá v novém vedení, od kterého firma očekává, že pomůže vyvinout nové strategie pro efektivnější konkurenci.

Je trading opravdu časově náročný?
Jak je to vlastně s časovou náročností tradingu? Tomuto tématu se věnuje tento článek.

Elliottova vlnová teorie pro index S&P 500 a měnové páry USD/CAD a CAD/CHF
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro index S&P 500 a měnové páry USD/CAD a CAD/CHF. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 8.9.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Jedna velká fundamentální divergence
Korelace některých měnových párů s komoditami je starou známou skutečností odrážející fakt, že daná země je z velké míry závislá na exportu dané suroviny. Proto se třeba kurz ruského rublu dlouhodobě pohybuje stejným směrem jako ceny ropy. A když se jejich cesty rozdělí, je dobré mít se na pozoru ohledně možných obchodních příležitostí.

Ropný trh zasáhnou od příštího týdne sankce na Irán
Předpovědi, že na trhu s ropou bude kvůli americkým sankcím na iránský obchod s ropou chybět více, jak 1 milion barelů denně se nakonec vůbec nemusí naplnit. Podle posledních dat nebude vše tak černé, protože iránské exporty jsou stále poměrně velké. Trumpovo administrativě se podařilo snížit iránské exporty ještě předtím, než vstoupí v platnost jejich sankce, výraznější pokles však nemusí ani dorazit, protože Čína a Indie hodlají v nákupech iránské ropy pokračovat.

El-Erian vidí velké riziko v Credit Crunch
Prostředí vysokých úrokových sazeb a hlavně rychlost jejich růstu, vytváří v ekonomice nepředvídatelné turbulence. Nevíme, kdy přijdou, ale víme s jistotou, že se někde objeví. Jednu takovou možnost nastínil ve svém článku pro Financial Times Mohamed El-Erian, známý ekonom a hlavní analytik u německé pojišťovny Allianz. To prakticky znamená, že je zodpovědný za strategii největšího fondu s obligacemi. A protože obligace jsou jedním z nejvíc postihnutých aktiv, není divu, že se El-Erian často vyjadřuje v médiích, aby upozornil na problémy celého sektoru.

Akcie Uber: Kdo má pravdu – trh, nebo Bill Ackman?
Společnost Uber patří mezi nejúspěšnější technologické firmy na trhu. Jen málokdy se stane, že se název společnosti stane synonymem pro ekonomický jev – uberizace společnosti. Tento fenomén popisuje využívání služeb přes digitální platformu, která přímo propojuje poskytovatele služby se zákazníkem. Uberizace zásadně změnila fungování trhu, šlo o radikální přeměnu. Nyní se však Uber bude muset v nejbližší době vyrovnat s další zásadní změnou – příchodem samořiditelných elektroaut.

Realita tradingu 6: Brokeři
Broker je instituce, která je nutná pro jakýkoliv trading, bez brokera není možno vůbec obchodovat. V dnešní době se brokeři snaží i o to vzdělávání klientů.

Vysněná 2 %
Tento týden jsme se dozvěděli vývoj inflace v USA i v České republice. Média se věnovala především celkovému růstu cen, který meziročně ve Spojených státech mírně zrychlil z 3,0 na 3,2 %, kdežto u nás zpomalil z 9,7 na 8,8 %. Nic nového, postupně se blížíme k cílovaným dvěma procentům a slovy centrálních bankéřů „dokud si nebudeme jisti udržitelnosti inflace v blízkosti cíle, žádné snižování sazeb nebude“.