Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Důležitý týden pro českou korunu
Česká národní banka (ČNB) na svém zasedání minulý čtvrtek trhy nijak nepřekvapila – většinové ponechání úrokových sazeb beze změny na aktuálních 1,75 % s dvěma hlasy pro jejich růst a snížení očekávaného růstu tuzemské ekonomiky v nové prognóze nikoho nepřekvapilo.

SATS DJIA Live 07/2023
Jak jsem slíbil, tak držím slovo a uvádím seznam společností, které nakoupím první červencový pracovní den a prodám poslední červencový pracovní den.

Historická meta 40 000 bodů pokořena na indexu Dow Jones
Index Dow Jones zná prakticky každý investor. Tento slavný index tvoří 30 společností kótovaných na burze v New Yorku. Jedná se o druhý nejstarší burzovní index. Právě tento index pokořil psychologickou hranici 40 000 bodů. Každý takový historický milník je příležitostí pro menší úvahu.

Měny střední a východní Evropy obracejí trend
Spojené státy stahují v posledních týdnech kapitál z celého světa. Nízká místní nezaměstnanost a setrvačná jádrová inflace podporují slova představitelů americké centrální banky (Fed), že úrokové sazby zůstanou na aktuální úrovni 5,00 – 5,25 % ještě dlouho. Americké dluhopisové výnosy rostou a nabízejí za dnešních směnných kurzů zajímavější poměr ceny a rizika než české, polské nebo maďarské papíry.

Jak si užít léto a nesedět pouze před grafy? (část 1.)
Léto máme v plném proudu, a tak není divu, že mnoho lidí přemýšlí, jak nejlépe zúročit své celoroční pracovní nasazení a dopřát si trochu toho zaslouženého odpočinku. Existují aktivity, od kterých si lze na týden či dva odpočinout a vzít si například dovolenou. Obchodování na finančních trzích k nim však nepatří. Právě zde totiž může každý den hrát nesmírnou roli a úplné vynechání často znamená propásnutí příležitosti, na kterou obchodník čeká třeba několik týdnů, ne-li měsíců.

Fundamentální analýza akciových trhů – dluhové trhy a jejich vliv na akciové trhy (9. díl)
Článek popisuje, jak dluhové trhy fungují a jejich roli v globální ekonomice. Čtenář se dozví o různých typech dluhových nástrojů a jejich významu pro financování projektů, zvyšování likvidity, stanovování úrokových sazeb, diverzifikaci rizika a ekonomickou stabilitu. Text zdůrazňuje globální dosah a transparentnost dluhových trhů.

Přichází další zářez ČNB
Smršť zasedání centrálních bank a jejich měnově-politických rozhodnutí zakončí před Vánoci ještě Česká národní banka (ČNB). Ve středu zvýší základní úrokovou sazbu z aktuálních 2,75 %. Otázkou je, o kolik.

Bytová horečka je u konce
Letní měsíce budou s velkou pravděpodobností poslední, kdy bude růst objem hypoték i ceny bytů ve srovnání s předchozím rokem. Od října totiž vstoupí v platnost další omezení úvěrového trhu ze strany ČNB a zájemci o koupi bytu se budou snažit na poslední chvíli stihnout výhodnější podmínky.

Makroekonomické faktory - obchod a mezinárodní ekonomika (8. díl)
Seznamte se s obchodem a mezinárodní ekonomikou. Nastíníme vám, co je to Světová obchodní organizace a kdo ji řídí. Povíme si o faktorech, které ovlivňují mezinárodní ekonomiku, a vysvětlíme si, jak funguje nabídka a poptávka.

Výhľad forex tradera na CAD/JPY, EUR/NZD a AUD/NZD
V dnešnom blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných pároch a ako ich plánujem zobchodovať. Jednoduchá price action a Fibonacci.

Měnový pár EUR/AUD: Analýza více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár EUR/AUD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Jak zprovoznit Purple indikátory na OS X (Mac)
V minulém článku jste se mohli dozvědět, jakým způsobem je možné vložit a zprovoznit Purple indikátory na operačním systému Windows. Naopak dnes se budeme zabývat relativně složitější situací, kdy je potřeba tyto stejné indikátory zprovoznit v rámci operačního systému MacOS, též známém pod zkratkou OS X.


Hard-easy effect, aneb těžké začátky tradingu
Další díl ze seriálu o kognitivních zkresleních. Nyní si povíme o hard-easy effectu, kvůli kterému mají lidé tendenci důležité věci banalizovat a nepodstatné věci zveličovat. Jak se toto zkreslení projevuje v tradingu se dočtete v tomto článku.

Dnes měli býci před halvingem Bitcoinu šanci na 10 000 USD
V dnešní analýze se podíváme na dnešní růst Bitcoinu, který dnes chtěl přidat na hodnotě 10 000 USD. Konečně jsme se odlepili od 9 000 USD a dosáhli až na 9 400 USD, zatím je to ale pro Bitcoin konečná. Strach ze zmeškání před halvingem.

Ani ostřílení profesionálové se nepřestávají vzdělávat
Na začátku jakékoliv nové práce se každý nejprve vždy vzdělává, a to samé platí i pro trading. Otázkou zde však zůstává, nadejde někdy den, kdy je vzdělávání již u konce?

Vyplatí se investovat do elektromobility?
Pamatujete si na bitvu mezi zastánci benzínu a nafty, která hořela ještě tak asi před deseti lety? Na to, jak neoblomně tyto dvě skupiny hájily svoje pozice a za nic na světě by nepřipustily, že by opačná strana mohla mít pravdu? No a přešlo pár roků a máme tady třetího do pranice. Auta na baterky.

Zlato a dolar jdou proti sobě
Strach z inflace nabírá poslední dobou na obrátkách a americký dolar proti hlavním měnám ztrácí. Komodity od průmyslových, přes ty zemědělské až ke vzácným kovům si připisují desítky procent. To by standardně byla živá voda pro zlatou rally. Jak je tedy možné, že žlutý kov od léta minulého roku ztratil ze svých maxim 14 %?

VIDEO: 🔴 Jak v tradingu používat SUPPORTY a REZISTENCE? 📉📈
Mezi nejdůležitější nástroje technické analýzy patří supporty a rezistence. V tomto dnešním vzdělávacím videu se na ně podíváme velmi podrobně.

Elliottovy vlny: Měnový pár NZD/CHF, kryptoměna Bitcoin a index Dow Jones
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár NZD/CHF, kryptoměnu Bitcoin a index Dow Jones. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.