Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Proč je důležité mít tradingový plán
Každý úspěšný trader ví, že klíčem k dosažení dlouhodobého zisku není pouhé štěstí, ale především dobře promyšlený tradingový plán. V tomto článku se podíváme na důvody, proč je takový plán nezbytný a jak může ovlivnit tradingová rozhodování a výsledky.

Září nebývá pro akcie přívětivé
Index S&P 500 letos přidal už 18 % a téměř smazal ztráty z letního výprodeje. Obchoduje se tak v blízkosti historických maxim nad 5600 body.

Jak obchodovat S&P 500, Nasdaq a další americké indexy?
Akciové indexy lze použít ke sledování vývoje akciových trhů jako celku, a jsou tedy částečně odrazem ekonomiky. Je logické, že pokud se ekonomice daří, daří se i společnostem, a tím pádem i indexům, které se z nich skládají. Samozřejmě, že vývoj není vždy úplně stejný, zejména v posledních letech například váha technologických firem v indexech roste výrazně více než jejich podíl v reálné ekonomice, takže i tato skutečnost může mít určitá omezení. Nicméně stačí se podívat na hlavní finanční webové stránky nebo televizní vysílání a uvidíte, že hodnoty indexů uváděné v bodech jsou jednou z prvních věcí, které se probírají. Dá se tedy říct, že indexy jsou jedním ze základních pilířů finančního světa. Každá významná ekonomika má obvykle několik hlavních akciových indexů, u nás v Evropě je to hlavně německý DAX nebo evropský Euro Stoxx, v Asii pak hlavně japonský Nikkei a USA má několik hlavních indexů, na které se nyní podíváme, jelikož právě ty patří k těm vůbec nejpopulárnějším.

Býci jsou opět pány situace, index S&P 500 těsně vylepšil historický rekord
Index S&P 500 se v uplynulém týdnu opět posunul výše, tentokrát o 1,64 %. Hned na začátku týdne překonal rezistenci 4 500, čímž potvrdil silný býčí trend, a na jeho konci se vyhoupl na nová historická maxima.

Multitimeframe analýza: 2.11.2023 německý akciový index DAX
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Vzhůru dolů!
Finanční trhy si nesou v sobě paměť – kolektivní zkušenost investičních komunit, vládních institucí i jednotlivých investorů se do nich hluboko zapisuje. Přesto se zdá, že každá nová generace analytiků často podceňuje riziko opakování historických krizových scénářů. Aktuální dění ve Spojených státech amerických by mohlo být jasným ukazatelem toho, že se svět po dekádě stabilního růstu dostává do fáze turbulence, jakou jsme od roku 2008 v pravém smyslu slova nezažili.

Extrémní chaos - investoři prodávají už i US dluhopisy a dolar!
Přichází panika na akciových trzích, kontrolky recese blikají červeně, cena ropy významně poklesla a k tomu přišlo i nečekané zpomalení jádrové inflace v USA v březnu.

Jak si udržet radost z obchodování: Během i po krizi koronaviru
V jednom ze svých předešlých blogů jsem se věnoval fenoménu, který je v anglofonních státech známý jako over-trading. Rád bych se vrátil k podobnému tématu, ve kterém rozeberu, jak v obchodování forexových trhů vydržet dlouhodobě a nevyhořet. Jsem si jistý, že mnoho z Vážených čtenářů již ví, že se přes noc nestanou milionáři. Jak ale vydržet obchodovat i ve chvílích těžkých, jako je krize koronaviru? Jak obchodovat dlouhodobě, aby to nebylo bolestivé pro vaši hlavu a portfolio?

VIDEO: TOP 3 OBCHODY, NA KTERÝCH VYDĚLÁME
Gigant Microsoft se zastavil. Výplach na bitcoinu. Káva již investorům nechutná. V dnešním videu se podíváme na kryptoměnu bitcoin, akcie Microsoft a kávu.

Se Stop-Lossem nebo bez něj?
V traderské komunitě se každodenně setkávám se spoustou různých názorů na různá témata. Jedním z horkých témat bývají vždy Stop-Lossy. Zatímco jedni tvrdí, že bez nich neudělají jediný obchod, druzí zase, že jsou zbytečné, neboť když je nastavíte, téměř vždy si je trh najde. Jak to tedy je? Je lepší obchodovat se Stop-Lossem nebo bez něj?

Kdo si zaslouží být úspěšný?
Často stojíme u zrcadla a díváme se do tváře, která je nám tak známá a přitom o ní víme jen zlomek toho, co ona ví o nás. Hledíme na tu postavu, a kdybychom věděli, že nám odpoví, snad bychom se i zeptali na to, proč nejsme tak úspěšní, jak bychom si přáli. Ale protože nás kdysi dávno někdo naučil, že zrcadla mluví jen v pohádkách, smíříme se s pohledem, který se nám z druhé strany dostává a který se k nám vrací.

Masakr na trzích pokračuje: Extrémní propady cen amerických akcií (dále) mění situaci
Volatilita, brutální propady, páteční mimořádný růst. Propastné změny hodnot indexů po všech pět obchodních dnů. Takový byl druhý březnový týden (nejen) na amerických burzách, během kterého index S&P 500 celkově odepsal 8,79 %.

Britská libra je nejvíce podhodnocená za tři desetiletí
Britská libra neudržela krátkodobý rostoucí trend, který ji během listopadu dovolil smazat část po-brexitových ztrát. Ani ona se nevyhnula všeobecně sílícímu americkému dolaru, který po zvolení Donalda Trumpa prezidentem získává oproti všem světovým měnám.

Analýza amerických indexů a zlata
Na akciových trzích nevidíme v posledních třech týdnech ani náznak nějaké rizikové averze a obav z dalšího vývoje. Tolik obávaný brexit a jeho případné důsledky indexy naopak nastartoval až k podezřele demonstrativnímu růstu s vytvářením každodenních nových historických maxim.

Bolest a strach, dva hnací motory ke změnám
Jediná jistota v tomto světě je, že není nic jisté. Proto je potřeba na sobě neustále pracovat, jinak se může stát, že vlak, který nám kvůli naší stagnaci ujel, již nikdy nedoženeme. Kde brát energii ke změnám, se dočtete v tomto článku.

Obrat na emerging markets
Dnes se v rámci fundamentální analýzy zaměříme na měny problémových zemí emerging markets. Od těchto zemí v čele s Tureckem a Brazílií se investoři během loňského roku odvrátili, protože další financování jejich deficitů pro ně bylo příliš rizikové a jejich měny prudce oslabily.

Jaroslav Tupý: Nezapomínáme na začínající obchodníky
Každý jednou začínal. V oblasti tradingu by se možná dalo říct, že někteří začínají pořád. Co ale takový začínající obchodník vlastně na své cestě finančními trhy potřebuje?

Praktická ukázka: Na vlně do cíle
Předchozí týden moc úspěšný nebyl, a tak jsem čekal, co se stane v týdnu následujícím. A stalo se to, že jsem na jedné vlně projel prakticky celým týdnem, k docela pěknému výsledku. A to potěší vždycky.

Japonské výnosy míří nahoru, co na to japonský jen?
Výnosy japonských státních dluhopisů podle všeho našly své dno a v polovině listopadu se opět odvážily podívat do kladných čísel. Ačkoliv se nacházejí jenom kousek nad nulou (0,062 procenta), japonská centrální banka (BoJ - Bank of Japan) tím, že nechala výnosy poskočit výše, by mohla signalizovat, že plánuje snížit objem nakupovaných dluhopisů (program QE) a snížit intenzitu nákupu aktiv na finančním trhu.

Praktická ukázka: Středa pokazila celý týden
V posledním období je to jako na houpačce. Ziskové týdny střídají ztrátové a účet se nikam moc významně neposouvá. Na jednu stranu je to dobře, protože účet netrpí, na druhou stranu, všichni chceme vydělávat a to se v poslední době moc nedaří.