Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Býci po zprávě o inflaci přešli do protiútoku
Americké akcie mají za sebou (další) divoký týden. Na jeho začátku trh navázal na předchozí pátek a v pondělí i úterý akcie posilovaly. Ve středu přišel pokles indexu S&P 500 o více než dvě procenta, ve čtvrtek ale růst o více než pět procent opět vše překlopil vzhůru nohama. Stačila míra inflace pod odhady analytiků. Celkově S&P 500 za týden přidal 5,90 %.
Jiný pohled na americké volby očima tradera
Drtivá většina diskuze a odhadů dopadu amerických voleb na trhy se točí kolem samotného prezidenta. Pokud ale prezident nemá podporu v Kongresu, nemůže svou agendu v čele s hospodářským programem uplatňovat naplno.
Bude Tesla v S&P 500? Na tohle dávat pozor
Těžko byste hledali žhavější téma na poli akciového trhu, než přidání Tesly do indexu S&P 500. Automobilka vyrábějící elektrické vozidla se stala nejhodnotnějším výrobcem aut navzdory tomu, že jste Teslu v životě viděli maximálně pětkrát. Společnost ceněná na 277 miliard amerických dolarů by byla největším přírůstkem indexu v historii. Ale garantované to určitě nemá.
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD, USD/CAD a AUD/USD
Podíváme-li se na grafy hlavních měnových párů, zjistíme, že dolar čeká pravděpodobně další oslabení. Vybral jsem několik z nich. Provedu technickou analýzu na denních grafech, nastavím podmínky pro případné obchody a nebudou chybět samozřejmě možné cíle očekávaných pohybů.
Japonsko a Čína se chystají zlepšit své obchodní vztahy
Japonský ministr Šinzo Abe se dnes v Pekingu setká s čínským prezident Si Ťin-Pchingem a schůzka by měla trvat až do soboty. Jejich schůzka bude významná především, protože se jedná o první samostatnou cestu japonského vrchního představitele za uplynulých sedm let. Čína a Japonsko by měly podepsat během týdne řadu dohod a to uprostřed nervózního prostředí, kdy Spojené státy vyvíjí obchodní tlak na Čínu. Oba asijské státy by měly dospět k užším obchodním vztahům.
Aktuální obchodní příležitosti: USD/JPY, EUR/AUD a vyšší časový rámec na GBP/CAD
V dnešním blogu technické analýzy se zaměřím na měnové páry USD/JPY, EUR/AUD a GBP/CAD. Cena USD/JPY se nachází na dlouhodobé S/R úrovni, EUR/AUD ukončil korekci a GBP/CAD utvořil formaci na týdenním grafu.
Dvojitý vrchol na GBP/AUD zafungoval, USD/JPY je v kľúčovej situácii a CAD/CHF ukazuje býčí potenciál
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.
Forex jako dynamická složka investičního portfolia?
Diverzifikace. Faktor, který velmi často rozhoduje nejen o tom, zda investor dosáhne požadovaných investičních cílů, ale také o tom, v jakém časovém horizontu by k tomu případně mělo dojít. Jak efektivně rozdělit své investice tak, aby vás nezasáhla finanční krize a kterým investičním produktům věnovat pozornost zajímá snad každého začínajícího investora. A přesně to zjistíte v dnešním článku.
Indie je příliš náchylná na vývoj cen ropy
Ropa se vrátila do růstového modu a v kombinaci s indickou měnou na historických minimech představuje hrozbu pro hospodářský růst v Indii. Ceny ropy v Indii tak letí raketově nahoru a importy ropy prohlubují deficit na běžném účtu, který měří tok zboží, služeb a investic dovnitř a ven ze země. Indie je jedním z největších importérů ropy na světě a do roku 2024 by mohla její poptávka přerůst tu čínskou. Rozšiřující se deficit bude mít za následek další oslabení měny a země se ocitne v začarovaném kruhu.
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD, NZD/USD a USD/CHF
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Eurodolar čeká volatilní pohyb na vyšších časových rámcích a na měnových párech NZD/USD a USD/CHF došlo k významným technickým událostem.
Trading ideas: AUD/CAD, CAD/JPY a USD/CAD
Teraz sa spolu pozrieme na to ako sa vybrané trhy správali v minulosti s tým, že takisto poukážem na možný budúci vývoj trhov a ako na nich profitovať. AUD/CAD long, CAD/JPY long a USD/CAD short.
Obrovská volatilita finančních trhů
Totální kolaps. Tak by se dal popsat pohyb cen u většiny měnových párů s USD. Měnové páry s JPY by se snad ještě výstižněji daly popsat jediným slovem: masakr.
Eurodolar naráží na strop
Euru se letos zatím výjimečně daří zásluhou rychlého zotavení ekonomiky eurozóny i proevropsky zvoleným lídrům ve francouzských a německých volbách. Zato Spojené státy už přestávají věřit, že by se prorůstová opatření prezidenta Trumpa podařilo prosadit a na výkonu jejich hospodářství je to vidět. Proč by tedy měnový pár EUR/USD nemohl růst dále, když eurozóna má aktuálně navrch?
Technická analýza měnových párů EUR/USD, USD/JPY a EUR/CAD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Na eurodolaru se dokončuje netradiční reverzní pattern. USD/JPY zformoval trojúhelník a cena EUR/CAD se nachází na rozhodující cenové úrovni.
Multitimeframe analýza: 30.6.2022 COPPER
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 41. týden
Pravidelný týdenní komentář společnosti BOSSA.
Sázky na pokles sazeb i dolaru rostou
Poslední sada čísel z USA ukazuje na ochlazení, které ve druhém čtvrtletí už americkou ekonomiku nejspíš nemine. Dubnové maloobchodní tržby klesly meziměsíčně o 0,2 % a průmyslová výroba o 0,5 %. Úspěšný predikční index atlantského Fedu GDPNow nyní odhaduje růst HDP v druhém čtvrtletí na pouhých 1,1 % ve srovnání s 3,2 % na začátku roku.
Měnový pár EUR/USD: Analýza více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár EUR/USD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
Britská libra krvácí
Z pohledu na makroekonomické statistiky je na britských ostrovech všechno v pořádku. Ekonomice se daří – nezaměstnanost se drží na 40letém minimu v blízkosti 4 % a růst HDP už nijak nezaostává za eurozónou. Analytik bez povědomí o politické situaci v Londýně by tak nevěřil svým očím, proč libra letos ztrácí oproti americkému dolaru až 13 %.
Jsme připraveni na další krizi?
Česká ekonomika podle posledních údajů ČSÚ roste 5procentním tempem a z pohledu na vyluxovaný trh práce víme, že tento růst není udržitelný a zpomalení chtě nechtě přijde. Záleží, jestli půjde jen o zdravé zpomalení růstu nebo rovnou o recesi. Jsme na případný pokles HDP připraveni? A jak by reagoval kurz koruny?