Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Technický výhľad na drahé kovy
V tomto blogu sa pozrieme na vývoj vybraných kovov z weekly/daily timeframe a to na zlato, striebro a platinum. Podľa technickej analýzy vám ukážem kam si myslím, že tieto inštrumenty smerujú.

V hlavní roli Fed
Tento týden budou trhy nejvíc hýbat dvě události ze Spojených států. Nejprve ve středu rozhodnutí americké centrální banky (Fed) o nastavení úrokových sazeb a následně v pátek statistika z amerického trhu práce (NFP report). A u obou reportů bude třeba číst mezi řádky, aby se dala správně předvídat reakce měnových párů a komodit.

Algoritmické obchodování: pochopení základů a klíčových pojmů
Při procházení příspěvků na různých webech a fórech věnovaných algoritmickému obchodování jsem postupně dospěl k závěru, že jejich autoři ne vždy v plném rozsahu chápou algoritmické obchodování jako takové. Proto jsem se rozhodl osvětlit tento fenomén sérií krátkých vhledů do této problematiky.

Trading a rodinná pohoda
Udržovat domácí pohodu je pro psychologii tradingu nezbytné. Jak na to, si povíme v tomto článku.

Měnový pár CAD/JPY: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 TF)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár CAD/JPY a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Čo čaká GBP menové páry v poslednom kvartáli roku 2021?
V tomto blogu poukážem na možný budúci vývoj na najbližšie mesiace menových párov na základe minulých pohybov a technickej analýzy. Pozrieme sa na librové páry EUR/GBP, GBP/NZD a GBP/JPY z weekly timeframe.

Fed promluvil, americké akcie jsou na rekordu
Fed ponechal v červnu sazby beze změny, silně ale naznačil, že by je ještě v létě mohl začít snižovat. Index S&P 500 si i díky tomu za týden připsal třetí růst v řadě, konkrétně o 2,2 %.


Hľadáte obchodné príležitosti? Nezabudnite sa pozrieť na exotiky!
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj exotických menových párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Veľmi kvalitné obchodné signály vznikli na menových pároch EUR/PLN a USD/SGD, no na USD/HUF sa tiež rysuje. Bližšie sa na ne pozrieme z weekly a daily timeframeov.

Aktuální formace na dolarových párech USD/CHF, USD/CAD a USD/JPY
V dnešním blogu technické analýzy se podíváme na některé dolarové páry. USD/CHF tvoří trojúhelník, USD/CAD může potvrdit trojité dno a USD/JPY zakreslil pattern 1-2-3.

AI revoluce! Kdo jsou vítězové a poražení? | Investiční Memento
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo další vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Některé měny jsou více náchylné na vývoj v Číně
Probíhající obchodní válka USA a Číny a nejistota kolem vývoje vyjednávání obchodní dohody dokázala již koncem minulého roku přibrzdit růst druhé největší ekonomiky světa. Obavy ze zpomalení Číny přetrvávají i nadále a některé měny mohou být na její zpomalení více náchylné. Především se jedná o měny zemí závislých na produkci komodit, tedy měny komoditní. Hospodářský růst je klíčový pro růst poptávky po komoditách a při jeho zpomalení se vystavují riziku komoditní měny jako je australský nebo novozélandský dolar.

Představuje růst ropy riziko pro inflaci?
Tento týden jsme se dozvěděli údaje o nominální inflaci v USA. Inflace podle očekávání mírně klesla na 2,4 % pro měsíc září. Není tedy důvod k obavám, že by toto číslo zásadně změnilo měnovou politiku Fedu na příštím zasedání. Trhy očekávají další snížení úrokových sazeb o 25 bazických bodů.

Česká koruna za války na Ukrajině
Dnešní napadení Ukrajiny Ruskem samozřejmě nenechalo středoevropský region v klidu. Plnohodnotná válka je zkrátka příliš blízko, aby pokračoval „business as usual“. Na finančních trzích dochází k výprodejům rizikových aktiv. Tradeři přesouvají své prostředky z rizikových měn regionu do amerického dolaru a japonského jenu. Padají akcie v čele s bankami napojenými na východní Evropu. Co taková extrémní situace v Evropě znamená pro českou korunu a Českou národní banku?

Výběr z nedělní přípravy: GBP/USD, AUD/CAD a EUR/NZD
V dnešním blogu technické analýzy jsem se zaměřil na možné trendové obchodní příležitosti. Každý z výše jmenovaných měnových párů se nachází na zajímavé cenové hladině. Jako obvykle nastavím mantinely a podmínky pro případný obchod.

Ani ostřílení profesionálové se nepřestávají vzdělávat
Na začátku jakékoliv nové práce se každý nejprve vždy vzdělává, a to samé platí i pro trading. Otázkou zde však zůstává, nadejde někdy den, kdy je vzdělávání již u konce?

Přísnější Fed a dolar
Americká ekonomika oživuje na plný plyn, inflace se zvyšuje a ceny nemovitostí raketově rostou. Několik členů měnového výboru americké centrální banky (Fed) se proto v posledním týdnu nechalo slyšet, že diskuze o zpomalení amerického kvantitativního uvolňování (QE) by měla začít spíše dříve než později.

Z Číny přichází (znovu) deflace
Nerovnováhy v druhé největší světové ekonomice se dále prohlubují. Dosavadní motor čínského hospodářství, výstavba bytů, je v krizi. Spotřeba domácností víceméně stagnuje.

Jak centrální banky ovlivňují kurz USD?
Často opomíjeným tématem analýzy měnového trhu je trend, který v poslední době zavedly centrální banky po celém světě. Měnové autority se v rámci správy svých devizových rezerv hromadně rozhodly pro snížení dominantního podílu USD, což negativně působí na jeho hodnotu. Vzhledem k tomu, že centrální banky měly k prvnímu čtvrtletí alokováno v rezervách 11 865 mld. USD, nejde o žádné drobné.

Komentář k trhu 24.2.2011
Volatilita se zvyšuje, trhy jsou nervózní. Krize na Blízkém východě již zřetelně šplouchá na trzích s ropou, a tím nepřímo i na akciových trzích.