Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Zhodnocení analýz roku 2015
I na konci letošního roku se tradičně podíváme, jak se dařilo predikcím na základě fundamentální analýzy.
Kdo vyhrál soutěž volatility? | Swingový TimeFrame výhled na týden 30.1. - 5.2. 2023
Každý týden sleduji majors měnové páry a určuji u nich aktuální sílu trendu. Ty pak obchoduji podle své obchodní strategie, a to živě a na opravdových trzích přímo před zraky diváků. Co přinesl tento týden a který instrument je nejvíce volatilní?
Monetárna politika - Centrálni bankári ako bohovia trhu
Či si to chceme priznať alebo nie centrálni bankári sú bohovia na finančnom trhu. Nie v tom zmysle, že by mohli všetko, ale ich rozhodnutia majú široké následky naprieč celým finančným sektorom. Nechcem hovoriť o tom či je to správne, že majú takú moc... Nechcem hovoriť ani o tom, že či je správne, že títo bohovia sú „nevolení“ ale iba „dosadení“... A nebudem ani rozoberať otázku, kto vlastne kontroluje tých, čo kontrolujú... Zaujíma ma to, čo je dôležité pre obchodníka. A to je silný dopad ich rozhodnutí na trh.
Praktické okénko – dva otevřené obchody k dlouhodobějšímu držení
V tomto článku se podíváme na 2 otevřené obchody, kde cílím na dlouhodobější časový horizont.
3cAnalysis: Týždenný výhľad pre páry EUR/USD, GBP/USD a USD/JPY
3cAnalysis v týchto dňoch ponúka čitateľom FXstreet.cz, v pilotnom režime, možnosť nahliadnuť na analytické služby pre vybrané menové páry v slovenskom jazyku.
Straty – súčasť obchodovania
Mám za to, že motivačným faktorom je nielen písať o úspešných obchodoch či obdobiach, ale aj o tých neúspešných. Tak, ako som písal o úspešnom vstupe do predchádzajúceho týždňa (24.), sa zmienim a aj o nie príliš úspešnom vstupe do tohto (25.). Napriek dodržaniu risk manažmentu, nemôžem byť spokojný a verím, že moja priama sebakritika bude inšpiráciou vyhnutiu sa prípadných chýb iných obchodníkov.
Index S&P 500: Korekce zatím nepřichází, výsledková sezóna zřejmě rozhodne o (ne)dosažení historických maxim
Před týdnem graf amerického akciového indexu S&P 500 signalizoval potenciální korekci, americké akcie ale posílily o 1,62 %. Býci mají mírnou převahu, změna ale může přijít rychle.
Praktická ukázka: Jeden obchod někdy stačí
Další týden uběhl a po úpravě strategie, opět v pondělí, nebyl otevřen obchod. Vypadá to, že by se mohlo jednat o poměrně častou věc. No přeci jen je změna nasazena krátce, takže uvidíme.
Úvahy nad money managementem
Dobrá znalost technické a fundamentální analýzy, osvědčená strategie i dobrá sebe-disciplína se významnou měrou podílejí na našich konzistentních ziscích.
Německá automobilová anomálie
Zatímco velká část investorů pozoruje americký akciový trh a především pak u technologických akcií hledá jejich dno. V Evropě se však píše zajímavější příběh.
Ako zobchodovať komodity v tejto neistej dobe?
V tomto blogu poukážem na zaujímavé príležitosti, ktoré vznikajú na vybraných komoditách. Výhľad je strednodobý až dlhodobý, takže očakávané držanie pozícii je na minimálne niekoľko týždňov či mesiacov.
Praktické okénko – Swing a intraday, dvojitý zásah do černého
Intradenní a swingové obchodování jsou dvě nejpopulárnější metody zhodnocování kapitálu na Forexu. V tomto článku si ukážeme dva velmi rozdílné obchody, ovšem se stejným (ziskovým) koncem.
Zápisky tradera: Obchodování podle ebooku - Když vás předešlé ztráty nutí riskovat
Tento týden byl již klidnější. Sice na účtě vznikla další ztráta 525 Kč, takže celková ztráta nyní je 2 815 Kč, což je pokles o -12,8 %, ale nejsem z toho tak rozhozený jako předchozí týden. V obchodním plánu mám stanoveno, že když to klesne o 20 %, přejdu na demo. Zatím tedy tento stav nehrozí, ale pokles stavu účtu není příjemný pocit. Pozitivní je, že se v podstatě podařilo držet pravidlo pro maximální denní ztrátu s minimální odchylkou. Uklidňuji se také tím, že účet není smazaný celý, což mnoho traderů říci nemůže. Otázka nyní je, jestli se mi podaří nepříznivý vývoj otočit.
Krátké obchodní analýzy – Index S&P 500, EUR/USD a ropa WTI
Americký akciový index S&P 500 dále zajímavě posiluje a posilovat ještě bude. Jsme velmi blízko 2.100 bodům a cca pouze 2,5 % od historických maxim. Černé scénáře o krutém medvědím trhu a další velké krizi se tedy zatím nenaplňují. Akciovým trhům dále pomáhají centrální banky (QE, nízké úroky, snižování povinných rezerv bank apod.) a i v tomto kvartále zatím lepší než očekávané výsledky amerických korporací.
Praktická ukázka: Kdy se cena otočí, kdo to ví?
V některých z minulých článků jsem psal o tom, že neposlouchám a nečtu analýzy a ani si je sám nedělám (tedy čtu, ale nedělám si z nich pro sebe žádné závěry). Tento týden se stala věc, která mi do jisté míry dala zapravdu. Cena na páru EUR/USD nabrala jižní kurz a překonávala předpovídatelné hranice odrazu jednu za druhou. Celé to začalo v pondělí, kdy se jako jediný aktivoval short pokyn. V podstatě až do pátku se potom cena velmi pozvolným pádem ubírala k hladinám, o kterých jsem samozřejmě věděl, ale vůbec jsem s nimi pro svůj obchod nikterak nepočítal.
Mírná ztráta indexu S&P 500 zatím na býčím výhledu nic nemění
Páteční ztráta 0,71 % poslala index S&P 500 v týdenním vyjádření do červených čísel, konkrétně 0,25 %. Není důvod k panice, trh ale občas žádné důvody nepotřebuje.
GBP/USD – přichází silný býčí signál
Minulý týden jsme se tu věnovali britské libře a její tendenci v dubnu sbírat zajímavé zisky. Dnes se podíváme ještě více do detailu na období, které je pro růst měnového páru GBP/USD historicky nejvíce nakloněné.
Obchodník měsíce: Z bezesných nocí k půlmilionovému zisku
Obchodník měsíce října pochází z Prahy a obchodování u XTB se věnuje už od roku 2008.