Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry NZD/CAD, NZD/CHF a CAD/JPY
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový páry NZD/CAD, NZD/CHF a CAD/JPY. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář svého vývoje.

Kam smerujú librové páry?
V dnešnom špeciálnom blogu sa zameriam čisto na budúci vývoj libry na najbližšie týždne a mesiace. Všetky vyzerajú na najbližšie obdobie dosť longovo, takže si to poďme rozobrať v analýze.

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry USD/CAD a GBP/USD a stříbro
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnové páry USD/CAD a GBP/USD a stříbro. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Přílišná sebedůvěra v tradingu škodí
Zdravé sebevědomí je v tradingu nezbytná vlastnost, ale jeho přebytek může působit negativně. Kde jsou hranice zdravého a kde nežádoucího sebevědomí, se dočtete v tomto článku.

Dlouhodobá obchodní strategie - „Daily Breakout and Moving Average“ (Denní průraz a klouzavý průměr)
Téměř každá trendová strategie používá klouzavé průměry, protože pomáhají obchodníkům rychle definovat trend. Strategie s názvem „Daily Breakout and Moving Average“ však funguje jinak.

Výběrem zisků ještě nikdo nezchudl
Vybírání zisků je nezbytná součást obchodní strategie. V tomto článku si popíšeme situace, při kterých toto přestává být samozřejmostí.

Jak funguje obchodování na mezibankovním trhu
Obchodování na mezibankovním trhu je pro mnoho obchodníků a investorů velkou neznámou, avšak pochopit, jak prakticky celý trh funguje, je naprosto klíčové pro dlouhodobé úspěšné působení na finančních trzích. Pojďme si proto detailněji přiblížit, jak funguje obchodování na mezibankovním trhu a jakou cestou bychom se měli jako profesionální obchodníci na finančním trhu vydat.

Několik důvodů, proč situace v USA není tak špatná
Zvedání úrokových sazeb se vždy skončí výprodejem akciového trhu. Finanční hotovost se v dlouhodobém horizontu vždy přesune od akcií k dluhopisům. Samozřejmě, je to všechno otázka časování. Pro odhadnutí momentu, kdy to nastane, člověk potřebuje mít jednak velký cit pro odhadnutí nálady na trzích, tak i velký přehled o tom, co se děje v reálné ekonomice. Mezi trhy a reálnou ekonomikou funguje jeden důležitý článek, a tím jsou banky.

Kde brát zisky, když neexistuje exit strategie?
Výběr zisků je v tradingu velmi důležitý, ale ne vždy mají obchodníci jasno v tom, kdy jej realizovat. V tomto článku otevřeme téma výběru zisků.

Elliottovy vlny: Měnový pár EUR/USD, kryptoměna Ethereum a index S&P 500
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/USD, kryptoměnu Ethereum a index S&P 500. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Diamantový EUR/GBP
V dnešním blogu technické analýzy se spolu podíváme na měnový pár EUR/GBP. Nezačnu ničím menším, než je měsíční graf, na kterém se může zakreslit pattern Diamant. Budu se samozřejmě věnovat i možným obchodním příležitostem vycházejících z týdenního a denního grafu. Aby toho nebylo málo nastíním také možnou intradenní obchodní příležitost pro případ, že k nám bude nedělní otevírací cena přívětivá.

Intervence v Japonsku?
Japonská ekonomika se v posledních měsících dostala do deflace. Tento vývoj kontrastuje s ostatními částmi vyspělého světa, kde už inflace pomalu roste, protože efekt meziročního propadu cen komodit se postupně vyrovnává a ropa již působí jako akcelerátor cenového růstu.

XTB představuje nový cyklus zaměřený na obchodování komodit
Toto pondělí vyšel první díl nového cyklu Komoditní portfolio Vojtěcha Slováka. Jak již název napovídá, tento formát se bude zaměřovat specificky na obchodování komodit, které v posledních měsících stále více roste na popularitě díky současné vysoké volatilitě těchto trhů. Co tedy můžeme od cyklu očekávat?

Negativní dopady „kotvení“ na trading
Přehlížet celistvost finančních trhů je vždy na škodu. Obvykle za tímto přehlížením nalezneme fenomén s názvem kotvení, který se v tomto článku více přiblížíme.

Hledání pravdy v tradingu
V dnešní době je to s pravdou složité. Okolo sebe se setkáváme s různými výklady událostí a dějů, které jsou často v rozporu s tím, co se skutečně stalo. Někdy dokonce sami zaváháme, když se k nějakému podobnému výkladu dostaneme.

Multitimeframe analýza: 3.2.2021 EUR/USD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Elliottova vlnová teorie pro index S&P 500 a měnové páry EUR/USD a AUD/CAD
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro index S&P 500 a měnové páry EUR/USD a AUD/CAD. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Kanadský dolar se točí okolo ropy
Korelace mezi dvěma měnami nebo mezi měnou a jiným finančním aktivem často nabízí atraktivní obchodní příležitosti. Pohybovaly se hodnoty v grafu společně a naráz se rozešly? Je velká pravděpodobnost, že se vrátí zpátky k normálu a otevření dvou pozic, které tento budoucí stav předpokládají, dává slušný ziskový potenciál.

Akcioví býci si americké volby nakonec vyloženě užili
Extrémně růstový týden zakončený páteční červenou nulou znamenal pro index S&P 500 nejvýraznější vzestup od dubna se sytě zelenou visačkou +7,32 %.

USD/JPY - další anomálie
Japonský jen během března prudce oslabuje, měnový pár USD/JPY za poslední 4 týdny vzrostl ze 115 na 124 jenů za dolar. To je překvapivě prudká volatilita kurzu mezi dvěma „majors“ měnami. A překvapivý je také směr pohybu. Není už japonský jen ten bezpečný přístav, který má tendenci v době krizí posilovat? A neměla by nízká inflace v Japonsku (0,9 %) místní měnu spíše podpořit, když v ostatních vyspělých zemích rostou ceny po desetiletí nevídaný tempem?