Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 3.2.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...
10 tajomstiev, ktoré tradingový priemysel nechce, aby ste vedeli (časť 2.)
V prvej časti ste sa dočítali o prvých troch tajomstvách, ktoré tradingový priemysel nechce aby ste vedeli a v dnešnom blogu sa dočítate o ďalších troch. Poďme na to.
Jak obchodovat EUR/USD a USD/CAD
Po platném breakoutu důležité rezistence (dvouleté maximum) koncem minulého týdne měnový pár EUR/USD dále posiloval a vystoupil až nad úroveň 1,1900. I nadále dobré průběžně přicházející zprávy z americké ekonomiky nedokázaly měnový pár oslabit.
Multitimeframe analýza: 14.10.2021 GBP/USD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
Index S&P 500 po vylepšení historických maxim klesl zpět do pásma pod 3 600
Americký akciový index S&P 500 v pondělí uzavřel na rekordních 3 626 bodech, od úterý se ale postupně sunul níže a týden uzavřel slabší o 0,77 %.
Začala krize nebo je to tentokrát jiné?
Vysoká inflace, stagnující ekonomika, klesající ceny nemovitostí a první krachy bank. Aktuální situace až nápadně připomíná situaci ve Spojených státech a eurozóně na přelomu let 2007-08. V předvečer globální finanční krize také nejdříve padaly vysoce zapákované banky a hedgové fondy, než se celý systém propojený vzájemnými pohledávkami a závazky položil jako domeček z karet. V čem se aktuální situace liší a měli bychom se bát panických výprodejů?
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár GBP/USD, kryptoměnu Ethereum a akcie Procter & Gamble
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár GBP/USD, kryptoměnu Ethereum a akcie Procter & Gamble. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
Jak správně investovat? Deset rad Rozumného investora
Rozumný investor, vlastním jménem Jindřich Pokora, provozuje stejnojmenný kanál na YouTube, kde má téměř 30 000 odběratelů. Investováním a analýzou firem se zabývá již několik let, za tu dobu nasbíral velké množství zkušeností, které ve spolupráci s XTB zpracoval do podoby nového ebooku nazvaného 10 rad Rozumného investora. Jak název napovídá, Jindřich se v tomto reportu podělil o 10 myšlenek, kterými by se podle něj měli řídit všichni dlouhodobí investoři. V tomto článku přinášíme malou ochutnávku:
Americké akcie opět oslabily, index S&P 500 ale uzavřel nad 4 000
Situace za uplynulých pět obchodních dnů byla jako přes kopírák po vzoru třetího dubnového týdne. Pondělní naděje na obrat brzy zhasla a indexy se dále propadaly. Index 500 poprvé od března 2021 uzavřel pod 4 000 a intradenně se v týdnu podíval téměř 20 % pod historické maximum. Celkově za týden odepsal 2,41 %.
Jak si nastavit ideální tradingovou rutinu?
Obchodování na finančních trzích vyžaduje nejen technické znalosti a strategii, ale také správné mentální a fyzické nastavení. Ranní rutina hraje klíčovou roli v tom, jak efektivně začneme svůj den a jak se nám daří udržet produktivitu a soustředění. Pojďme si tedy rozebrat, jaké metody mi nejvíce vyhovují.
Teorie aukce – princip pohybu trhu
V prvním díle o teorii aukce jsme si řekli základní princip, na kterém tento koncept funguje. Jen pro zopakování, teorie aukce nám poskytuje logiku za pohybem ceny. Porovnává aktivitu kupců a prodejců a vysvětluje jednotlivé tržní pohyby. V dnešním díle se zaměříme na základní princip pohybu trhu a cenového vývoje.
Libra může překvapit
Velká Británie sice zažívá prudký nárůst počtu nakažených mutací delta, k žádnému omezení veřejného života se však vláda Borise Johnsona neodhodlala. Naopak vzhledem k vysoké proočkovanosti populace a nízkému počtu hospitalizací Londýn dále rozvolňuje. Jaký dopad bude mít aktuální situace na kurz libry?
Zbytek roku bude zajímavý jak na trzích, tak i v rámci novinek u XTB, říká Vladimír Holovka
Léto je, podobně jako pro většinu z nás, i pro mnohé firmy uvolněnějším obdobím, ve kterém se zhodnocuje úspěšnost prvního pololetí a plánují se aktivity na zbytek roku. Při této příležitosti jsme zpovídali Vladimíra Holovku, obchodního ředitele české a slovenské pobočky XTB, který se s námi podělil nejen o obecná data ze světa investic, ale dal nám i náhled do plánů a statistik samotné společnosti.
Tentokrát to bude všechno jinak?
Valorizace technologických firem nemá prakticky strop. Vývoj akcií Nvidia, Palantir nebo Arm Holdings v posledních dnech ukazuje, že není překvapením, když tyto firmy silně rostou – klidně o dvouciferně za den. Od začátku roku tyto firmy posílily o desítky procent. To je za šest týdnů v těžkém makroekonomickém prostředí vysokých sazeb více než podezřelé. Jsme před vznikem nové investiční bubliny?
Dolar ještě neřekl poslední slovo
Americký dolar zažil během ledna výprodej, kdy ztrácel proti všem hlavním měnám. Na vině je především nízká inflace v USA, která zřejmě způsobí delší pauzu ve zvyšování úrokových sazeb americkou centrální bankou (Fed). Včerejší zasedání tyto spekulace trhu jen potvrdily.
Částečný odprodej pozice
Jak jsem už psal, moje strategie průrazu časového pásma se skládá z několika částí, které díky jejich harmonii dokáží lépe těžit z celkové strategie a alespoň pro mě udělat obchodování snesitelnějším ve smyslu psychické zátěže.
Švýcarské referendum rozhodne o zlatu, v očekávání bude i frank
Aktuální situace na komoditních a měnových trzích zamotává hlavu nejednomu obchodníkovi. Americká ropa WTI si sáhla na více než dvouletá minima, zlato se podívalo pod hodnoty 1200 USD za trojskou unci a na počátku letošního roku většina investorů ani nedoufala, že by se mohl americký dolar vyšvihnout nadostřel k poměru 1:1 ke švýcarskému franku.
Analýza amerických akciových indexů, EUR/USD a ropy WTI
Na finančních trzích je poslední dva týdny nepoměrně rušněji než v předchozích měsících. Tržně empatičtí obchodníci delší dobu cítí, že na trzích není něco v pořádku a očekávají narovnání nepoměru mezi fundamenty, globální situací ve světě a tomu neodpovídajícími tržními úrovněmi. Mezi kandidáty na spuštění výraznějších tržních poklesů jsou např. americké úrokové sazby, geopolitika, Čína, blížící se americké prezidentské volby, problémy v evropském bankovním sektoru, teroristické útoky, další zhoršení makrodat?
Býčí jízda pokračuje, americké akcie posouvají rekordy
Silný vstup amerického akciového trhu do roku 2018 se protáhl i do druhého lednového týdne. Americký akciový index S&P 500 si připsal 1,57 %, a to byl ještě ze tří hlavních indexů nejslabší.
Praktická ukázka: Ztrácím trpělivost
Už jsem to jednou letos říkal. Tento rok začal pro moji strategii tak nějak divně. Není to obyčejná nuda, ale je to cesta po zbytečně velkých ztrátách a ziscích.