Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Burzovní grafy: Pokles v závěru roku býčí oslavy nezastavil, leden ale může být zajímavý
V posledním týdnu roku 2016 americký akciový index S&P 500 odepsal 1,1 %. Volební rok v USA byl ale pro akcie průměrně příznivý.
Burzovní grafy: Ceny amerických akcií mírně klesly, drama se ale nekoná
Po šesti zelených týdenních svíčkách přišel první pokles, americký akciový index S&P 500 odepsal za týden 0,33 %.
Faktory s klíčovým vlivem na obchodní rozhodnutí na FX trhu
Správná tradingová psychologie je jedním z klíčů k úspěchu na FX trhu. Často se však stává, že emoce ovlivňují rozhodnutí obchodníků více než racionalita. V tomto článku se zaměříme na klíčové faktory, které ovlivňují psychologii forexového tradera a jak se s nimi správně vypořádat.
Geopolitické události – environmentální události (6. díl)
V dnešním článku se podíváme na environmentální události. Na začátku se zaměříme na jejich hlubší pochopení. Poté si projdeme faktory ovlivňující environmentální události a také aspekty, které s těmito událostmi souvisejí. Nakonec stručně nastíníme změny klimatu v 21. století.
Praktická ukázka: Střední ztráta
Po několika týdnech, ve kterých se dařilo tvořit pěkné zisky, přišel opět jeden ztrátový. Nebylo to až tak úplně zlé, ale ztráta přišla.
Co dělat, když strategie negeneruje obchodní signály?
Příliš mnoho, nebo příliš málo obchodních příležitostí. S těmito dvěma stranami jedné mince může tržní volatilita zahýbat. Co dělat, když strategie vybočí ze svého standardu, se dočtete v tomto článku.
Price Action ukazuje na USD/SGD jasný signál a iné exotiky
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj exotických menových párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Bližšie sa pozrieme z daily a weekly timeframov na USD/SGD, USD/MXN a NOK/JPY. Exotiky môžu mať nepríjemné swapy alebo sa môžu zdať riskantné, no príležitosti môžu poskytnúť niekedy lepšie RRR ako obyčajné majors či minors menové páry.
Investování vs. trading: Jak se liší a co je pro Vás to pravé?
Dlouhodobé investice, především do akcií a ETF, se v posledních letech stávají stále populárnější, nicméně trading, jakožto druhá hlavní disciplína na finančních trzích, stále zůstává většinou veřejností opomíjena. V tomto článku se podíváme na hlavní rozdíly mezi těmito dvěma obchodními směry.
10. MQL4 - Moje první strategie (2/2)
V následujícím bloku budeme pokračovat ve vytváření naší první strategie
Ktorý časový rámec je ten správny?
Timeframe, alebo inak časový rámec v cenových grafoch na finančných trhoch, je označenie pre časový horizont, v ktorom sú zobrazované ceny aktív pre konkrétne daný interval. Časový rámec môže byť nastavený na rôzne časové jednotky, ako napríklad minúty, hodiny, dni, týždne, alebo mesiace. Dlhšie timeframes, ako denný, týždenný alebo mesačný, sa všeobecne považujú za vhodné pre dlhodobých investorov a obchodníkov s dlhodobým investičným horizontom. Ja sa na tému „timeframe“ pozerám iným pohľadom a rozlišovanie medzi jednotlivými časovými rámcami nepovažujem za nevyhnutne dôležité pre trading a investovanie. Nemyslím si, že je výhodou obchodovať na základe „signálov“ z D1- denných grafoch oproti obchodovaniu a vstupom do trhu napríklad na M1- minútových grafoch. V tomto článku sa to pokúsim vysvetliť.
Praktická ukázka: Konečně ztráta
Ne, opravdu nejsem rád, že jsem měl ztrátový týden, na druhou stranu je pravda, že po tolika ziskových týdnech, si někdo mohl začít myslet, že mám dokonalou strategii. Mimochodem, proč mám rád tradery, no protože mají smysl pro nadsázku a legraci. V každém případě, ztrátový týden to byl.
NZD/CHF: Analýza více časových rámců (W1-H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár NZD/CHF a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
Lze udržitelným investováním změnit svět?
Lidé si stále více uvědomují, jakou ekologickou stopu za sebou nechávají. Většina však přehlíží jednu zásadní oblast, kde může mít jednotlivec potenciálně největší vliv – vlastní investice. Naše úspory představují silný nástroj a zároveň příležitost, jak něco ovlivnit a změnit svět kolem nás.
Analýza S&P 500, Dow Jones, EUR/USD, GBP/USD - Čeká nás volatilní týden
Na trhy se valí fundamentální koktlejl s vysokým potenciálem volatility. Tradeři se tak mají opravdu na co těšit. Pojďme si shrnout, co očekávat na nejoblíbenějších instrumentech.
Ropa - nádech končí, je čas opět začít uvažovat o prodeji
Doslova každý zaregistroval pokles cen ropy v posledních dvou letech. I ti, kteří se o burzovní zprávy nezajímají a přehlížejí informace v médiích televizí počínaje a internetem konče, změna ceny dostihla alespoň při tankování paliva do auta. Benzín i diesel za poslední rok (k radosti řidičů) výrazně zlevnily. A to i u nás v ČR, kde cenu paliv ovlivňuje spotřební daň, jež tvoří dnes téměř více než její polovinu.
Nervozita na japonském jenu stoupá
V minulém týdnu jsme se zaměřili na výhled fundamentálních ukazatelů japonské ekonomiky a jejich dopad na měnovou politiku a kurz japonského jenu. Dnes se podíváme na to, jak by mohl kurzem jenu zahýbat vývoj na japonských vládních dluhopisech, což je speciálně v dnešní době velmi žhavé téma.
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 1.12.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...
Americké akcie pokračovaly po hrbolaté cestě zpět k historickým maximům, čeká je významná bariéra
Americký akciový index S&P 500 si připsal třetí zelenou týdenní svíčku za sebou, když tentokrát posílil o 0,90 %. Nálada je v porovnání s koncem srpna výrazně optimističtější. Medvědí prognózy o propadu indexu na 1 500 nebo 1 300 bodů se letos podle všeho nenaplní.
Technická analýza BTC a LINK
V dnešní analýze se podíváme na Bitcoin a ChainLink. Bitcoin, který bojuje o to, aby se udržel na 9 000 USD. ChainLink tvoří nové ATH. Momentálně máme slabé objemy typické pro letní období, kde nelze čekat, že Bitcoin bude prudce růst, ale u jiných coinů růst zdaleka nekončí. Právě naopak.
AOS Klub (4. díl – Kouzla s filtrem)
Naprostá většina strategií, které provozuju, má maximálně dvě vstupní podmínky (filtry). Jsem zastáncem jednoduchých řešení, čím více obsahuje strategie parametrů, tím je více „našroubovaná“ na daná data a tím snadněji může v budoucnu selhat. Většinou už v základu strategie mám jeden filtr a vybírám druhý (doplňkový) vstupní filtr. Jaké si na něj klást požadavky?