Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Čínský drak hrozí trhům
Zdá se, že Čína je v problémech a obchodníci, kteří aktuálnímu vývoji nebudou věnovat pozornost, na to hořce doplatí. Jenže na co přesně se zaměřit?

Něco o Ferrari
V tomto týdnu jsem jakousi náhodou přepnul na nějaký program v televizi, ve kterém běžel pořad o tom, jak Ferrari vyrábí model Portofino. V tomto pořadu mluvili lidé, kteří jej navrhovali a celé to bylo protkáno ukázkami z výroby, ale i z historie značky.

Nezmeškejte vánoční slevu 20 % od Fintokei. Zbývá už jen 5 dní!
Chcete se znovu vrhnout na obchodování, ale čekáte na ten pravý okamžik? Máme pro Vás ideální příležitost! Pouze do konce tohoto týdne si můžete zakoupit jakýkoliv produkt od Fintokei s exkluzivní 20% slevou. A nezapomeňte, čas běží – zbývá už jen 5 dní!

Ideomotorický efekt – Moc chtít se nevyplácí
Pouhá myšlenka může mít významný vliv na naše chování a jednání. V tomto článku si povíme, jak mohou myšlenky ovlivňovat náš úsudek, a proč by nám mohly bránit v ziskovém tradingu.

Technická analýza BTC/USD: Poprvé +10 000 USD od Halvingu, budeme pokračovat v růstu?
V dnešní analýze se podíváme na růst Bitcoinu. Znovu jsme se dostali nad 10 000 USD, a to poprvé od halvingu. Investoři to vzali zprudka o velikosti 1 050 USD.


Praktická ukázka: Po drobné úpravě
V minulém týdnu jsem psal o tom, že jsem provedl malou změnu ve své strategii. Nejedná se o nic převratného, přesto by to mělo na základě backtestů nějaká drobná pozitiva přinést. Minulý týden byl první, kdy došlo k aplikaci této úpravy.


Euro kráčí ve stopách Japonska
Euru se poslední dobou daří, i když s ekonomika eurozóny se nijak zásadně nezlepšuje. Tuto na první pohled neobvyklou situaci krásně ilustrovalo poslední zasedání Evropské centrální banky (ECB) z minulého čtvrtka.

Měnový pár EUR/USD: Analýza více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár EUR/USD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Vypnutí ruského plynu jako příležitost
Evropským tématem na konci letošního roku se stalo neprodloužení tranzitu ruského plynu přes Ukrajinu. Uškrcení potrubních dodávek do Evropy bylo dlouho dopředu avizované a všichni aktéři (snad s výjimkou slovenské vlády) s ním počítali. I přesto cena zemního plynu v Evropě reaguje růstem. Ukrajinský tranzit v roce 2024 pokrýval 4 % evropské spotřeby plynu. To není na první pohled vysoký podíl, ale na neelastickém trhu s minimem alternativ se zkrátka musí odrazit ve výrazném zdražení.

Obchodný výhľad na kryptomeny: AVAX, CAKE a VET
Kryptomeny sú jedni z najvolatilnejších trhov a to platí stále. Od začiatku roku sa krypto trh otočil naruby a padá ako nikdy predtým. Indikátor RSI, rainbow chart a index strachu a chamtivosti vykazujú všetky extrémny hodnoty, ktoré tu neboli takmer nikdy videné až tak zlé. Sentiment je skrátka katastrofálny a krach veľkého crypto hedge fundu 3AC, Terra Luny a podobných veľkých projektov tento pokles len prehlbuje. Ako sa ale hovorí, kupuj keď tečie krv na ulici a preto vám v tomto výhľade ukážem potenciálne nákupné príležitosti v blízkej budúcnosti.

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry GBP/USD a EUR/GBP a zemní plyn
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnové páry GBP/USD a EUR/GBP a zemní plyn. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Investice do uranu: 1 g = 1,5 t
No není to nějaký nový přepočet a staří matematici mohou zůstat v klidu. Samozřejmě má tato rovnice celkem obyčejné vysvětlení, jen bych rád upozornil na ten gigantický nepoměr. Jeden gram vs. 1,5 tuny. To je drtivá převaha. Nebo ne?

Purple Bands indikátor: Vyhodnocení obchodního týdne 17. 9. – 21. 9. 2018
Přinášíme vám exkluzivní, týdenní, vyhodnocení reakcí trhu na třech hlavních měnových párech na náš jedinečný Purple Bands indikátor. Vyhodnocení jednotlivých reakcí níže můžete vidět za poslední uplynulý obchodní týden od 17. 9. 2018 do 21. 9. 2018.

Investování versus obchodování: Jak si vybrat správnou finanční strategii
Při hledání cesty k finanční nezávislosti se mnohdy dostaneme k pojmům investování a obchodování. Ačkoli se snaží oba tyto přístupy směřovat k finančnímu růstu, mají zcela odlišné strategie a filozofie.

Dvojité dno na AUD/USD zlyhalo, tvoriace sa dvojité dno na EUR/CAD a potvrdený signál na short USD/CHF
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Na AUD/USD bol pár týždňov dozadu jasný signal, no to sa zmenilo. EUR/CAD začína po dlhej dobe potvrdzovať signal a USD/CHF je pre najbližšiu dobu jasné. Pozrime sa na všetky tieto menové páry z daily a weekly časových rámcov.

Praktická ukázka: Čekání na obrat
V minulém týdnu jsem psal o tom, jak se těším na to, že trh ke mně opět začne být přívětivější. Nedílnou součástí tohoto těšení je i trpělivost, o které jsem už tolikrát psal, jako o nutném předpokladu úspěchu. A to se zatím potvrzuje i v tomto případě.

Jak to dopadlo s ATR
Nedávno jsem tady psal o svém despektu k různým pomůckám, které se dají vložit do grafu. Také jsem ale psal o tom, že nejsem dogmatik, který vyznává jen a pouze svoji pravdu. A tak jsem se pustil do testování oscilátoru ATR, jakožto přínosného prvku pro moje obchodování. Důvod, kvůli kterému jsem se do toho pustil, jsem už popsal v minulém článku, a tak se tady s tím nebudeme zdržovat a rovnou vám povím, jak to dopadlo.

Moje obchodování EUR/USD, AUD/CAD a ropy WTI
Euro se v posledních dvou týdnech zotavilo z předchozích výrazného propadu a měnový pár EUR/USD postoupil z 1,1500 +/- o 350 pipů k důležité technické breaklevel úrovní 1,1850 +/-. Tato výrazná korekce zasluhuje protikorekci, k níž dnes pomohla i slabší evropská makrodata.