Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Aktuální obchodní příležitosti na měnových párech USD/JPY, USD/CAD a AUD/CAD
Obchodní týden začal na měnových párech volatilními pohyby. V dnešním blogu technické analýzy se podíváme na měnové páry, které se z mého pohledu nacházejí v zajímavých situacích a mohou nabídnout slušné obchodní příležitosti.

Přehled zajímavých obchodních příležitostí pro 13. týden
Pravidelný týdenní komentář - obchodní příležitosti...

Přehled zajímavých obchodních příležitostí pro 42. týden
Pravidelný týdenní komentář společnosti BOSSA.

Rizikový profil investora: Co to je a jak jej určit
Práce na finančních trzích a investování byly vždy spojeny s riziky. Každý investor by měl mít na paměti, že nemusí jen získat, ale v důsledku poklesu cen a nenapravitelných ztrát může také ztratit.

Jak řídit poměr výnosu vůči riziku?
Ve financích bývá výše potenciálního výnosu úměrná výši rizika. Jako investor či trader musíte bedlivě vyhodnocovat potenciální výnosnost dané obchodní příležitosti zároveň s jejími možnými riziky. Pokud jste úspěšný obchodník, dokážete mezi příležitostmi vybírat dlouhodobě ty s nižšími riziky a vyššími výnosy. Jak asi víte, trading není jen o správném čtení trhu a analýzách, ale také o dobré strategii řízení rizik ve vztahu k potenciálním výnosům. O tom bude i dnešní příspěvek.

Zlato nebo ropa?
V tradiční středeční fundamentální analýze se podíváme na dlouhodobý vztah cen ropy a zlata a také se dozvíme, jaké důsledky z aktuálních cen můžeme vyvodit. Pro dnešek vezměme v úvahu, že ropa i zlato stejně jako ostatní komodity v průměru rostou zhruba o inflaci a po nějakém čase se vrací ke své reálné hodnotě. Proto poměr ceny zlata a ropy se za uplynulých 30 let vždy vracel ke svému průměru na úrovni zhruba 17 barelů ropy za 1 unci zlata.

Elliottovy vlny: Měnový pár NZD/CAD, kryptoměna Ethereum a akcie ČEZ
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár NZD/CAD, kryptoměnu Ethereum a akcie ČEZ. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Adaptive Market Hypothesis – platí Darwinova teorie i na finančních trzích?
Adaptive Market Hypothesis (hypotéza adaptivního trhu) je ekonomická teorie, která vychází z nesmrtelné Darwinovy teorie přirozeného výběru a která kombinuje behaviorální finance s teorií efektivních trhů. Přijde mi zábavné, jak trefně principy Adaptive Market Hypothesis sedí na akciový trh zejména v kontextu posledních tří divokých let (a nejen těch). Pokud vás zajímá, jak Adaptive Market Hypothesis popisuje chování trhů a investorů a pokud máte chuť na trochu ekonomické teorie, čtěte dál.

USD/JPY - další anomálie
Japonský jen během března prudce oslabuje, měnový pár USD/JPY za poslední 4 týdny vzrostl ze 115 na 124 jenů za dolar. To je překvapivě prudká volatilita kurzu mezi dvěma „majors“ měnami. A překvapivý je také směr pohybu. Není už japonský jen ten bezpečný přístav, který má tendenci v době krizí posilovat? A neměla by nízká inflace v Japonsku (0,9 %) místní měnu spíše podpořit, když v ostatních vyspělých zemích rostou ceny po desetiletí nevídaný tempem?

Jak začít investovat? Tomáš Vranka z XTB zná odpověď
S koncem léta tradičně přichází i růst zájmu o finanční trhy. Kromě ostřílených investorů se o investice v tomto období zajímá i řada úplných nováčků, hledající úvod do tohoto, na první pohled komplikovaného, světa. Nalézt kvalitní a pochopitelný zdroj informací ale nemusí být jednoduché a právě z tohoto důvodu analytik XTB Tomáš Vranka znovu aktualizoval svůj nejpopulárnější videokurz Tvorba akciového portfolia. Pokud se zajímáte o investice do akcií a ETF, tento materiál byste si neměli nechat ujít!

Fundamentální analýza pro historické události 23.12-27.12.2019
Během Vánoc jsou k dispozici dva sety datových souborů. V pondělí v 13:30 GMT by kanadský HDP mohl způsobit pozoruhodný krok. Mezitím je naplánováno uvolnění amerických objednávek zboží dlouhodobé spotřeby a objednávek základní trvanlivosti zboží (Durable Goods Orders and Core Durable Goods). Mohlo by dojít k nepatrným pohybům párů USD.

Tyto měny vybočují z řady
Americký dolar si drží svou sílu a nestačí mu sekundovat ani měny vyspělých, ani rozvíjejících se zemí. Přitom v rámci globálního silného ekonomického růstu, který zvedá ceny komodit, se měnám emerging markets historicky daří, jak jsme mohli vidět v letech 2008 a 2011. Vysvětlením by mohlo být celosvětově zvýšené finanční nebo politické riziko, což v době agresivní zahraniční politiky Donalda Trumpa a nestabilitě na Blízkém východě dává smysl a rizikovým měnám obecně škodí. V tom případě bychom však čekali výrazné zisky u tzv. bezpečných přístavů - švýcarského franku i japonského jenu. Ani zde však kurzy měnových páru teorii neodpovídají.

Index S&P 500 je na novém historickém maximu
Ve čtvrtek jsme se dozvěděli, že spotřebitelská inflace v USA v květnu meziročně dosáhla 5 %. Index S&P 500 následně posílil o 0,47 %, což mu de facto zajistilo růst i v týdenním horizontu. Je na novém historickém rekordu, za týden přidal 0,41 %.

Dolarový index - opět pokus o korekci ?
Patrik Urban napsal dnes zdařilý článek kde se zmínil i o dolarovém indexu. Ten po přerolování je už DXM10 a tradeři ho budou sledovat v tomto označení do června.

Nůžky mezi Evropou a USA se rozevírají
Většina analytiků dávala v případě zvolení Donalda Trumpa prezidentem největší šance především americkým akciím a kvůli zavedení obchodních bariér naopak zatracovala evropské akcie. Tato předpověď se naplnila tak napůl.

Co všechno musíme vědět o tradingu?
Moje původní středoškolské vzdělání je hudební. Ano, moje matematická kariéra i kariéra „vědce“ studujícího exaktní obory, jako je chemie nebo fyzika, skončila posledním zazvoněním, tehdy ještě v osmé třídě. Upřímně se přiznávám, že právě po těchto třech, výše uvedených se mi nikdy nestýskalo, což bylo pravděpodobně způsobeno výsledky, kterých jsem v těchto předmětech dosahoval. Nicméně mnou studovaný obor, stejně jako jakýkoliv jiný, je poměrně široce rozkročený a na vědomosti a praktické dovednosti náročný a tak není zcela v silách jednoho člověka, aby uměl úplně všechno.

Trhy s Danem: Formácia RHR
V dnešnom článku si napíšeme niečo málo o formácii RAMENO-HLAVA-RAMENO. O to viac bude článok obohatený ukážkami z aktuálnych grafov. Tieto ukážky iba potvrdia, že táto formácia je veľmi častá a je veľmi dobrou voľbou pre zadávanie obchodov. Poznáme formáciu klasickú s hlavou hore a formáciu obrátenú s hlavou dole. Veľmi pravidelne opakujúca sa formácia, ktorú ale neobchodujem štandardne. Zásadne špekulujem na dotvorenie pravého ramena v prípade už existujúceho ľavého ramena a hlavy.

Co znamená silnější dolar pro zbytek světa?
Ačkoliv většina investorů očekávala, že si slábnoucí americký dolar v minulém roce udrží negativní náladu i v roce 2021, dolar je od začátku roku v zisku a dostává pod tlak ostatní měny. Silnější dolar může podpořit americké dovozy, ale také negativně dolehnout na rozvíjející se trhy a jejich měny, jako je například česká koruna.

Praktická ukázka: Ztráta na závěr
Tak máme za sebou poslední týden minulého roku a i v něm se obchodovalo. Jak to dopadlo, předjímá tak trochu nadpis, no jak to skončilo konkrétně, na to se mrkneme.

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry NZD/USD a EUR/CAD
Je neděle. Vhodný čas k přípravě na nadcházející obchodní týden. V dnešním blogu opět ukáži měnové páry, které z mého pohledu nabízejí nejzajímavější Price Action. Na měnovém páru NZD/USD se chystá breakout konsolidace a EUR/CAD přešlapuje na dlouhodobém supportu. Očekávám reakci.