Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Technická analýza měnových párů NZD/USD, EUR/CHF a CAD/CHF
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. U měnového páru NZD/USD mne bude zajímat technický level vhodný pro zastavení klesajícího trendu na týdenním grafu. EUR/CHF může nabídnout buy obchodní příležitost v aktuálním stranovém trendu a na CAD/CHF došlo k odmítnutí dalšího růstu ceny.

Benzín, ropa, úroky a koruna
Cena benzínu a nafty za několik dní skokově vyrostla a leckde se prodává i za více než kdysi nepředstavitelných 50 korun za litr. Znovu se tak potvrdilo, že aktuální inflace není pouze o nákladech, ale z velké části také o maržích. Zkrátka „když to trh snese, proč bych nezdražil“. Poptávka je silná a zvyšování cen vstupů je dobrá záminka pro ještě vyšší zdražení prodejů.

Praktická ukázka: Zpět v sedle
Je vždy skvělé, když se přes veškeré útrapy tradingu ukáže, že se cesta, po které jste šli a která se na krátkou dobu zaklikatila, opět narovnala a nalézáte na ní to, co jste nalézat chtěli. Vím, že především pro začínající obchodníky není snadné vytrvat, ale věřte mi, stojí to za to.

Varovných signálů přibývá
Tažení centrálních bank proti inflaci přidává na obrátkách. Růst úroků je tak prudký, že ekonomický růst bude trpět. Centrálním bankéřům ve Spojených státech, eurozóně i České republice zkrátka došla s růstem cen trpělivost a hodlají obětovat za jeho zchlazení i několik čtvrtletí v recesi. Podobným způsobem se „léčilo“ americké hospodářství na začátku 80. let. A právě signály, že ekonomický pokles je za rohem, se začaly kupit.

Víkendový válečník: Co může trader dělat přes víkend
Trhy se o víkendu většinou zavírají a obchodníci mají příležitost si odpočinout od stresu a neustálého sledování grafů. To však neznamená, že víkend musí být, po pracovní stránce, pro tradera promarněným časem. Úspěšní tradeři vědí, že víkend je ideálním časem pro přípravu, analýzu a osobní rozvoj. V tomto článku se podíváme na 4 věci, které může trader dělat přes víkend, aby zůstal připravený a konkurenceschopný, ale zároveň si našel čas na odpočinek a načerpal novou energii.

Měnový pár CHF/JPY: Analýza více časových rámců (D1 až H1 TF)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár CHF/JPY a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 25.3.2013
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...


Finanční páka - naučte se ji bezpečně používat
Obchodování na finanční páku s sebou přináší výhody, ale také rizika. V tomto článku se dozvíte, jak finanční páku bezpečně používat, a to na konkrétních příkladech.

Warren Buffett vs. trhy: Proč investiční legenda hromadí hotovost?
Zatímco akciové trhy šplhají na rekordní hodnoty, investoři dychtivě sledují, kam zamíří jejich peníze. Většina z nich věří v nekonečný růst, ale Warren Buffett, ikona investičního světa, sází na opatrnost. Namísto honby za dalšími velkými akvizicemi se soustředí na budování hotovostní rezervy – největší v historii Berkshire Hathaway. Proč právě teď volí tuto strategii a co to znamená pro budoucnost? Podívejme se blíže na klíčové kroky, které Buffett a jeho tým podnikají.

Praktická ukázka: Dva rozdílné obchody
Když už se mi podařilo rozdělit strategii na tolik dílů, bylo jen otázkou velmi krátkého času, než se dočkáme více obchodovaných variant v jednom týdnu. V nadpisu píši, že byly dvě, ale ve skutečnosti byly tři. I když je pravda, že rozdíl mezi druhým a třetím obchodem byl tak nepatrný, že ho sice zmíním, ale další graf si nezaslouží.

Praktická ukázka: Zase se to stalo
Když se to začíná stávat pravidlem, je nutné něco udělat. V minulém týdnu trh opět nedokázal v žádném dni vygenerovat dostatečnou velikost časového pásma, ze kterého si moje strategie bere hodnoty pro obchody a rozhoduje o tom, jestli do nějakého vůbec vstoupí.

Technická analýza vycházející z nejvyšších časových rámců: GBP/USD, USD/JPY a NZD/USD
Opět tu máme začátek nového měsíce. Je čas se podívat na nejvyšší časové rámce a zjistit, jaké nám mohou poskytnout informace. Dnešní blog bude věnovaný hlavním měnovým párům GBP/USD, USD/JPY a NZD/USD.

Býci striebra: Vizualizácia ceny striebra
Striebro vždy preukázalo svoju hodnotu v histórii. Od starovekých mincí až po ich použitie ako globálnej meny počas doby objavovania, striebro krúžilo svetom, aby sa stalo dôležitým finančným aktívom. Jeho hodnota naďalej žiari v ére moderného finančného sektora.

Technická analýza měnových párů USD/JPY, AUD/USD a EUR/USD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Cena měnového páru USD/JPY se na denním grafu nachází v konfluenční oblasti. Na týdenním grafu měnového páru AUD/USD očekávám brejk konsolidace a EUR/USD zatím bez výrazné volatility.

Mírný růst vynesl index S&P 500 na letošní maxima, velký test ale býky stále čeká
Index S&P 500 díky pátečnímu posílení prodloužil sérii růstových týdnů na šest. Celkově přidal mírných 0,21 %, dokázal ale vylepšit letošní závěrečné maximum.

10 zajímavých akcií pro rok 2021
Rok 2020 je za námi. Na jeho začátku téměř nic nenasvědčovalo tomu, že půjde o zatím nejdivočejší rok pro celou řadu investorů. Nakonec přinesl mnoho investičních příležitostí ať už na forexu, komoditách či na akciovém trhu. Akciové trhy začátkem roku výrazně oslabily, avšak následně přidaly desítky procent a dosáhly na nová maxima.

Otazníky následujících týdnů
Dvě největší centrální banky světa se rozhodly pro extra silný peněžní doping svým ekonomikám, ovšem globální ekonomika ještě rozhodně není z nejhoršího venku.

Uvidíme prudké vyberanie ziskov na amerických indexoch a zlate?
Technické analýzy pre vybrané menové páry, akciové indexy a komidity ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.

Oživí inflace myšlenku Carry Trade obchodu?
Finanční krize, kterou spustil pád investiční banky Lehman Brothers se rozšířila jako smrtelná nákaza do celého světa. Primárně postihla kapitálové trhy a jejich hlavní účastníky - banky, následně se přetavila do komplexních ekonomických systémů. Není divu, že finanční trhy po takovéto události změnily svůj charakter a už skoro nic není tak, jak bývalo. Bohatí soukromí investoři si v prostředí nulových až záporných úrokových sazeb zvykli držet hotovost a sedět na penězích. Po špatných zkušenostech z krize, kdy mnozí ztratili i kalhoty, se straní rizikových aktiv. Finanční nákaza způsobila ztrátu důvěry v bankovní systém. Hotovost držena jen tak na běžných účtech se stala pro mnohé komfortní, hlavně bezrizikovou investicí, na níž v čase deflace neprodělávali.