Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Které komodity nakoupit levně?
Komoditám situace nepřeje. Oslabení globální poptávky, vysoké úrokové sazby, obnovení dodavatelských řetězců i leckdy přestřelené loňské ceny posílají do medvědího trhu energie, potraviny, vzácné kovy i průmyslové komodity. Existuje nyní mezi surovinami artikl, který je nejenom levný, ale má také šanci v druhém pololetí dosáhnout výrazných zisků?

Mark Spitznagel: Poslední z medvědů
Bylo by opravdu překvapením, kdyby Mark Spitznagel viděl situaci jinak než černě. Je to asi u něj profesionální deformace, protože jeho hedgeový fond Universa Investments se zaměřuje především na management rizik. Od spolupracovníka Nassima Taleba nelze čekat, že by se nevěnoval černým labutím. Mark Spitznagel věští pokles trhů minimálně o 50 %.

Býci si na závěr pololetí vzali žezlo pevně do ruky, index S&P 500 přidal přes dvě procenta
Americký akciový index S&P 500 za poslední červnový týden posílil o 2,35 %, za měsíc přidal 6,47 %, za druhý kvartál zpevnil o 8,30 % a od začátku roku je 15,91 % v plusu. Závěrečný týden prvního pololetí ukázal, že předchozí zaváhání nebylo signálem k silnější korekci.

Pickin' Bottom Today
Hiya guys, you that respect me, hi softly caring administrators, hello patriots. As always, my sister helped me to decode your comments and we took it easy and even laughed a little bit. Yeah, really, you are all so nice, even when you are grumbling about things of no importance for me. I like you guys.

Dopad koronaviru na americký dolar
Ještě před měsícem držela americká centrální banka (Fed) úrokovou sazbu v intervalu 1,50 – 1,75 %. Od té doby ale nastal takový sled bezprecedentních událostí, na které Fed masivně reagoval. Březen tak můžeme hodnotit jako měsíc, kdy ve Spojených státech došlo k historicky největšímu uvolnění měnové politiky v historii. Otázkou zůstává, jaký dopad celá krize bude mít na status amerického dolaru jako bezpečného přístavu a jeho kurz k ostatním měnám.

Len 2 pokusy delia programátora od toho, aby stratil 240 miliónov dolárov v Bitcoine!
Bitcoin a kryptomeny samotné neprinášajú iba šťastné príbehy plné zbohatnutia a "rýchlych ziskov.". O tom by vedel hovoriť aj Stefan Thomas, nemec žijúci v San Franciscu, ktorý má posledné dva pokusy na to, aby sa dostal ku svojim 7 002 BTC (približne 240 miliónov dolárov). Pokiaľ sa mu to nepodarí, tak budú jeho bitcoiny navždy stratené.

Lze změnit to, že za chyby jednotlivců platí celá společnost? Aneb, jak potrestat Českou národní banku?
V uplynulém týdnu jsem dočetl knihu How Markets Fail. Kniha mi dodala několik nových poznatků a zamyšlení. Jedno z těch zamyšlení mě po dlouhé době inspirovalo napsat něco veřejně.

Dlhodobý výhľad na rok 2019 (diel 1.)
V tomto špeciálnom blogu poukážem na možný budúci vývoj menových párov na základe minulých pohybov a technickej analýzy, ktorý je orientovaný na dlhodobé pohyby.

Praktická ukázka: Proč částečné odprodeje
Myslím, že každý má ve své strategii něco, čím se snaží omezit velikost ztrát, a čím se současně snaží dělat obchodování trochu klidnější. V mém případě to jsou částečné odprodeje a přitahování Stop-Lossu (SL). Že jsou částečné odprodeje stále účinné, mi v minulém týdnu potvrdily výsledky.


Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD, NZD/USD a USD/CHF
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Eurodolar čeká volatilní pohyb na vyšších časových rámcích a na měnových párech NZD/USD a USD/CHF došlo k významným technickým událostem.

Jak funguje psychologie rozhodování v tradingu?
Obchodování na finančních trzích je krásná věc, ale zároveň psychicky velmi náročná. Není to jen o technických analýzách, ekonomických zprávách nebo strategiích. Velká část úspěchu v tradingu je založena na psychologii rozhodování. Emocionální stav obchodníka často ovlivňuje jeho rozhodování více, než si je ochoten přiznat. Jak tedy funguje psychologie rozhodování?


Tri dôvody, prečo dolár prudko stúpol počas vyhlásenia novej inflačnej stratégie Fedu
FED má novú inflačnú stratégiu. Namiesto zamerania sa na potlačenie cenových tlakov teraz nedovolia inflácii a zamestnanosti prekročiť svoje ciele, aby dosiahli dlhodobú cenovú stabilitu. Tento nový prístup sleduje takmer desaťročie inflácie, ktorá nedosahuje ich cieľ na úrovni 2%. Už pred COVID-19 Fed uvažoval o zmene svojho zamerania. Toto rozhodnutie bolo prijaté po viac ako roku analýz a uvádzaní novej fázy pre centrálnu banku.

Pravda jménem equity
Na světě je mnoho obchodníků. Úspěšných i neúspěšných. Někteří svůj úděl přijímají v tichosti, někteří se snaží, aby jim jejich úspěch nebo neúspěch někdo ohodnotil. Na světě je mnoho diskusních fór. Na ně chodí jak úspěšní, tak neúspěšní. Někteří jen čtou, někteří i reagují a píší své názory.

To nejhorší, co můžete po ztrátě udělat
Vědět, co nedělat, je stejně důležité, jako vědět, co dělat. Nedělat nic, je v tradingu mnohdy lepší, než dělat něco, co nefunguje.

Americké volby jako možné riziko pro finanční trhy
Když se podíváme na vývoj amerických předních indexů, tak rok 2023 byl i přes černé scénáře velmi dobrý. Při bližším zkoumání však zjistíme, že růst indexů byl tažen především sedmi největšími technologickými firmami. I přes jejich vliv na ekonomiky a důležitost tohoto sektoru, nemůže sedm největších firem dávat správný obraz o světové ekonomice. Zdražení peněz v důsledku zvedání úrokových sazeb se na indexech neprojevilo. Ekonomické statistiky mluví jasně, bylo by to opravdu velké štěstí, kdyby se tento měnový cyklus neskončil recesí a burzovní korekcí.

Jak efektivně začít obchodní den?
Úspěšný obchodní den by měl probíhat bez výrazných emocí. Profesionální obchodník má svůj plán perfektně zvládnutý a pracuje automaticky. Připravuje se předem na možné scénáře, takže řeší situace s klidem a bez zbytečného stresu. Tento přístup může působit monotónně, ale je klíčový pro úspěch v obchodování.

Turecko s sebou stahuje zbytek světa
Největší pákou na finančních trzích je aktuálně Turecko. Ekonomické nerovnováhy a neochota jeho představitelů řešit problémy vyvolala prodejní paniku, která se přesouvá i na jiná riziková aktiva. Po delší době se zapnul statut bezpečného přístavu u japonského jenu, který nyní poráží všechny měny a sekunduje mu tradičně švýcarský frank a americký dolar. Pojďme se podívat na turecké problémy z fundamentální stránky a najít možnosti, jak z nynější situace profitovat.