Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Technická analýza a obchodné stratégie - časť 2.
Obchodovanie ako také ponúka nespočetné množstvo možností a prístupov ako sa na trhy pozerať. Niektoré sú viac úspešné a iné zas menej. Niekomu funguje „TO“ a inému zas „TAMTO“. Ponúkam svoj pohľad na vývoj trhu a technickú analýzu ako takú. V cykle niekoľkých vzdelávacích článkov si postupne rozoberieme viac.
Kanadský dolar se točí okolo ropy
Korelace mezi dvěma měnami nebo mezi měnou a jiným finančním aktivem často nabízí atraktivní obchodní příležitosti. Pohybovaly se hodnoty v grafu společně a naráz se rozešly? Je velká pravděpodobnost, že se vrátí zpátky k normálu a otevření dvou pozic, které tento budoucí stav předpokládají, dává slušný ziskový potenciál.
Akciová korekce začala strmým propadem
Americký akciový trh pokračoval v poklesu, index S&P 500 odepsal za týden 5,16 %. Ve čtvrtek akcie sestoupily více než 10 % pod historické maximum, korekce tedy oficiálně začala.
Strategie lovení Stop-Lossů
Často se setkáváme s tím, že obchodníci své ztráty přisuzují nekalým praktikám známým jako "stop-loss hunting". Občas se jedná o nekalou praktiku podvodných brokerů, kteří se snaží maximalizovat ztráty svých klientů a tím zvýšit své vlastní zisky, nicméně může se jednat i o postup, který provádějí velcí hráči na trhu. Tato strategie může dokonce tvořit základ ziskové obchodní strategie. Více o této strategii se dozvíte v dnešním příspěvku.
Burzovní grafy: Střednědobá konsolidace pokračuje, útok na historické rekordy se zatím nekoná
Americký akciový index S&P 500 za týden ztratil 1,19 % a v uplynulém týdnu neohrozil důležitou hladinu 2 100. Prakticky to znamená, že konsolidace v rámci rozpětí pokračuje.
Start výsledkové sezóny se vydařil, americké akcie výrazně posílily
Americký akciový benchmark S&P 500 má za sebou jasně růstový týden s výsledkem +1,82 %. Index je zpět nad 50denním klouzavým průměrem a prolomil také sérii nižších maxim.
Něco pro mé kritiky, kterých si považuji
Včera jsem zde uvedl svůj první článek, který se týkal mé prognózy EUR/USD v daném dni. Jeho existence způsobila na tomto serveru velký povyk. Jeho následné smazání způsobilo povyk ještě větší. Jaká intenzita povyku nastane nyní?
Přichází čas na nákup ropy?
Trh s ropou se po extrémně volatilním období březnu až květnu uklidnil. Tyto tři měsíce byly plné zásadních rozhodnutí o bezprecedentním snížení těžby ze strany zemí OPEC+, obav o přeplnění skladů, divokých odhadů poklesu poptávky během celosvětové karantény a vyskytly se i záporné ceny.
Rorschachův test a my
Občas, když si pročítám články a diskuze, tak mě napadne modifikace známého přísloví „když dva vidí totéž, není to totéž“. Je mnoho obchodníků, kteří obchodují na základě technické analýzy, a pro ně je velmi důležité umět interpretovat, co grafy vlastně ukazují. A je to asi jako v každém jiném lidském konání. Každý má svůj pohled, svoje vysvětlení a svůj názor. Není na tom nic špatného a vlastně je i zajímavé sledovat to. Další věcí, která mě při těch článcích a diskuzích ještě napadá, je slavný Rorschachův test. Osobně jsem ho nikdy nedělal a myslím, že ani celá řada z vás, ale myslím si, že hodně lidí ví, o co v něm jde.
Multitimeframe analýza: 1.6.2023 USD/JPY
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
Bitcoin spadl o 500 USD, stále je ale v roce 2020 v 20% plusu, Ethereum dokonce v 30%
Bitcoin narazil na silný odpor při 9 000 USD a bears využili šanci, aby poslali Bitcoin o 500 USD níže, přesto si Bitcoin v roce 2020 připisuje zatím 20,56% zisk. Bull run zažívá i Ethereum, který si připisuje až 30 % a situace vypadá pro bull stále na pokračování trendu. Zastaví ho Bitcoin svým propadem?
Strategie a přístup
Dva pojmy, které jsou mnohými zaměňovány. Často nikoho ani nenapadne, o jak rozdílné věci se jedná a jak jejich utříbení může usnadnit trading. Obchodní přístup a obchodní strategie. Jedna z nich je čistě technická, druhá čistě filozofická součást našeho obchodování. Věřte mi, je důležité udělat si v nich jasno.
Situace jako před 20 lety
Musíme si přiznat, že jak z pohledu na rekordně nízkou míru nezaměstnanosti, tak na maxima akciových trhů se nacházíme ve výjimečně dobrých časech. A to jak z pohledu České republiky, Spojených států i globálně. Můžeme najít hodně paralel se situací na přelomu tisíciletí, ale ne ve všem je doba podobná tehdejší internetové horečce. A v těchto rozdílech můžeme najít zajímavé obchodní příležitosti.
Pohled tradera na americké akciové indexy a měnový pár EUR/USD
Americké akciové indexy předvedly za poslední 3 týdny propad o 10 % +/- a umazaly tak nejen předcházející několikaměsíční růst, ale i veškeré letošní zisky. I když americké akciové indexy považuji již dlouhou dobu za nadhodnocené a nyní se již může jevit, že se dočkáme dalších propadů, očekávám nyní spíše brzké zastavení propadů a minimálně větší korekci nahoru či i možný obrat k růstu.
Měnový pár NZD/CAD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár NZD/CAD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
Obchodní analýzy – S&P 500 a EUR/USD
Americký akciový index S&P 500 v minulých týdnech otestoval pozdně letní minima a následně, s podporou technického patternu double bottom (dvojité dno), v kombinaci se zřejmým oddalováním zvýšení úrokových sazeb a lepšími 3Q výsledky se velmi rychle vrací do oblasti, kde se obchodovalo celé jaro a léto. Růst trhů včera akceleroval i zasedání ECB.
Pozor na deflaci!
Zatímco růst cen v Evropě i v USA stále nedosahuje cílovaná 2 % a západní centrální banky stále drží jestřábí přístup v trajektorii úrokových sazeb směrem vzhůru, v „továrně světa“ již pomalu řeší opačný problém. V Číně totiž rostou ceny příliš pomalu. Meziročně stagnují a na meziměsíční bázi dochází k poklesu už 5 měsíců po sobě.
Proč nás ztráty bolí víc než zisky?
Někdy to vypadá, jako by se svět zastavil kvůli jednomu špatnému obchodu, i když těch úspěšných bylo požehnaně. Je to známý pocit pro mnohé tradery: ta hořká pachuť ztráty, která často přetrvává i přes následné zisky. Proč tedy vnímáme ztráty intenzivněji?