Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Postřehy s indikátorem CUMULATIVE LEVELS
Je to již měsíc, co světlo světa spatřil velmi zajímavý MT4 indikátor CUMULATIVE LEVELS. Jelikož se o tento indikátor v poslední době zajímá čím dál více lidí, rozhodli jsme se sepsat malé pokračování. Rádi bychom zde uvedli další detaily a ukázky přímo z trhu.

Ženské legendy tradingu
Pokud si myslíte, že trading není pro ženy vhodný, další díl naší minisérie o nejúspěšnějších osobnostech ze světa finančních trhů vás přesvědčí o opaku.

Komodity: Jak vidím bavlnu?
Dnešní článek sice není o FX a ani o žádné běžně obchodované komoditě (zlato, ropa apod), nýbrž o zajímavé obchodní příležitosti na trhu s bavlnou. Nicméně si myslím, že ani tolik nejde o tu bavlnu, ale o základní principy obchodování, které se v mých článcích snažím ukázat.


Americké akcie pokořily historická maxima
Další týdenní zelená svíčka indexu S&P 500, tentokrát s hodnotou +0,87 %. Po bezmála sedmi měsících to pro širší akciový index v USA znamená nové historické maximum.

Seriál o klasifikaci akcií – díl 2: První porce masa s názvem GICS
V minulém díle jsme krátce prošli, k čemu je dobré vědět něco o klasifikaci akcií, v dnešním díle se už podíváme na „informační maso“ - první z dvou systémů klasifikace, a to Global Industry Classification Standard neboli zkráceně GICS. Ten v roce 1999 společně vyvinuli Morgan Stanley Capital International (MSCI) a S&P Dow Jones Indices.


Opravdu klesne americká ekonomika o 50 %?
Statistiky o hrubém domácím produktu za druhé čtvrtletí budou velmi zlé. To víme už od dubna, kdy zůstala drtivá většina západních ekonomik zavřená pod karanténou a ze kterého nyní dostáváme první měsíční tvrdá data. Zatímco pro českou ekonomiku odhaduje Česká národní banka pokles v druhém čtvrtletí o 8,5 %, Spojené státy by podle atlantské pobočky americké centrální banky (Fed) měly odepsat rovnou 54 %.

Výhľad na kryptomeny, akcie a komodity
V tomto tradingovom blogu poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrime sa teda na Bitcoin, S&P 500 a zlato cez denné časové rámce.

Úvod do fundamentální analýzy - hlavní pilíře fundamentu (2. díl)
Ve druhém článku pokračuji ve zkoumání světa fundamentální analýzy (FA) a prohlubuji naše chápání jeho klíčových aspektů. V předchozím článku jsme se seznámili se základy této důležité metody analýzy trhů a pochopili, proč hraje v investování nezastupitelnou roli. Nyní však přejdeme k hlavním pilířům FA, které nám umožňují lépe pochopit a předvídat pohyb trhů.

Několik důvodů, proč situace v USA není tak špatná
Zvedání úrokových sazeb se vždy skončí výprodejem akciového trhu. Finanční hotovost se v dlouhodobém horizontu vždy přesune od akcií k dluhopisům. Samozřejmě, je to všechno otázka časování. Pro odhadnutí momentu, kdy to nastane, člověk potřebuje mít jednak velký cit pro odhadnutí nálady na trzích, tak i velký přehled o tom, co se děje v reálné ekonomice. Mezi trhy a reálnou ekonomikou funguje jeden důležitý článek, a tím jsou banky.

EUR/GBP ide prelomiť dlhodobú stranovku a iné predikcie
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Tento krát sa pozrieme na EUR/GBP, GBP/JPY a USD/CAD z daily a weekly grafov. Leto skončilo a volatilita sa nenápadne vracia na trhy.

Technická analýza měnových párů NZD/USD, AUD/CAD a USD/CHF
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Na měnovém páru NZD/USD se právě rozhoduje o potvrzení falešného proražení střednědobého dna. Cena měnového páru AUD/CAD dokončila reverzní pattern na střednědobé rezistenci a na USD/CHF zafungoval pattern Dvojité dno.

Evropskou a britskou centrální banku trápí podobný problém
Evropská centrální banka (ECB) a britská centrální banka (BoE) čelí osudu, který nelichotí ani jedné z nich. Jejich měny se přibližují paritě, od níž je dělí jen pár centů. Předchozí týden se obchodoval měnový pár EUR/GBP na úrovni 93 centů za 1 libru, což je s výjimkou loňského října nejvyšší úroveň za posledních 8 let. Jenom za poslední 3 měsíce posílila cena eura proti sterlingu o 10 procent. Nejblíž se přiblížilo euro k paritě se sterlingem na konci roku 2008, kdy se obchodoval měnový pár EUR/GBP na úrovni 98 centů.

Být, či nebýt intradenním obchodníkem?
Většinu začínajících obchodníků láká Forex zejména kvůli vidině rychlého zbohatnutí. Často se v tom utvrzují čtením různých tradingových “bulvárů” či sledováním amerických filmů z prostředí Wall Street. Zní to skvěle, pár obchodů denně a bankovní účet praská ve švech, kdo by to nechtěl? Jenže realita je diametrálně odlišná. Těch “pár obchodů denně” se v tradingu označuje jako intradenní obchodování a je to jednou z nejnáročnějších disciplín, která vyžaduje znalosti, dovednosti a čas. Tedy něco, čím začátečníci většinou nedisponují.

Jaké jsou důsledky současného ekonomického vývoje pro investice?
Instituce Financial stability board (dále FSB) byla založena G20 po krizi v roce 2008. Její funkcí je dohlížet na finanční stabilitu ve světě a upozorňovat na rizika. Svou pravidelnou roční zprávu společnost vydala letos v listopadu. V závěru zaujme tvrzení, že dnes existuje riziko nedostatku hotovosti na finančních trzích. Jak tomuto sdělení porozumět a o jaký druh rizika jde?

Praktická ukázka: Surfování na EUR/USD
Po několika týdnech, kdy byly výsledky (při vší úctě) mizerné, se podařilo zachytit pěkný pohyb, který celý měsíc, tak říkajíc v závěrečné rovince, vylepšil. Dnes tedy opět nebudu dlouho zdržovat a mrkneme se na to.

Praktická ukázka: Kolik stojí chyba v tradingu?
Už dlouhou řadu let hraji tenis. Není to nic světoborného. Občas někoho porazím, občas někdo porazí mě. Je to pro mě spíš společenská, než sportovní událost. Nejsem typ, který musí vždy a za každou cenu vyhrát. Za tu dobu, kdy ten tenis hraji, jsem si všiml jedné věci. Nejčastěji pokazím úder v okamžiku, kdy na něj mám hodně času a kdy se snažím vymyslet něco, čím chci ohromit tenisový svět.

Index S&P 500 vstoupil do korekce
Je to oficiální - index S&P 500 vstoupil do korekce. Tento týden však o úrokových sazbách budou rozhodovat Bank of Japan, Bank of England a Fed, o volatilitu tak nouze určitě nebude. Podrobnější analýzu najdete uvnitř článku.