Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Technická analýza na USD/JPY, XAU/USD a USD/CAD
Dnes, po dlhšej pauze sa vraciam k blogovaniu pripravený vám priniesť cenné informácie. V dnešnej analýze vám ukážem kde som vstúpil, kde vstúpim a ako plánujem riadiť obchody.

Praktická ukázka: Pokora
Snažím se, pomocí praktických ukázek, demonstrovat způsob obchodování, který mi je blízký. Často od trhu dostanu příležitost k tomu, abych ukázal něco hmatatelného, jako je třeba přínos postupného přisouvání Stop-Lossu k Brek/Evenu. Ale často se také na uplynulých obchodech snažím ukázat i to, jak důležité je nastavení mysli pro klidné a především účinné obchodování. Tedy alespoň to moje.

Teorie preference likvidity
V Ekonomické teorii pana Johna Maynarda Keynese můžeme hledat odpověď na otázku: "proč velké instituce působí na finančních trzích?" a "s jakým cílem tam působí?"

Index S&P 500 vzrostl o 4,5 %, býci napravují škody způsobené Trumpem
Po pondělním propadu a testování hladiny 5 100 nastal obrat a index S&P 500 vzrostl čtyři dny v řadě, z toho třikrát výrazně. Celkově za týden přidal 4,59 % a dokázal uzavřít nad maximem z 9. dubna.

Forex a jeho rôznorodosť
Zisk sa dá na na trhoch dosahovať všelijako. Nieje čarovná rovnica ktorá by bola jediná správna a ktorá by v správnosti predčila iné. Zisk sa dá dosiahnuť tak aj tak a tak to je. Nikto nemôže tvrdiť moja metóda je lepšia ako iné a je tá jediná ziskova. Ostatné metódy nie sú účinne a nestoja za pozornosť. Metódy sa dajú obmienať v závislosti od toho akú majú časovú a psychickú náročnosť a akú mieru rizika a stresu dokáže daný trader v tom konkrétnom obdobý keď ich aplikuje zniesť. Dnes pôjde o trošku exotickejšie spôsoby money-managmentu.

Komoditní měny v centru dění
Vysoká poptávka po surových materiálech zvyšuje celosvětovou inflaci. Včerejší report ze Spojených států ukázal meziroční růst spotřebitelských cen o celých 5 %. Byť jde z velké části o srovnání s velmi nízkou základnou loňského roku, raketový růst cen komodit se ve spotřebním koši dočasně projeví. Dřevo, železná ruda, ropa, kukuřice, zemní plyn a dokonce i všemi zatracované uhlí (viz graf) rostou meziročně o vyšší desítky procent. Kdo z této rovnice profituje nejvíc?

Týdenní výhled - 9. týden (Propady na akciích a slábnoucí zlato)
Další týden přinesl nervozitu, kterou napumpoval růst výnosů z amerických dluhopisů. Pod tlakem byla hlavně riziková aktiva v čele s technologickými akciemi v USA. Nervózní sentiment se dostal časem i do dalších sektorů a korekce na trzích byla mnohem širší. Na devizových trzích si vzal slovo opět americký dolar, který dostal pod tlak euro, libru nebo zlato, které prorazilo několikaměsíční minima.

Využití korelace k obchodování když zlato roste
Zlato v posledním týdnu prorazilo psychologickou hranici 2000$ a dosáhlo tak svého historického cenového maxima. Zlato od roku 2019 posílilo o více než 35 % a ve světě investic se díky neustálému tisku peněz a obav z rozpadu monetárního systému v dobách korona krize drží na prvních pozicích. Pro lepší diverzifikaci obchodního rizika je však vhodné se podívat i na jiné investiční příležitosti. Právě na základě pozitivních a negativních korelací můžeme vhodně rozložit obchodované riziko a investovat do jiných instrumentů. Pokud budeme například sledovat pohyby zlata, tak na základě jeho korelací se můžeme rozhodovat, kam vložit další finanční prostředky.


Elliottova vlnová teorie pro měnový pár USD/CAD a akcie Boeing a Baidu
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár USD/CAD a akcie Boeing a Baidu. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Nejvíce překvapila ECB
Čtvrtek byl ve znamení zasedání centrálních bank v Evropě. Bank of England dle předpokladů zvýšila hlavní úrok z 0,25 % na 0,50 %, přičemž ve hře bylo i zvýšení o půl procenta, které neprošlo jen nejtěsnějším rozdílem. Libra tak dostává podporu své centrální banky formou vyšších úroků, což je zatím v rámci Big 4 (EUR, USD, JPY, GBP) ojedinělé.

Nečekaný vítěz mezi akciovými indexy? Polsko poráží USA i Německo
Když se řekne „akciový trh roku 2025“, mnozí investoři si vybaví slovo chaos. Od nástupu Donalda Trumpa zpět do světového dění totiž akcie předvádějí vysokou volatilitu – a nejinak tomu bylo i v posledních týdnech. Přesto se na scéně objevil tichý vítěz, kterého by mnozí možná nečekali: Polsko.


Praktická ukázka: Pár bodů rozhodlo
Už to začínalo vypadat tak, že se mi ztrátové týdny vyhýbají, a že už se nikdy nic podobného nestane. Zvyknout by se na to dalo snadno, přesto se se ztrátou neděje žádná tragédie, pokud to však není předzvěstí série ztrát dalších.

Obchodný plán (20 dní)
V tomto článku uvediem plán na najbližšie obdobie – 20 obchodných dní, vrátane stratégie, money a risk manažmentu (MRM). Po skončení určenej etapy zverejním podrobné vyhodnotenie. Viac-menej „idem do finále“ potvrdenia/nepotvrdenia úspešnosti/neúspešnosti mojej „stratégie“.

Společný London Break (13. díl)
Opět se téměř stalo, že mi unikly výsledky naší strategie pro DAX za srpen. No naštěstí jsem si vzpomněl a tak se můžeme podívat, jak v tomto měsíci dopadla.

Dolar mírně zpevňuje, akcie pokračují v bočním trendu
Včerejšek přinesl opět nízké objemy, které byly na některých evropských burzách dokonce poloviční v porovnání s průměrem za předchozích 30 dnů.

Jak na obchodování s Keltnerovými kanály
Dozvíte se, jaký je princip Keltnerových kanálů, jak se vypočítávají, jaké obchodní signály poskytují a jak se podle těchto signálů obchoduje.

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD, NZD/USD a EUR/AUD
Během uplynulého obchodního týdne jste mohli zaznamenat na trzích všeobecně zvýšenou volatilitu. Byla to údajně reakce na informaci o výnosech dluhopisů. Na internetu se následně vyrojily blogy a videa o pádu trhů, krizi atd. Pro obchodníky znamená krize v podstatě zaznamenání změny trendu. Dnes se podíváme na několik měnových párů z pohledu týdenních grafů a nastavíme podmínky, které nám řeknou kdy k případné změně trendu dojde. On totiž většinou takové informace trh nakonec vstřebá.

Který dolar má navrch?
Včerejšek přinesl dle očekávání už třetí letošní snížení úrokových sazeb ve Spojených státech. Americká centrální banka (Fed) upravila cílované pásmo pro sazby na 1,50-1,75 %. Tím přenechala status nejvýše úročené měny mezi majors kanadskému dolaru. Bank of Canada totiž včera také rozhodovala o dalším nastavení měnové politiky a nechala hlavní úrokovou sazbu na 1,75 %. I přesto ale měnový pár USD/CAD zamířil prudce vzhůru a daleko od hranice 1,3000.