Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Obnovené obavy o mezinárodní obchod srazily index S&P 500 pod support
Všechny hlavní americké akciové indexy v uplynulém týdnu výrazně klesly. S&P 500 ztratil 2,17 %, nejvíce od začátku roku.
Výběr z nedělní přípravy: NZD/USD a GBP/CHF
V dnešním blogu technické analýzy se podíváme na měnové páry NZD/USD a GBP/CHF. Na NZD/USD zatím probíhá korekce D1 trendu. Nastavím si podmínky buy obchodů pro sladěné trendy na více časových rámcích i ty, kde budou potřeba obratové patterny. Cena měnového páru GBP/CHF zakreslila svíčkový pattern na střednědobém dnu a očekávám korekci.
Takmer polovica investorov je stále bearish. Znamená to rast?
Dnes by som chcel v krátkosti okomentovať sentiment ľudí. Analýzy môžeme rozdeliť na tri časti. Technická analýza, fundamentálna analýza a analýza sentimentu. Dnes sa pozrieme na tú posledne menovanú.
Švýcarsko znovu intervenuje
Švýcarský frank proti euru letos posiluje o jednotky procent. K tomu mu pomáhá uvolnění měnové politiky v eurozóně a zároveň se veze na rizikové vlně, kdy se zvyšující se pravděpodobností globální recese láká vystrašené investory do svého bezpečného přístavu. To se ale nelíbí Švýcarské národní bance (SNB), která prohlašuje, že je připravena vstoupit na trh a intervencemi zastavit zisky franku.
Index S&P 500: Temně rudé zemětřesení
Panika, výprodej, konec světa – nic jiného nelze o uplynulém týdnu napsat. Americké akcie na závěr týdne čtvrtý den za sebou oslabily a širší index S&P 500 zaznamenal nejvyšší denní procentní ztrátu za téměř čtyři roky (klesl o 64,84 bodu, neboli 3,19 %, na 1970,89 bodu). Mohly za to špatné statistické údaje z Číny, které srazily akcie po celém světě.
Obchodník měsíce: Výbuch účtu a cesta zpět k nule
Přinášíme další ze série pohledů na obchodování reálného klienta.
Krypto výhľad na Bitcoin, Ethereum a Polygon
Kryptomeny sú jedni z najvolatilnejších trhov a to vďaka Rusku sme mohli vidieť ešte väčšie extrémy. Behom jedného dňa trhy padli o 10-20% a ďalší deň zasa späť. Toto je raj pre traderov, no peklo pre investorov keďže je to mätúce a veľa ľudí rozmýšla kedy nakúpiť. Poďme sa pozrieť aký je aktuálne trend a kam pravdepodobne krypto trh smeruje.
Trading analýza EUR/USD, EUR/CZK a ropy WTI – uzavírání ziskových obchodů
Měnový pár EUR/USD počátkem týdne výrazněji zkorigoval, aby však následně vyrazil opět nahoru k aktuálním 1,1920 a potvrdil tak očekávání možného růstu až k úrovním 1,2000 a výše. Páru pomohla i nespokojenost Fedu s nízkou americkou inflací (možnost oddálení očekávaného prosincového zvýšení sazeb).
Trading analýza: Akciové indexy, ropa a EUR/USD
Po dlouhé sérii nepřerušených týdenních růstů může tento týden skončit první letošní týdenní červenou svící. Na finančních trzích stále sice nejsou vidět nějaké obavy a negativní sentiment, přestože nové geopolitické a jiné zprávy nejsou příliš povzbuzující.
Inflace se vrací
Nejčerstvější data z Českého statistického úřadu poukázala na meziroční růst inflace ve výši 1,5 %, což je pro našince hodnota přes 3 roky neviděná. Konec intervenčního režimu, po kterém by koruna k euru slušně posílila, se tak jeví během následujícího půl roku jako reálná možnost.
Trading nastavení pro akciové indexy, EUR/USD a ropu WTI
Americké akciové indexy dokázaly bravurně obrátit velmi negativní vývoj z předminulých dvou týdnů a od úterý výrazně posilují. Dow Jones již smazal polovinu třitisícebodového propadu a obchoduje se zpět na hodnotách vzdálených jen přibližně 5 % od nedávných historických maxim.
NZD/USD: Analýza více časových rámců (W1 až H4)
V dnešním blogu se blíže podíváme na měnový pár NZD/USD a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
Je na kryptomenách opäť bublina?
Kryptomeny začínajú byť veľmi známe vďaka svojím jednoduchým výnosom. Každú chvíľu narazím na niekoho kto mi o tom rozpráva a chváli sa ako zarába. Sme opäť vo veľkej bubline alebo ešte majú trhy veľký priestor? Za posledný rok kryptomeny dokázali urobiť tisícky a desaťtisíce percent. Poďme sa na to pozrieť bližšie v grafoch.
Příští týden bude první únorový týden pro měsíční údaje
Mezi údaji budou indexy výrobních a nevýrobních nákupů manažerů ISM v USA. Tyto události jsou schopné způsobit pohyby až 37,0 pips.
Americké akcie mírně posílily, útok indexu S&P 500 na historický rekord ale nevyšel
K dorovnání historického rekordu nakročil index S&P 500 pondělním mírným ziskem. Středeční růst o 1,4 % znamenal mimo jiné také nová intradenní maxima, ale do konce týdne index na novém rekordu uzavřít nedokázal. Celkově si za pět dnů připsal 0,64 %.
Obchodník měsíce: Obchodování je snadné, když se daří
Přinášíme další ze série pohledů na obchodování reálného klienta. Tentokrát se jedná o našeho dlouhodobého klienta ze Zlínského kraje. S množstvím příkazů to nijak nepřehání, obchoduje nárazově, jeho dlouhodobá úspěšnost je však úctyhodná. Za posledního půl roku vydělal mnoho set tisíc korun a ztráty téměř nepoznal. Podle interview však nebyl vždy takto úspěšný a těžká období se nevyhýbaly ani jemu.
Bankovní krize nadále doutná - výsledky First Republic Bank nepřesvědčily
I když jméno banky SVB již na dobro zmizelo z hlavním titulků světových médií, neznamená to, že je bankovní krize regionálních bank úplně zažehnána. Připomeňme si, že hlavní příčinou krachu SVB bank bylo špatné řízení rizik spojené se zvedáním úrokových sazeb. Regionální banky tak po celých USA ztratily důvěru klientů, kteří začali vybírat vklady. Podotkněme, že tato situace je v paradoxní, protože regionální banky jsou řízeny velmi konzervativně, protože nakupují bezrizikové produkty, jako jsou americké statní dluhopisy. Nejedná se tak jako v roce 2008 o složité konstrukce derivátových finančních produktů.
Euro se bojí Trumpa
V rámci své silné vyjednávací pozice pohrozil v červnu Donald Trump Evropské Unii, že uvalí 20 % cla na dovoz automobilů do Spojených států. Žádná cla se zatím nezavedla, euro si ale výhrůžky bere velmi osobně a pro jistotu zůstává na pohodlnější slabší straně.
Je čas nakupovat akcie?
Americké akcie si letos připisují slušné zisky a stále se pohybují v blízkosti svých historických maxim. To je trochu v podivem vzhledem k tomu, že většina faktorů hraje proti dalšímu pokračování býčího trhu. Jedna těžká váha jej ale udržuje při životě a tou je Fed. Jak to bude dále? Má Fed dost síly a vůle posunou akcie ještě výše?