Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Denominační efekt a position sizing
Nakládání a postoj k penězům určuje i to, zda bude obchodník na finančních trzích úspěšný. V dnešním článku se seznámíme s denominačním efektem, který většina lidí praktikuje mimo finanční trhy, ale na nich z nějakého důvodu již ne.

Technická analýza měnových párů EUR/USD, USD/JPY a GBP/CHF
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Na denním grafu měnového páru EUR/USD se nachází reverzní pattern Dvojitý vrchol. Cena měnového páru USD/JPY zareagovala na rezistenci (D1) formou Pin baru a na GBP/CHF cena falešně prorazila střednědobý vrchol.


Analýza S&P 500, Stříbra, EUR/USD - DAX uzavřel měsíc na novém rekordu, stříbro padá
DAX dosáhl na novou rekordní hodnotu. Vydrží mu to? To se uvidí po zveřejnění dvou veledůležitých ekonomických indikátorů, které před měsícem způsobily paniku na trzích. V tomto článku se podíváme, jak se na ně připravit.

Výběr z nedělní přípravy: GBP/USD a NZD/USD
V dnešním blogu technické analýzy se podíváme na měnové páry GBP/USD a NZD/USD, již z úrovně týdenních grafů. Oba měnové páry zastavily svůj růst na S/R úrovních a došlo k zakreslení reverzních patternů na denních grafech. Nastavím podmínky pro vstup do trendových i protitrendových obchodů.

Swingový TimeFrame výhled na týden 17. - 23. října 2022
Každý týden sleduji majors měnové páry a určuji u nich aktuální sílu trendu. Ty pak obchoduji podle své obchodní strategie, a to živě a na opravdových trzích přímo před zraky diváků. Co přinesl tento týden?

Elliottovy vlny: Měnový pár NZD/JPY, kryptoměna Bitcoin a káva
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár NZD/JPY, kryptoměnu Bitcoin a kávu. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Praktická ukázka: Po delší době ztrátový týden
V podstatě to muselo přijít a přišlo to. Ztráty k tradingu neodmyslitelně patří a tak by nemělo překvapit, když se dostaví. Jen by to nemuselo být příliš často.

Kryptoměny v novém kabátě
Není žádnou novinkou, že v kryptoměnovém světě už nějaký ten čas existuje projekt s názvem Defi. Pod zkratkou Defi si můžeme zjednodušeně představit jakousi formou decentralizovaných financí, které tato kryptoměnová nadstavba nabízí. Co vlastně do světa kryptoměn Defi může přinést? Abychom mohli odpovědět na tuto jednoduchou otázku, nejdříve se musíme podívat na problémy, které s sebou kryptoměny přináší a které mohou zpomalovat jejich rozvoj a zapojení do dnešního globálního světa financí.

Obchodný výhlad na exotiky: EUR/HUF, EUR/SEK and EUR/TRY
Takmer všetky exotické meny zatiaľ tento rok oslabili voči americkému doláru či dokonca euru. Je to z viacerých dôvodov, ale Fed bol jednou z prvých centrálnych bánk, ktoré pravidelne zvyšovali úrokové sadzby. Ostatné centrálne banky potom nasledovali a tiež sprísnili svoje ekonomiky aby posilnili svoje meny. Je teda posilňovanie týchto mien na ceste?


Výsledková sezona minulý týden: Berkshire Hathaway sedí na penězích. Comeback Alibaby?
Výsledková sezóna se pomalu chýlí ke konci, i přesto ale v minulém týdnu publikovalo své výsledky několik populárních společností. Analytik XTB Tomáš Vranka shrnul ty nejzajímavější: Berkshire Hathaway, Palantir, Walt Disney a Alibaba.

Dôležitosť mentora a psychologickej podpory
V dnešných, rýchlo meniacich sa tržných podmienkach, sa stáva trading a investovanie čoraz zložitejším umením. Na ceste za finančným úspechom nás čakajú neustále výkyvy tržných cien a emocionálne výzvy. Počas tejto cesty môže byť kľúčovým spoločníkom a zábleskom stability mentor a jeho psychologická podpora. Dnešný článok sa venuje esenciálnym prvkom úspešného obchodovania a investovania, pričom zdôrazňuje dôležitosť vedenia skúseným mentorom a nevyhnutnosť silného psychologického základu pre prekonanie výziev finančných trhov

Propad akcií s sebou stahuje i měny
Včerejší výplach na amerických akciích přesáhl 4 %. Obchodníci reflektovali růst výnosů amerických dluhopisů a do ztrát se materializoval také zhoršený sentiment kvůli stále bobtnající obchodní válce mezi USA a Čínou. Tato nálada se projevila také na forexu, kde jsme byli svědky ztrát české i švédské koruny. Některé měny ale naopak na vystrašených trzích profitovaly.

Jaká je nejžádanější komodita tohoto léta?
Rok poté, co byla těžba uhlí odepsaná k „zániku“, přichází na trh fosilních pasiv nákupní horečka. Cena uhlí vzrostla od března o neuvěřitelných 70 procent a uhlí se stalo jednou z nejžhavějších komodit tohoto léta. Zatímco ceně uhlí se podařilo vybudovat si pevné místečko nad úrovní 50 dolarů, ropa si tak dobře nevede. V čem tkví tajemství úspěchu uhlí?

Rychlý přehled mých obchodních příležitostí
Americký prezident Trump překvapil o víkendu neohlášeným rozhodnutím. V důsledku toho většina měnových párů, které sleduji otevřela v neděli v noci gapem. Může se zdát, že tento jev narušil strukturu trhu. V některých případech tomu tak skutečně je. Na druhou stranu jsem díky tomu našel i zajímavé obchodní příležitosti. Posuďte sami...

Praktické okénko - Příprava obchodních levelů
Obchodní příprava je základ každého úspěšného tradingu. Dnes si v Praktickém okénku ukážeme obchodní levely, které v rámci nové obchodní strategie hodlám sledovat.

Opravdu klesne americká ekonomika o 50 %?
Statistiky o hrubém domácím produktu za druhé čtvrtletí budou velmi zlé. To víme už od dubna, kdy zůstala drtivá většina západních ekonomik zavřená pod karanténou a ze kterého nyní dostáváme první měsíční tvrdá data. Zatímco pro českou ekonomiku odhaduje Česká národní banka pokles v druhém čtvrtletí o 8,5 %, Spojené státy by podle atlantské pobočky americké centrální banky (Fed) měly odepsat rovnou 54 %.

Burzovní grafy: Akcie jsou zatím vůči rizikům imunní, pokles nespustily ani Tomahawky
Nelze říci, že by se v týdnu nic nedělo – data z amerického trhu práce byla slabá, Donald Trump jednal se Si Ťin-pchingem a Spojené státy poslaly pár tuctů Tomahawků na syrskou leteckou základnu. Americké akciové indexy ale za týden odepsaly jen do půl procenta, index S&P 500 konkrétně 0,3 %.

Pět let poté, co Mario Draghi svým projevem zachránil eurozónu
Tři slova Maria Draghiho (whatever it takes) před 5 lety změnila vývoj evropské dluhové krize. Jenom pár dní před zahájením letních olympijských her v Londýně řekl šéf Evropské centrální banky (ECB) na Globální investiční konferenci, že banka udělá vše v rámci svého mandátu, aby zachovala euro. Následně dodal: "Věřte mi, bude to stačit." ("Within our mandate, the ECB is ready to do whatever it takes to preserve the euro. And believe me, it will be enough.") A skutečně to stačilo.