Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Kanadský dolar drží eso v rukávu a může překonat ostatní měny
Na kanadském dolaru zatím lehce převládá optimismus a může být ještě mnohem lépe. Je několik faktorů proč kanadský dolar nedokázal posilovat, ačkoliv je na tom kanadská ekonomika poměrně dobře a s jeho provázaností s americkou ekonomikou by měla také přeřadit na vyšší stupeň. Fundament na kanadském dolaru se však začíná otáčet k lepšímu a zbytek roku by mohl patřit této komoditní měně.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 25.8.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Obchodování pod tlakem očima profitradera
Je až neuvěřitelné, jak i vysoce inteligentní lidé jsou přesvědčení, že obchodování na finančních trzích je snadné a úspěch čeká hned za prvním rohem. Proč se i zkušení obchodníci necítí při ztrátách dobře, přestože vědí, že ztráty jsou součástí obchodování? A proč obchodníci podléhají euforii po sérii vítězných obchodů a svým pocitem neohroženosti vymažou veškeré předchozí zisky? A konečně, proč tradeři přestanou dodržovat svůj obchodní plán právě v okamžiku, kdy by ho měli nejvíce dodržovat?

Expirace čekajících pokynů – moje obchodování
Jednou z věcí, kterou mnozí z nás v začátku svého obchodování podceňují je tzv. expirace příkazu. Používá se u čekajících STOP a LIMIT pokynů. Smyslem této funkcionality je, aby čekající příkaz byl k dispozici pouze v době, která je pro nás vhodná a pokud ji překročí, automaticky je čekající příkaz smazán. Tedy v případě, pokud už před tím nebyl aktivován. Důvody, pro které expiraci v začátku příliš neřešíme, jsou myslím dva. Za prvé si myslíme, že pro nás není až tak důležitá a za druhé, zjišťování správného nastavení a jeho efektivity pro naše obchodování by znamenalo mnoho backtestů navíc a tím pádem i ztráty poměrně hodně času. Upřímně, všichni raději testujeme Take-Profit a Stop-Loss. Tam totiž vidíme náš zisk. Jen pro doplnění, obchoduji breakouty.

Nástrahy trhu na aktivní obchodníky
Ze statistik je patrné, že většina obchodních účtů u brokerů je ve ztrátě. Zpravidla se udává číslo mezi 70-80 %. V knížkách i na internetu je tato problematiky vcelku podrobně popsána, ale začínající obchodník může nabýt dojmu od různých samozvaných tradingových guru (hlavně na sociálních sítích – Instagramu apod.), že obchodování na finančních je snadné a vede k poměrně rychlému zbohatnutí. V tomto článku blíže rozebíráme, na co si dát při své cestě tradingem pozor.

Americké akcie mírně posílily, Trump ale opět střílí ostrými
Americký akciový index S&P 500 za pět obchodních dnů posílil o 0,31 %, když vzestup z první poloviny týdne zmírnily v jeho závěru změny v geopolitické situaci a také pokles cen ropy.

Elliottovy vlny: Měnový pár AUD/CAD, kryptoměna Ethereum a akcie ČEZ
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár AUD/CAD, kryptoměnu Ethereum a akcie ČEZ. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Ropa a zlato - moje obchodování
Poslední necelé dva týdny byly na mých účtech především o komoditách. Akumulované pozice v agrokomoditách = kávě, pomerančovém džusu, sóji či pšenici konečně zabraly. Jaké další komodity jsou aktuálně obchodně zajímavé?

Americké akcie pokračovaly po hrbolaté cestě zpět k historickým maximům, čeká je významná bariéra
Americký akciový index S&P 500 si připsal třetí zelenou týdenní svíčku za sebou, když tentokrát posílil o 0,90 %. Nálada je v porovnání s koncem srpna výrazně optimističtější. Medvědí prognózy o propadu indexu na 1 500 nebo 1 300 bodů se letos podle všeho nenaplní.

Trading ideas: EUR/JPY, GBP/NZD a AUD/CAD
Teraz sa spolu pozrieme na to ako sa vybrané trhy správali v minulosti s tým, že takisto poukážem na možný budúci vývoj trhov a ako na nich profitovať. EUR/JPY long, GBP/NZD long a AUD/CAD short.

Na co si dát pozor u prop trading firem - drawdown/pokles na účtu (část 1.)
Drawdown čili pokles je jedním z nejdůležitějších ukazatelů vašeho tradingového umu u prop tradingových společností. Pokud si jej totiž nepohlídáte, znamená to pro vás konec. Zní to drsně? Nemusí! Stačí s drawdownem umět zacházet. Pojďme si tedy říct, co to drawdowny jsou, jaké máme tipy a jak se počítají.

Bitcoin spadl o 500 USD, stále je ale v roce 2020 v 20% plusu, Ethereum dokonce v 30%
Bitcoin narazil na silný odpor při 9 000 USD a bears využili šanci, aby poslali Bitcoin o 500 USD níže, přesto si Bitcoin v roce 2020 připisuje zatím 20,56% zisk. Bull run zažívá i Ethereum, který si připisuje až 30 % a situace vypadá pro bull stále na pokračování trendu. Zastaví ho Bitcoin svým propadem?


SATS DJIA Live 12/2021
Jak jsem slíbil v minulém příspěvku, uvádím seznam společností, které nakoupím první prosincový pracovní den a prodám poslední prosincový pracovní den:

NZD/CHF bude pokračovať v downtrende a iné obchodné príležitosti
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Tentokrát sa pozrieme na EUR/GBP, AUD/CAD a NZD/CHF z tých najvyšších timeframeov a ukážeme si aký potenciál aktuálne ponúkajú.

O Bitcoinu – už to vím
Už vím, jak je to s cenou Bitcoinu. Určitě vám také někdy vrtalo hlavou, proč je jeho cena taková nebo maková, a jak je možné, že dosáhne tak vysoko nebo naopak tak nízko. A já jsem, během zhruba dvou posledních týdnů, na to přišel.

Vidíme na EUR/USD krátkodobý obrat trendu?
Piatkové dáta NFP skončili pomerne dobre, no neboli ničím ohromujúcim (pre Fed to nemení výhľad na menovú politiku). Napriek tomu sme videli silný nástup do dolárových pozícií. Signalizuje nám to, že obchodníci konečne vidia cenu doláru ako lacnú a rozhodli sa nakupovať? Alebo je to skôr len kátkodobé zatváranie dlhých pozícií na EUR/USD? Avšak daný pohyb bol naprieč celým trhom, čo nám signalizuje, že dolár sa dostáva do pozornosti obchodníkov a tí po silných medvedích týždňoch na dolárovom indexe začínajú vyberať zisky.

Screen time – podceňovaný napovídač
Když se rozhodneme, že budeme obchodovat na FOREXu, sedneme k počítači, otevřeme nějakou platformu a zjistíme, že na nás blikají stovky nejrůznějších symbolů – instrumentů. Chvilku v nich „listujeme“ a potom vybereme ten, který je našemu srdci v tu chvíli nejbližší. Vlastně, mnohdy to bývá nějaký exotický název a otevřeme ho jen proto, že nás ohromil tím, pro nás nesrozumitelným označením. Otevřeme ho a díváme se, co se to tam vlastně děje. Chvilku pozorujeme a říkáme si, teď to udělalo dlouhou svíčku LONG, takže všichni jdou tímto směrem. Jdu také, protože oni přeci vědí, co dělají. Koupíme, čekáme a zanedlouho zjistíme, že jsme se mýlili (tedy my ne, to oni) a už jsme ve ztrátě. Přepadne nás strach o peníze, panika a otevřenou pozici zavíráme. Už jsme v mínusu. Ztráta stejná jako na sázence, kde jsme tipovali výhru našich proti Kanadě v hokeji, ale tady to šlo mnohem, mnohem rychleji. Řekneme si, na adresu onoho instrumentu, upravenými slovy klasika „asi nějaký špatný oddíl“ a tak zavřeme graf, nám stále neznámého symbolu a už jsme opět v rejstříku, kde hledáme něco ziskovějšího. Tady už sázíme trochu na jistotu, a protože o zlatě nebo EUR/USD nám někdo kdysi povídal, že by to mohlo být dobré, tak jdeme na jeden z nich. Prostě profíci.

Rizikové měny pod tlakem výprodejů
Ochlazení tržního sentimentu a vyšší citlivost při vnímání rizika je v posledních dvou týdnech cítit napříč finančními trhy. Pád dvou bank v USA a problémy švýcarského giganta Credit Suisse nasměrovaly tok kapitálu do bezpečí.

Výhľad trade na GBP/JPY, NZD/USD a AUD/CAD
V dnešnom blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných pároch a ako ich plánujem zobchodovať.