Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Praktická ukázka: Jen jeden obchod
Když čas od času přijde týden, který je pro obchodníkovu strategii klidný, je nutné to považovat za dárek, který dostává od trhu. Tím spíš, že výsledkem takového týdne je třeba pěkný přírůstek na obchodním účtu.

Shortovat nyní americký dolar?
Trendem stále zůstává slábnoucí americký dolar a nic na tom nezměnila ani zasedání ECB a Fedu. Některé hlasy považují bezprecedentně vysokou podporu ekonomiky ze strany amerického Kongresu i centrální banky za předzvěst devalvace dolaru a rozpoutání nekontrolovatelné inflace. Přitom nynější ztráty USD jsou pouhou korekcí mohutného posílení z let 2014-16 (ještě za Obamovy éry). Americký dolar je stále silnější než na začátku předchozího desetiletí (viz graf). Pamětníci si možná vzpomenou na kurz USD/CZK pod 17 a EUR/USD nad 1,50. To značí 2 věci:

Cena plynu je výjimečně nízko
S koncem topné sezóny začala cena zemního plynu klesat a zastavila se mnohem níže než v předchozích letech. Ve Spojených státech se hlavní benchmark Henry Hub obchodoval před třemi týdny ještě pod 2,20 USD za milion jednotek BTU, zatímco v Evropě klesl benchmark TTF na bezprecedentních 3,20 USD. V Evropě nyní probíhá cenová válka, kde o tržní podíl dlouhodobého dodavatele Ruska nově soupeří i břidlicový plyn z USA.

Elliottovy vlny: Měnový pár CAD/JPY, index S&P 500 a akcie Amazon
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár CAD/JPY, index S&P 500 a akcie Amazon. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Čo čaká exotiky v poslednom kvartáli roku 2021?
V tomto blogu poukážem na možný budúci vývoj na najbližšie mesiace menových párov na základe minulých pohybov a technickej analýzy. Pozrieme sa na exotické menové páry USD/MXN, EUR/ZAR a USD/RUB z weekly a monthly timeframe.

Jak hodnotit efektivnost investiční strategie?
Graf, jako jednoduché vizuální znázornění vývoje měnového páru, poskytuje rychlou a snadno čitelnou informaci o vývoji kurzu i o okamžité hodnotě měnového páru. Na základě těchto informací lze snadno přijímat investiční rozhodnutí jak o vstupu do obchodu, tak o jeho ukončení. Komplexnější vyhodnocení výsledků a zejména jejich komparace s jinými rozhodnutími je však velmi obtížné.

GBP/CHF si hľadá dno a iné obchodné signály
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy teorie 18.8.2013
Týdenní aktualizace...

Ripple má potíže s růstem, ale i tak se posouvá
Ripple během čtvrtka 14.června stabilně rostl a obchodoval se na ceně 0,5512 $. V předchozí seanci vývoj odpovídal tomu, co napovídala technická analýza, když se digitální měně podařilo zotavit a prolomit cenu 0,5300 $. „To znamená, že teď vypadá pro Ripple pozitivně krátkodobý i dlouhodobý výhled,“ tvrdí Dmitriy Gurkovskiy, hlavní analytik společnosti RoboMarkets.

IPO společnosti Dynasty Financial Partners - Platforma SaaS pro brokery
Trend digitalizace podnikání je jasně vidět v mnoha oblastech, včetně finančního poradenství. A fakt, že se objevil outsourcing digitálních platforem tento proces významně podporuje.

Výběr z nedělní přípravy: EUR/USD, USD/JPY a USD/CAD
Pro dnešní blog technické analýzy jsem vybral měnové páry EUR/USD, USD/JPY a USD/CAD. Měnový pár EUR/USD může nabídnout obchodní příležitost po změně trendu v podobě korekce. USD/JPY prolomil dvojité dno a cena USD/CAD se pohybuje zatím ve formaci trojúhelník.

USD/CAD: Kombinovaná technická analýza denního grafu
Kombinovaná technická analýza je hojně využívaná retailovými obchodníky. Pro snadné pochopení ji praktikuje většina začátečníků. Analytická práce je rozdělena mezi technické indikátory a Price action. Tato jednoduchá analýza pomůže při obchodování do směru trendu.

Elliottova vlnová teorie v praxi a vyhodnocení obchodních příležitostí
V dnešním blogu se podíváme na Elliottovu vlnovou teorii v praxi a vyhodnocení obchodních příležitostí.

Index S&P 500: Býci měli navrch, velká rally ale vypadá jinak
Býci opět v týdenním vyjádření porazili medvědy, páteční mírný pokles ale celkové vyznění poslední rally trochu kazí.

Jak na mentální kouče
Již z dob našich babiček je známo lidové moudro: „Kdo umí, ten umí. A kdo neumí, ten učí.“ Bohužel dnes je doba taková, že čím dál tím větší část naší civilizace se snaží z nějakého důvodu odstřihnout od odkazu našich předků. Pokud by se jednalo o evoluční proces ve svém původním významu, tak by na tom nebylo nic špatného. Já mám ovšem pocit, že v tomto případě dostal evoluční proces vlastní, explozivní dynamiku a již se nejedná o evoluci, ale o revoluci.

Euro, Fed a inflace
Pozornost investorů směřuje tento týden do Jackson Hole, kde probíhá tradiční sympózium s vystoupením centrálních bankéřů. Ten nejvíce očekávaný projev guvernéra americké centrální banky (Fed) má přijít dnes k večeru. Na druhou stranu velká očekávání o oznámení změny měnové politiky nepanují. Neměl by se tak opakovat rok 2013, kdy na stejném místě oznámil tehdejší šéf Fedu Ben Bernanke „tapering“, tj. snižování tempa nákupů dluhopisů v rámci kvantitativního uvolňování.

Analýza indexu S&P 500 a měnových párů EUR/USD a USD/JPY
Na amerických akciových trzích nadále nic nového, důležité indexy se obchodují na dohled historických maxim a to i přes slábnoucí ziskovost amerických korporací. Další horší výsledky, po Microsoftu a Alphabetu, vykázal v tomto týdnu Apple. Nicméně celkově ze zatím zveřejněných 1Q výsledků téměř 78 % překonalo nastavená očekávání. A to trhům evidentně stačí.

Frustrace z tradingu a jiný úhel pohledu
Obchodování na finančních trzích je emoční jízda. Jak se ale dostat do pohody, když už vše bylo vyzkoušeno? Řešení se věnuje tento článek.

Obchod s ropou, aneb trh, kde si nemůže být nikdo ničím jist
Futures ropy zažívají v posledních týdnech opravdu nevídané časy, díky čemuž se cena této „lukrativní“ komodity propadla až k hodnotám, na kterých se nikdy dříve nepohybovala. Na celém ropném kolotoči se však nepodílí pouze virová nákaza COVID-19 , která nelítostně sužuje celý svět. Za tímto propadem totiž stojí i obchodní válka světových producentů ropy, kteří se pokusili s pomocí nejrůznějších taktik vyřadit své konkurenty, čímž chtěli dosáhnout zvýšení svého podílu na trhu. Povedlo se však producentům dosáhnout svého tak, jak to předpokládali? Na to se zde pojďme nyní podívat.

Trump své sliby nesplní
Jedním z hlavních amerických volebních témat byl obchodní deficit Spojených států, a to především s výrobními zeměmi jako jsou Čína a Mexiko. Donald Trump sliboval import z těchto zemí omezit, protože berou Američanům pracovní místa. Tento slib se ale neslučuje s mnoha dalšími, na kterých Trump stavěl svou kampaň.