Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Co zaznělo na Online investiční konferenci 2023?
Tuto sobotu proběhl letošní ročník Online investiční konference XTB a zaměřil se na pět hlavních témat:
USD/JPY je na ceste k 115 a iné tradingové nápady
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj vybraných inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.
Dluhy už se umořují inflací
Ve středu připravil šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell trhy na to, že by se v USA mohly zvyšovat úrokové sazby od března na každém dalším zasedání, což je až 7x. Ve čtvrtek pak přišel bombastický odhad růstu HDP ve Spojených státech za čtvrté čtvrtletí, který jen potvrdil jestřábí nastavení Fedu.
Strach z hyperinflace
Je tomu 5 let, co vyspělý svět čelil relativně vysokému růstu cen a v prostředí nulových sazeb a kvantitativního uvolňování (QE) se část ekonomů začala bát, že toto zvýšení inflace centrální banky nedokážou udržet na uzdě a čeká nás hyperinflace. Proto stojí za to se zpětně podívat, jak dopadly jednotlivé ekonomiky a měny po této historické zkušenosti z roku 2011.
Komoditní portfolio Vojtěcha Slováka: Zajímavé pohyby se vyskytly na ropě a zlatu
Toto pondělí vyšel druhý díl seriálu Komoditní portfolio Vojtěcha Slováka. Jak již název napovídá, tento formát se zaměřuje především na obchodování s komoditami, které v posledních měsících získává na popularitě díky vysoké volatilitě těchto trhů. Co tedy můžeme od tohoto cyklu očekávat?
Co se ještě nevrátilo na hodnotu před COVIDem?
Jak si mnozí z nás všimli, extrémně uvolněná měnová i rozpočtová politika v reakci na pandemii pomohla smazat ztráty akciovým indexům během několika měsíců. Stejně tak komodity si za podpory výjimečné poptávky a zpoždění v dodavatelských řetězcích užily nečekanou rally, ať už šlo o průmyslové nebo zemědělské suroviny. Ropa, uhlí, kukuřice, sójové boby – všechny tyto komodity se obchodují výrazně výše v porovnání se začátkem roku 2020.
EUR/USD podle Elliotta - intradenní náhled
Pohled na měnový pár EUR/USD podle Elliott vlnové analýzy.
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 12.1.2015
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...
Čeká korunu osud švýcarského franku?
Nákup eur a prodávání domácí měny za účelem stabilizace či oslabení měnového kurzu. Strategii, kterou v letech 2011 - 2014 praktikovala Švýcarská národní banka (SNB), teď totožným způsobem implementuje i domácí Česká národní banka (ČNB).
Obchodování s Volatilitou: Jak na ADR a ATR
Volatilita je pro obchodníky dvousečná zbraň – může znamenat jak vysoké zisky, tak rychlé ztráty. Ve své praxi jsem se naučil, že klíčem k využití volatility je nejen pochopení jejího vlivu na trhy, ale také správné využití nástrojů. Pojďme si to rozebrat více do hloubky.
Recese je už za dveřmi?
Americká ekonomika začíná už devátý rok expanze a množí se spekulace, jak dlouho ještě dokáže v tomto příznivém hospodářském cyklu pokračovat.
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 4.3.2013
Týdenní aktualizace dle Elliottovy vlnové teorie...
Ropa zůstává stále levná
V návaznosti na americké volby a úspěch několika vakcín vystřelily akciové indexy vzhůru. Ani průmyslové a zemědělské komodity nezůstávají pozadu a atakují letošní maxima. Jen ropa se drží při zemi, americký WTI kontrakt nemá sílu se dostat ani na letních 43 USD za barel.
EURUSD - retro
Včera jsem provedl obchod, o němž jsem už psal ihned v jeho počátku - při prodeji. Velmi často si píši ke svým obchodům podrobnější poznámky. Rád nad provedenými situacemi dále přemýšlím, rozkresluji si situaci a navrhuji, jak se příště vyvarovat "chybám".
Technická analýza Bitcoinu: Trhy krvácejí, propadly jsme již o 20 %, kdy bude konec?
Světové akciové trhy pokračují v pádu už šestý den po sobě. Krvácíme téměř na všech frontách s výjimkou zlata. Ceny zlata rostou opět směrem ke svým 7letým maximům. Důvodem jsou obavy z pandemie koronaviru. Trhy aktuálně počítají s tím, že centrální banky se budou snažit zmírnit ekonomické důsledky epidemie uvolněním měnové politiky.
Aktuálny výhľad na 3 menové páry – nízka volatilita ale potenciál na vysoké RRR
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Z daily grafu preberiem do detailu EUR/JPY, GBP/USD a USD/CAD.
Jak investovat při vysoké ceně se strategií DCA
Pokud přemýšlíte, zda je vhodné investovat do právě rostoucího Bitcoinu, nebo do kterékoliv jiné akcie, která dlouhodobě roste, ale nemůžete se pořádně rozhodnout, můžete vyzkoušet poměrně nenáročnou a efektivní investiční strategii s názvem Dollar-Cost Avereging, která by vám v téhle situaci mohla jistě pomoct. Tato jednoduchá metoda vám pomůže zbořit váš psychologický blok hlavně při nákupu aktiv, jejíž cena je dlouhodobě na vrcholu.
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/JPY a EUR/USD
První prázdninový týden je za námi. Zatím se nedá říci, že by sliboval letní snížení volatility. Speciálně eurodolar to zatím přímo popírá. Všeobecně jsem si při zkoumání grafů všiml, že letní měsíce mají snahu se negovat. Tedy, pokud červencová svíce zavře jako býčí, tak srpnová svíce by měla uzavřít jako medvědí. Jelikož jsem zjistil, že to není železným pravidlem pokračoval jsem ve výzkumu. A zjistil jsem zajímavý fakt. V případě, že i když oba letní měsíce dodrží rozjetý trend, tak stejně se v září cena vrátí. A cílová cena je otevírací cena měsíce července. Na eurodolaru je to cena 1.13598. Sledujte se mnou, zda se to potvrdí i letos. Nyní už k přípravě na příští týden.
Jak správně investovat? Deset rad Rozumného investora
Rozumný investor, vlastním jménem Jindřich Pokora, provozuje stejnojmenný kanál na YouTube, kde má téměř 30 000 odběratelů. Investováním a analýzou firem se zabývá již několik let, za tu dobu nasbíral velké množství zkušeností, které ve spolupráci s XTB zpracoval do podoby nového ebooku nazvaného 10 rad Rozumného investora. Jak název napovídá, Jindřich se v tomto reportu podělil o 10 myšlenek, kterými by se podle něj měli řídit všichni dlouhodobí investoři. V tomto článku přinášíme malou ochutnávku:
Vyplatí se ještě investovat do Nvidie, Applu a dalších Big tech gigantů?
Technologické společnosti jako Nvidia, Apple, Alphabet (Google) a další nejenom že mění svět kolem nás, ale také se stávají čím dál populárnější volbou mezi akciovými investory. Není se čemu divit, většina těchto firem se veze na vlně nadšení ze sektoru AI. Ceny jejich akcií jen od začátku roku rostou o desítky procent a válcují zbytek trhu. Do jaké míry je ale tento růst udržitelný? Je možné, že se nacházíme v bublině podobné té ze začátku milénia? Analytik XTB Tomáš Vranka po nedávné výsledkové sezóně aktualizoval svůj report nazvaný Investování do Big Tech společností, ve kterém podrobně rozebírá společnosti Apple, Microsoft, Alphabet (Google), Amazon, Meta, Nvidia a Tesla. V tomto článku přinášíme krátký souhrn aktualit ze světa těchto gigantů.