Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Analýza měnového páru EUR/USD Daily (indikátor SDPF) 20.11.2013
Aktuální analýza EUR/USD (Daily) podle ukazatele poměru supply/demand (SDPF) trhu...
Nové vzdělávací formáty od XTB: Analytické fórum, video kurzy a mnoho dalšího!
XTB je kromě poskytování brokerských služeb známé i pro svou analytickou a edukační činnost. S příchodem nového roku bylo představeno i několik nových konceptů. V tomto článku přinášíme souhrn těch nejzajímavějších:
Multitimeframe analýza: 30.6.2022 COPPER
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
Moje cesta prop tradingem – udělal jsem zásadní rozhodnutí a další bankrot prop firmy
Dnes padlo důležité rozhodnutí. Je potřeba připravit strategii speciálně pro prop trading.
Kterým měnám pomůže Joe Biden?
Ztráta Donalda Trumpa na svého vyzyvatele Joe Bidena se podle posledních průzkumů prohlubuje a nic na tom nezměnila ani první prezidentská debata nebo onemocnění současného prezidenta koronavirem. Podle serveru Fivethirtyeight má nyní Biden 84procentní šanci na úspěch. Podívejme se proto, jaký dopad by mělo Bidenovo vítězství na forex.
Zlato za 3000 dolarů?! | Investiční Memento #88
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 88. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?
Dolárový index ako ukazovateľ smeru?
Dnes si v tomto článku rozoberieme graf DXY – dolárového indexu. V posledných mesiacoch mi totiž veľmi pekne vedel ukazovať smer a náladu na trhu. Ako je to možné?
Proč (ne)funguje technická analýza
Technická analýza patří mezi nejpopulárnější metody pro odhad budoucího pohybu ceny. Ať už ceny akcie, komodity, měnového páru, akciového indexu nebo různých derivátů na tato aktiva. Oblíbenost technické analýzy spočívá především v jednoduchosti, srozumitelnosti a snadné dostupnosti jejích nástrojů. Kde se však bere jistota jejích uživatelů, že by měla fungovat? Výzkumy ukázaly, že úspěšnost formací technické analýzy se pohybuje kolem 50 %. Vychází tedy technická analýza skutečně z podstaty trhů a opakování historie, nebo je za přítomností formací technické analýzy něco jiného? Ortodoxní uživatele technické analýzy čeká možná smutný příběh, ale s veselým koncem.
Bude rok 2023 cestou od akcií k dluhopisům?
Čísla o americké inflaci jasně potvrdila, že USA jsou jistě za vrcholem inflace. Američtí investoři a analytici postupně přestávají mluvit o inflaci, ale zaměřují se na pojem „recese“. Už se neobáváme inflace, ale recese. Během inflace se vyplatí držet akcie firem, které mají schopnost power pricingu, tzn. schopnost přenést lehce náklady na výrobu do ceny produktu bez toho, aby zaznamenaly významný pokles tržeb. Držení takových akcií během inflace nám umožní ochránit naše investice. Nyní však vstupujeme do fáze recese. Tedy poklesu ceny většiny akcií.
Zachrání metavers umělá inteligence?
Pro mě osobně je velkým překvapením roku 2023 růst akcií Mety. Od začátku roku tato akcie posílila o 81 %. Což jí řadí hned na druhé místo za společností Nvidia v žebříčku nejziskovějších akcií z technologického indexu Nasdaq100. Proč je to překvapení?
Elliottova vlnová teorie pro kryptoměny Bitcoin a Ethereum a měnový pár EUR/USD
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro kryptoměny Bitcoin a Ethereum a měnový pár EUR/USD. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář svého směřování.
Reálne obchody; neúspešný a úspešný
Vzdelávanie patrí k nespochybniteľným determinantom konzistentne úspešného obchodovania, avšak názorné ukážky z praxe, teóriu posunú do pragmatickej roviny. Pre ilustráciu som vybral dva reálne obchody tohto týždňa, ktoré klasifikujem ako neúspešný – stratový a úspešný – ziskový. Pri porovnávaní využijem témy, ktoré uvádzam v článkoch: „Konzistentne úspešné obchodovanie (KUO 1 – 4)“
Americký dolar: Omikron a inflace
Krátkodobý výhled pro americký dolar je z velké části závislý na komentářích z centrální banky ohledně plánovaného utahování měnové politiky. Nynější očekávání trhu už jsou relativně vyšponovaná, protože středním proudem jsou 4 zvýšení úrokových sazeb do konce letošního roku. Aby si úrokové sazby tuto trajektorii udržely a podpořily tak dolar v dalších ziscích, je potřeba rychlý růst HDP i setrvale vysoká inflace.
Multitimeframe analýza: 4.1.2024 akcie HUGO BOSS
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
Jaké výhody má algoritmické obchodování?
Dnes budu pokračovat v sérii příspěvků o algoritmickém obchodování tak, jak ho vnímám já a tentokrát se budu věnovat výhodám algoritmického obchodování.
Trading ideas: EUR/AUD, NZD/CAD a EUR/USD
V dnešnom blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných pároch a ako ich plánujem zobchodovať pomocou jednoduchej price action. EUR/AUD long, NZD/CAD long a EUR/USD neutral.
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CAD, AUD/JPY a NZD/CAD
Vzhledem k tomu, že závěr minulého roku nadělil celkem slušnou volatilitu, rozhodl jsem se, že napíši blog s přípravou pro nadcházející týden. Zde jsou tedy z mého pohledu nejzajímavější Price Action obchodní příležitosti pro aktuální období.
Elliottova vlnová teorie pro měnový páry USDJPY, CAD/CHF a EUR/GBP
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový páry USD/JPY, CAD/CHF a EUR/GBP. Elliottova vlnová teorie byla poprvé prezentována světu v roce 1938 americkým účetním R. N. Elliottem.
Kdo si počká, ten… minimalizuje ztráty
Rychlá doba si vyžaduje rychlé chování. Nesmyls! Vyžaduje si právě úplný opak, zpomalení a zastavení. Fenomén multitasking je sice moderní forma maximalizace výkonnosti, ovšem na úkor její kvality. Multitasking se v tradingu může projevovat jako potřeba najednou řídit několik obchodů, což samozřejmě velmi úzce souvisí s problémem impulsivního chování. Lidé nejsou nastaveni na „nic nedělání“, což tradery staví před další překážku, příliš častého obchodování.
Ako brokeri zachránili fondy za peniaze klientov
Keď som v stredu doobeda začal písať o GameStope, tak som si myslel, že sa k nemu tak skoro nebudem vracať a konečne budem môcť dokončiť článok na inú tému ale to čo sa odohralo počas dvoch nasledujúcich obchodných dní ma presvedčilo, že k tomu ešte zopár slov napíšem.