Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů



Výhled na říjnový trh
V září byly trhy posedlé Federálním rezervním systémem. Zvýší úrokové sazby, nebo ne? To se nestalo, ale je jisté, že příští měsíc USA zvolí nového prezidenta. Touto vyhlídkou se trhy zatím příliš nezabývají. Buď to teprve přijde, nebo věří, že na volbě prezidenta tak moc nezáleží, protože u moci je Kongres a navíc Republikánská strana není ze svého kandidáta tak nadšená.

EUR/PLN: Vyhlídky polského zlotého
Polský zlotý má velmi podobný fundamentální základ jako česká koruna. I v Polsku již kulminovala meziroční inflace lehce pod 20 %. Místní centrální banka také začala zvyšovat úrokové sazby dříve než Fed či ECB a již půl roku drží hlavní úrok na 6,75 %, což je srovnatelné s přístupem ČNB.

Moje cesta prop tradingem – ukázka otevřeného obchodu, balance křivka na vzestupu a novinky z prop tradingu
Balance křivka challenge začíná růst a nový money management sklízí úspěch. Také se v tomto článku podivíme na to, jak moc může být prop trading ziskový pro společnosti, které nabízejí fundované účty.

Burzovní grafy: Konsolidace možná, korekce v nedohlednu
Před očekávaným zasedáním FOMC si americké akcie vybraly oddechový čas, silná data z trhu práce ale vrátily býky pevněji do sedla.

Mená a osudy najúspešnejších investorov, ktorí zmenili hru (časť 2.)
Svet investovania je plný fascinujúcich príbehov o úspechu a inovácii. V tomto pokračovaní článku sa budeme venovať ďalším výnimočným investorom, ktorí svojimi úspechmi zanechali hlbokú stopu v investičnom svete. Títo jednotlivci prekročili hranice bežného a svojou odvahou a stratégiou sa stali ikonami investovania. Či už ich poznáte, alebo nie, ich príbehy vám poskytnú dôležité ponaučenie a inšpiráciu, ako dosiahnuť vlastný úspech na finančných trhoch. Zájdime do sveta týchto ohromujúcich investorov a odhaľme tajomstvá ich úspechu.

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry NZD/USD, USD/JPY a GBP/JPY
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnové páry NZD/USD, USD/JPY a GBP/JPY. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.


Společný London Break (4. díl)
Při tvorbě strategie je vždy nutné projít, pokud možno, co nejvíce možností určitého dílku nastavení, abychom měli o trochu větší jistotu, že jsme zvolili takovou možnost, která je nejen nejlepší, ale která také nechává trhu nějaký prostor.

Dopad embarga EU na ceny ropy
Evropská Unie se po dlouhém jednání dohodla na kompromisu, který by měl do konce letošního roku snížit dovoz ruské ropy do 27členého bloku o 90 %. Tímto krokem navazuje na podobná embarga Velké Británie i USA, které zakázaly dovoz ruské ropy hned po začátku války a které dále stupňuje tlak na Kreml i na samotnou cenu ropy.

Pozitivní nálada dlouho nevydržela, akcie jsou znovu pod tlakem
Řadě investorů stále přijde růst výnosů z amerických státních dluhopisů jako přehnané stanovisko pro výprodej na akciích. Přece jen rostoucí výnosy odráží vyšší očekávanou výkonnost americké ekonomiky. Zároveň však jde o zdroj nejistoty pro předražené akciové tituly, jejichž růst stojí na nízkých výpůjčních nákladech, a ty jsou nyní v ohrožení. Začíná také zrychlovat rotace do hodnotových titulů. Byl pondělní růst býčí pastí, nebo je pokles další příležitostí pro nákup?

Kde jsou peníze ze záchranného balíčku pro Řecko?
Nový řecký ministr financí Janis Varufakis o víkendu pro německý týdeník Der Spiegel uvedl, že finanční zdroje ze záchranných balíčků primárně pomohly zahraničním bankám a ne řecké ekonomice. Podle jeho slov až 90 procent financí ze záchranného programu do země nikdy nedorazilo a zmizelo v „černé díře“ německých a francouzských bank. Pravil, že Němci by si měli uvědomit, že svými půjčkami nepomáhali Řecku, ale bankám.

Množí se v USA Indikátory recese? | Investiční Memento #29
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 29. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Multitimeframe analýza: 2.12.2021 index USA500
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Fibonacciho nástroje: Jak díky nim zlepšit své obchodní dovednosti?
Trading je specifickou disciplínou, která není pro každého. Narozdíl od dlouhodobých investorů, obchodníci často pracují s celou řadou analytických funkcí, které jim pomáhají v lepší predikci tržních pohybů. Jedněmi z nejvíce populárních funkcí jsou nástroje založené na Fibonacciho posloupnosti, díky nimž obchodníci mohou rychlým a vcelku jednoduchým způsobem v grafu specifikovat zóny supportu a rezistence. V tomto článku se na několika příkladech podíváme, jak funkci správně využít.


Co je Dollar-Cost Averaging a jak funguje?
Dollar-cost averaging (DCA) se stává v poslední době čím dál tím víc oblíbenou strategií pro investování. Velký podíl na tom má volatilita některých trhů. Například u trhu kryptoměn se jedná o jednu z hlavních zásad při dlouhodobém investování. Nicméně své jméno razí i ve světě akcií a komodit, do kterého vstupují každým dnem noví investoři všech demografických skupin. O co vlastně jde a jak to funguje?

Burzovní grafy: Brexit dal zapomenout na klidné obchodování, akcie se dostaly pod tlak
Americké akcie mají za sebou další ztrátový týden, index S&P 500 odepsal 1,64 %. První polovina týdne byla optimistická, průzkumy naznačovaly, že Británie zůstane v EU. Domněnky ale vystřídala páteční realita.

Algoritmy stojí za výprodeji na akciových trzích
Akciové trhy jsou opět pod tlakem a to navzdory pozitivním výstupům z víkendového summitu G20 v Argentině, kde se prezidenti dvou největších ekonomik Číny a USA dohodli na 90denním příměří v obchodním sporu, během kterého na sebe nebudou zavádět další cla. Akciové trhy vnímaly zprávy pozitivně a v pondělí otevřely silným nákupním gapem. Pozitivní nálada však příliš dlouho nevydržela a hned druhý den se akciové indexy opět ocitly pod prodejním tlakem. Důvodů může být hned několik v čele s klesajícími výnosy z amerických dluhopisů. Čím dál častěji se však hovoří o vysokofrekvenčním obchodování, které může stát za nedávnými výprodeji.