Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Sentiment investorů v Evropě se nelepší
I přes uklidnění na akciových trzích během posledních dní se sentiment v Evropě výrazně nemění a panují zde mnohem větší obavy, než na druhé straně Atlantiku. Nic na tom nemění ani výsledková sezona, která dopadla poměrně pozitivně a potvrzuje zdraví v regionu. Křehká nálada investorů může být varovným signálem nejen pro růst cen akcií, ale také ekonomický růst v eurozóně. Evropský benchmark akciový index STOXX 600 v říjnu ztratil více jak 6% navzdory nárůstu o 1,7% ke konci měsíce, německý akciový index DAX pak realizoval ztrátu přes 9%.

Burzovní grafy: Rezistence na 2 800 vydržela, index S&P 500 odepsal přes 2 %
Americký akciový index S&P 500 odepsal v prvním kompletním březnovém týdnu 2,16 %. Obavy o vývoj globální ekonomiky v týdnu zesílily po snížení růstového cíle ze strany čínské vlády a po holubičí rétorice po zasedání ECB.

Psychologické pozadie motivácie uspieť
Psychológia motivácie uspieť je pôsobivou oblasťou výskumu, ktorá sa zaoberá hľadaním faktorov a procesov, ktoré nás poháňajú k dosiahnutiu úspechu a stanovených cieľov. Táto oblasť skúma nielen to, čo nás motivuje, ale aj to, ako sa motivácia vyvíja a udržiava v čase. Motivácia je komplexný psychologický proces, ktorý ovplyvňuje naše správanie, rozhodnutia a cieľové nastavenie. V tomto článku sa budeme trošku detailnejšie zaoberať psychologickým pozadím motivácie uspieť a preskúmame dôležité faktory, ktoré ju ovplyvňujú.

Praktické okénko – Swing a intraday, dvojitý zásah do černého
Intradenní a swingové obchodování jsou dvě nejpopulárnější metody zhodnocování kapitálu na Forexu. V tomto článku si ukážeme dva velmi rozdílné obchody, ovšem se stejným (ziskovým) koncem.

Fed půjde proti Trumpovi. Co na to akcie?
Vyhlídky na snižování úrokových sazeb v USA v letošním roce pomalu berou za své. Americká ekonomika upaluje kupředu, se zvýšenými příjmy domácností a rekordními cenami akcií se drží vysoko i inflace.

Býci měli opět navrch, americké akcie ale posílily jen mírně
Americký akciový index S&P 500 za týden vzrostl o 0,36 %, a zapsal tak již třetí zelenou týdenní svíčku. Silná rally se ale tentokrát nekonala, s výjimkou silně růstové středy se index držel v mírném záporu.

Makrodata přehledně aneb co číhá v kalendáři? (1. díl)
Ať už obchodujete akcie, měnové páry nebo komodity, důsledné sledování důležitých makroekonomických událostí by nemělo být v žádném případě opomíjeno. Fundamentální informace, které jsou v pravidelné periodicitě zveřejňovány buď státními autoritami, statistickými úřady či soukromými organizacemi, jsou totiž velmi důležitým hybatelem trhu a často mají kurzotvorvnou povahu.

NASDAQ loni vzrostl nejvíce od roku 1999. Co bude dál?
Rok 2023 je za námi a my můžeme zhodnotit, jak se dařilo nejoblíbenějším akciovým indexům. Stručně by se dalo říci, že akciové trhy jako celek mají za sebou jeden z nejlepších roků ve své historii. Samozřejmě i v rámci indexů najdeme společnosti, které skončily rok v záporných číslech, ale pokud vezmeme trh jako celek, byla jeho výkonnost vysoce nadprůměrná. Pojďme se tedy podívat na ty nejpopulárnější.

Je rozhodnuto! Kdo bude americký prezident?! | Investiční Memento #92
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 92. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

QT se rozjíždí. Co na to akcie?
V záplavě informací o apokalyptických cenách energií v Evropě a chystaném růstu úrokových sazeb se trochu pozapomnělo na monetární bazuku jménem kvantitativní utahování (QT). Program americké centrální banky (Fed) opačný kvantitativnímu uvolňování (QE) totiž od začátku září dvojnásobil svůj objem.


Česká koruna v době Trumpově
Vítězství v amerických prezidentských volbách dává Donaldu Trumpovi silný mandát, protože republikáni ovládli i Senát a s vysokou pravděpodobností budou mít většinu i ve Sněmovně Reprezentantů.

Bitcoin a jeho pokles ceny: Dopad makroekonomické nejistoty (1.díl)
Bitcoin, dlouhodobě vnímán jako vůdčí kryptoměna na globálním trhu, nedávno zaznamenal významný pokles ceny. Tento pokles je úzce spjat s aktuální makroekonomickou situací, která se vyostřila po oznámení plánovaného navyšování cel americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Koronavirus už zaútočil i na trhy
Virové onemocnění Koronavirus, u kterého je za epicentrum nákazy považována čínská provincie Wu-chan, se již rozšířilo do mnohých míst naší planety a denně tak ovlivňuje životy desítek miliónů lidí. Díky tomu, že se šíření koronaviru prozatím nedaří potlačit a počet nakažených den co den narůstá, dá se proto s trochou nadsázky hovořit o tom, že kromě lidí, koronavir již zaútočil i na finanční trhy, kde si nejistota a obavy z dalšího budoucího vývoje tohoto onemocnění začínají nyní vybírat svou daň. A právě dopady koronaviru na určité vybrané trhy budou naším dnešním hlavním tématem.

Inflace v USA živě dnes od 14:15. Můžeme čekat dobré zprávy?
Již tradičně bude dnes XTB vysílat živý komentář ke zveřejnění americké inflace za minulý měsíc. V poslední době jsme pozorovali zpomalování indexu CPI z předešlých maxim, a to především díky klesajícím cenám energie a pohonných hmot.

Trading ideas: EUR/GBP, GBP/AUD a NZD/USD
Teraz sa spolu pozrieme na to ako sa vybrané trhy správali v minulosti s tým, že takisto poukážem na možný budúci vývoj trhov, a ako na nich profitovať. EUR/GBP short, GBP/AUD long a NZD/USD short.

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry AUD/NZD, GBP/JPY a kryptoměnu Bitcoin
V dnešním blogu se podíváme na Elliottovu vlnovou teorii v kombinaci s technickou analýzou pro měnové páry AUD/NZD, GBP/JPY a nastínění možného dlouhodobého vývoje pro kryptoměnu Bitcoin.

ECB si neudělala domácí úkol
Evropská (ECB) a britská centrální banka (BoE) udělaly tento týden několik zásadních chyb v komunikaci s investory, za co je trh náležitě potrestal. Špatná komunikace se okamžitě projevila v reakci trhu, když se euro i libra utrhly z řetězu. Avšak ECB silné euro nechce, protože zbrzďuje růst inflace. A právě kvůli dosažení inflačního cíle banka měsíčně pumpuje do ekonomiky 60 miliard eur. Obě banky (ECB, BoE) by se měly vrátit o pár let zpět a nastudovat si, jakým způsobem komunikovala americká centrální banka (Fed) ukončení programu kvantitativního uvolňování (QE3) v roce 2013.

Italská a španělská emise příjemně překvapily, euro koriguje své ztráty
Evropská centrální banka včera ponechala sazby beze změny a na tiskové konferenci překvapila optimisticky laděným doprovodným komentářem.
