Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Dopady koronaviru a obchodních válek na trhy
Díky strachu a uvědomění stále většího množství investorů, jak závažná situace nyní ve světě nastala a jaké dopady to může ještě v budoucnu přinést, jsme aktuálně svědky toho, jak „koronavirus“ v posledních týdnech doslova decimuje trhy. Není divu, že mezi nejvíce zasažené odvětví patří letecké společnosti, pohostinství a služby, které jsou s nimi úzce propojeny a jsou na nich tudíž závislé. Způsoby, jakými jsme byli každý den zvyklí pracovat i zavedené režimy lidí, to vše je nyní minulostí a velkou otázkou tak zůstává, co bude dál a jak se změní moderní tržní hospodářství? To v tuto chvíli nevíme.

Britská libra testuje důležité úrovně na vícero měnových párech
Britská libra (GBP) po zveřejnění úterních dat indexu nákupních manažerů (PMI) ze sektoru výroby vystřelila nahoru vůči americkému dolaru (USD), čímž se ještě více vzdálila od důležité úrovně podpory 1,70.

Americké akcie zahájily rok poklesem z čerstvých rekordů
První týden roku 2022 uzavřel index S&P 500 se sytě červenou svíčkou s hodnotou -1,87 %. Santa Claus rally ale v pondělí ještě posunula zavírací cenu indexu na nový rekord, v úterý ještě trh posunul intradenní maximum. Další dny pak již ale byly ve znamení očekávání růstu sazeb v USA, zápis z prosincového zasedání FOMC navíc naznačil i možnost brzkého snižování objemu dluhopisy nafouknuté bilance centrální banky.

COMP aneb úrokové sazby na kryptoměnách
Jsem vášnivý obchodník s akciemi a CFD, zaměstnanec horších i lepších brokerů na různých světových burzách a posledních pár let investuji a studuji svět kryptoměn, ať už na online nebo fyzických peněženkách. Tato aktiva, kryptoměny jsou však ve skutečnosti ne tak činná, jak bych chtěl, protože na žádném z nich nevydělávám úroky, třeba jako dividendy u akcií. Moc mi to připomíná film Dědictví, aneb …, kde Arnošt, v luxusní restauraci objednává kaviárové tousty a při tom dostal výsměch: To je vůl, kaviárový tousty. I v dnešní společnosti jsou úrokové sazby u kryptoměn zaostalým tabu. Naše spořicí účty, vydělávají úroky, proč by nemohly kryptoměny?

Bitcoinové ETF schváleno! Co dál?
Trh s kryptoměnami byl jedním z vítězů loňského roku, přičemž samotný Bitcoin vzrostl o přibližně 150 %. Řada dalších kryptoměn pak rostla dokonce i mnohem více než samotný kryptoměnový král. Zda však tento pozitivní růst bude pokračovat i v roce 2024 a my se dočkáme dalšího opravdového bull runu, záleží podle mnohých na dvou hlavních aspektech:

Překvapivý vítěz Trumpova světa
Cla na dovoz zboží z Číny, Mexika, Kanady i Evropské Unie. Kroky ke zvýšení nabídky ropy a stlačení její ceny dolů. Příslib vládních škrtů a nejistota, která snižuje ceny amerických akcií a tlačí dolů i dolarové dluhopisové výnosy. Mix opatření, které boří zaběhlé pořádky v mezinárodním obchodu i geopolitice všechny vyhovují tichému, ale stále významnému hráči na celosvětovém poli – Japonsku.

Trading v období vánočních svátků
Vánoce jsou obdobím, kdy si většina obchodníků vybírá zaslouženou dovolenou, a to nejen proto, že hodlají svůj čas trávit se svými nejbližšími, ale hlavně proto, že o svátcích obvykle trhy nabízí mnohem méně potenciálních obchodních příležitostí.

VIP zóna - agresivní obodování - výsledky inst. objednávek za únor
Tak jako i minulé dva měsíce, tak i nyní pro vás máme výsledky obchodování institucionálních objednávek. Tyto objednávky jsou každý den zveřejňovány pro členy VIP zóny a v tomto článku pro vás máme nejen výsledky klasického agresivního obchodování...


Spojené státy se konečně rozhodly snížit úrokové sazby. Co na to trhy?
Dlouho očekávaný krok amerického Federálního rezervního systému se konečně stal skutečností, když poprvé od roku 2020 snížil základní úrokové sazby. Přestože to umožnily trvale slibné ekonomické údaje včetně klesající inflace, snížení bylo nakonec radikálnější, než mnozí očekávali. V předchozím týdnu došlo v eurozóně ke snížení sazeb již podruhé v tomto roce. Je zřejmé, že inflace je v mnoha západních zemích na ústupu, ale riziko jejího návratu nezmizelo.

Přehled zajímavých obchodních příležitostí pro 21. týden
Minulý týden ukázal krutou pravdu o evropské ekonomice.


Náklady na těžbu zlata klesají
Při dlouhodobém výhledu zlata berou investoři v úvahu jeho omezené množství. S tím, jak je potřeba otevírat stále hůře dostupné doly, náklady na jeho těžbu spolu s cenou musí jít trendově nahoru, podobně jako u ropy. Úvaha zní logicky a k úbytku celosvětových těžitelných zásob zlata skutečně dochází. Nesmíme ale zapomenout, že zlato je kótováno v amerických dolarech. Vývoj kurzu USD tak dokáže s nabídkou pořádně zamíchat.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 20.10.2014
Týdenní aktualizace podle Eliiottovy vlnové teorie...

Burzovní grafy: Americké akcie mají za sebou nejhorší týden za více než půl roku
Americký akciový index S&P 500 v uplynulém týdnu ukázal, že trh ještě nezapomněl, co jsou to prudké výprodeje. Benchmark klesl o 4,1 %, vrátil se na hodnoty ze začátku července a za dva týdny smazal tříměsíční zisk. Od začátku roku drží 2% zisk.

Zvyknout se dá na všechno
Říká se, že zvyknout se dá na všechno. A z vlastní zkušenosti musím říct, že je to téměř ve všem pravda. Jistě, v životě má každý člověk hranice, za které by se nevydal, ale ve všeobecnosti tato teze platí beze zbytku.

Akcioví býci v USA si to před výsledkovou sezónou užívají
Americké akcie mají za sebou druhý růstový týden v řadě, index S&P 500 posílil o 2,06 %.

Čínský jüan novou rezervní měnou?
Letošní rok by mohlo dojít k oficiálnímu vyhlášení čínského jüanu (CNY) novou rezervní měnou. O udělení statutu do konce roku rozhodne Mezinárodní měnový fond (MMF) a tento krok může potenciálně otevřít dveře k mnohem volnějšímu obchodování CNY než doposud.

Perpetuálne bondy a štátny dlh
Perpetuálne dlhopisy ma oslovili hneď keď som ich pred niekoľkými rokmi objavil a doteraz som poriadne nepochopil, prečo sú takpovediac exotickým inštrumentom a nie sú oveľa viac rozšírené. Myslí, že určite stojí za to zamyslieť sa nad tým, ako by sme mohli využiť tento zaujímavý typ cenných papierov, napríklad na financovanie štátneho dlhu.

Inflace přichází
Růst cen zrychlí, hlásají obchodníci na trhu s dluhopisy. Inflační očekávání v USA se dostala na nejvyšší úroveň od srpna 2015, kdy Čína devalvovala svou měnu. Jestřábi ale nemusejí mít žádný strach, o počátek hyperinflace nejde. Trh akorát předpokládá, že se americká centrální banka (Fed) bude alespoň dosahovat svého dvouprocentního cíle, nic víc, nic míň.