Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Praktická ukázka: Další falešný (ne)průraz
V uplynulém týdnu jsem utrpěl po delší době docela pěknou ztrátu a tak jsem čekal, co na tuto ztrátu naváže. Na konec to dopadlo dobře a šlo se do plusu, nicméně jeden falešný průraz opět zahrozil.
Praktická ukázka: O (ne)falešném průrazu
V minulém týdnu jsem psal o situaci, kterou přinesla moje strategie a trochu jsem se zamyslel nad tím, co je to vlastně ten falešný průraz. Dnes už víme, jak to celé dopadlo.
Neudržitelný fixní kurz v Evropě
Historie i ekonomické teorie dávají za pravdu tezi, že fixní měnový kurz nevydrží dlouho, pokud v dané zemi bují inflace a zároveň vykazuje hluboké deficity ve vztahu k zahraničím. Do takové situace se postupně dostává Rumunsko. Rumunský lei sice není formálně svázán s kurzem eura, ale rumunská centrální banka se tak od počátku září chová a svými intervencemi drží kurz EUR/RON v blízkosti 4,9500.
Koruna si užívá růstu sazeb
Zdá se, že česká měna už zakotvila pod 26 korunami za euro. Za tímto vývojem stojí především vyjádření centrálních bankéřů z pražských Příkopů, kteří vidí ještě jedno letošní zvýšení jako jisté a otevírají možnost i pro zvýšení dvě.
Co dává dolaru největší sílu?
Americký dolarový index od února letošního roku nepřetržitě roste. Zdá se, že všechny faktory hrají v jeho prospěch. Ať už jde o vysoký hospodářský růst podpořený razantním snížením daní, zrychlující inflaci, obchodní válku, úprk kapitálu z rozvíjejících se zemí a neposlední řadě rostoucí úrokové sazby v USA. To vše dokázalo vyšroubovat hodnotu dolaru proti koši měn do blízkosti historického maxima, kterého dosáhl krátce po zvolení Donalda Trumpa prezidentem. Může tato krasojízda pokračovat dále? A na jaké proměnné si dát největší pozor?
Burzovní grafy: Americké akcie byly opět pod tlakem obchodní války
Americký akciový index S&P 500 odepsal za týden 1,01 %, když investoři hodnotili především nové informace o vztazích USA a Číny a přijali zprávu o začátku procesu, který by teoreticky mohl vést k odvolání prezidenta Donalda Trumpa.
Začátečníci vybírají brokera
V červnu 2011 se v Praze konala akce s názvem Money-Expo 2011. Sice jsme se rozhodl této akce neúčastnit, ale nakonec jsem tam byl jenom ve foyer hotelu.
Za vším hledej fundament
Přehled macro indikátorů hlavních měn + Německa a Česka. Pokud by někoho, jako dneska mě, zajímal přehled makroindikátorů hlavních světových měn v přehledné tabulce viz níže. Jak tuto tabulku interpretovat?
Nad švédskou korunou se zatahuje
Ke švédské koruně se v kontextu dluhové krize začali investoři stahovat jako k bezpečnému přístavu, protože byla z hlediska švédského vládního dluhu i potřeb financování považována za vysoce stabilní.
Pohled tradera na EUR/USD, EUR/CAD a ropu WTI
Měnový pár EUR/USD dokázal v posledních dnech posílit až k 1,2090 +/-. Euro tak nadále prezentuje svou sílu i přes významný a v nedaleké budoucnosti ještě větší úrokový diferenciál vůči dolaru. Úrovně nad 1,2000 se mi ale již pro nové long pozice nelíbí, budu tedy dále čekat na korekci.
Jak jsem dělal 130 obchodů za den (ručně)
Když jsem s tradingem začínal, byl jsem si jistý, že obchodovat se naučím za pár týdnů a za rok už ze mě bude milionář.
Index S&P 500 se stále drží v blízkosti historických maxim
V týdnu hlavní americké akciové indexy opět posunuly historická závěrečná i intradenní maxima, obchodování je ale relativně klidné. Index S&P 500 zůstává v růstovém trendu, od poloviny července jde vlastně o konsolidaci okořeněnou mírnými posuny výše.
Index S&P 500 odevzdal přes procento, investoři zvažují dopady vyšších sazeb
Americké akcie mají za sebou zkrácený obchodní týden. Posilovat dokázaly hlavní indexy pouze v jeho úvodu, kdy ve zkrácené pondělní obchodní seanci S&P 500 posunul výše vrchol téměř devítiměsíční rally. Ve zbytku týdne akcie ztrácely, protože makrodata naznačila, že by Fed mohl mít celkem solidně nabito na další zvyšování sazeb. Index S&P 500 tak nakonec za týden odepsal 1,16 %.
Zlato je rozžhavené
Nadšení z nastartování dezinflace a s tím i z předpokládaného dřívějšího uvolnění měnové politiky v USA nebere konce. Kromě akciových trhů se na euforii veze i zlato. Ano, nižší úrokové sazby a slabší americký dolar jsou standardními faktory, které ženou cenu žlutého kovu výše. Nicméně zatím nejde o žádný zásadní posun, který by měl ospravedlnit zdolávání nových historických maxim.
Praktická ukázka: 15 bodů k Take-Profitu (TP)
Myslím, že to byl Napoleon (pokud se mýlím, omlouvám se) kdo řekl, že o osudu bitvy může rozhodnout minuta, o osudu války hodina a osudu národa jeden den. U nás v tradingu to není až tak fatální, no o úspěchu nebo neúspěchu může rozhodnout jen pár drobných bodů, přesně jako u mého úterního shortu. Ačkoliv tady se o neúspěchu hovořit nedá.
Jestřábí Fed už sklízí „úspěchy“
Americká centrální banka (Fed) ve středu zvýšila úrokové sazby o půl procentního bodu do rozmezí 0,75-1,00 % a její šéf Jerome Powell byl až překvapivě konkrétní v přístupu k dalšímu růstu úroků. Ve Spojených státech by na dalších dvou zasedáních mělo dojít ke zvýšení o 50 bps. Trh je ještě více jestřábí, očekává rychlejší utahování měnové politiky, už v září by se tak měl americký dolar úročit v blízkosti 2,50 %.
Index S&P 500 je znovu blízko historických maxim
Americký akciový trh v uplynulém týdnu sice kolísal, ve vývoji ale nadále převažoval "severní" směr a index S&P 500 celkově přidal 1,45 %. Týdenní výsledek byl prakticky zajištěn pátečním růstem poté, co Jerome Powell potvrdil připravenost americké centrální banky na snižování úrokových sazeb.
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry NZD/CAD, EUR/USD a vyhodnocení pro GBP/CHF
V dnešním blogu se podíváme na Elliottovu vlnovou teorii v kombinaci s technickou analýzou pro měnové páry NZD/CAD, EUR/USD a vyhodnotíme obchodní příležitost na GBP/CHF. Nastíním možný vývoj na základě Elliottovy vlnové teorie, pro tyto měnové páry.