Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Leveraged buyout Twitteru
Jestli vás stejně jako mě zajímá transakce, na základě které má Elon Musk v plánu koupit Twitter, pak jste určitě narazili na pojem leveraged buyout, zkráceně LBO. O mechanismu LBO jsem věděla spíše základní věci, a tak jsem se pustila do podrobnějšího průzkumu. Překvapilo mě, jak smart forma financování akvizicí to je a jak poměrně nízké riziko může představovat pro toho, kdo nějakou společnost kupuje. V češtině mě napadlo přirovnání, které LBO dle mého názoru dobře vystihuje: za málo peněz, hodně muziky.
Komoditný výhľad na posledný kvartál roku 2020
V tomto blogu sa pozrieme na historický cenový vývoj niektorých komodít a takisto sa pozrieme na ich pravdepodobný budúci smer. Cez tie najvyššie timeframe si zanalyzujeme ropu, zlato, striebro a pomarančový džús. Aký majú tieto trhy ešte potenciál do konca roka? Viac sa dozviete v článku.
TOP 3 memecoiny pre ľudí ktorí zmeškali Shiba, Doge a Pepe
Memecoiny sú obrovský trend, ktorý láka miliardy dolárov kapitálu, čo spôsobuje nárasty o 1,000%, 10,000%, a niekedy aj o 100,000%. Väčšina memecoinov sú podvody a pump and dump schémy, no niektoré sú budované komunitou a môžu tak dlhodobo rásť.
Jak řídit své portfolio v tržních cyklech?
Dnešní blog je poslední pokračování dvou předchozích blogů na téma tržní cykly, tentokrát na slibované téma, jak řídit a ochránit své portfolio. Na zázračné nebo sofistikované rady rovnou zapomeňte, selský rozum opět vítězí.
Co se děje s tureckou lirou?
Volatilita na turecké liře (TRY) nezná mezí. Prezident Erdogan a jeho družina předvádí extrémní měnový hazard. Po propadu hodnoty o více než 55 % nyní lira prudce posílila a alespoň před Vánoci se její kurz relativně stabilizoval. Jak dlouho to ale vydrží?
Víte, co jsou to blue chip akcie a jak je poznáte?
S pojmem blue chip akcie se jistě setkal každý, kdo se zajímá o investování do akcií. Jako blue chip akcie jsou obvykle obecně označovány akcie velkých, známých a finančně stabilních společností, které často patří mezi lídry v daném odvětví. Zajímá vás, jaká kritéria musí daná společnost splňovat, aby její akcie byly blue chips?
Rizikové měny pod tlakem výprodejů
Ochlazení tržního sentimentu a vyšší citlivost při vnímání rizika je v posledních dvou týdnech cítit napříč finančními trhy. Pád dvou bank v USA a problémy švýcarského giganta Credit Suisse nasměrovaly tok kapitálu do bezpečí.
Sú altcoiny tesne pred prepadom?
Dnes si dáme opäť čisto kryptomenový článok. Altcoiny sa nazývajú všetky alternatívne mince, ktoré nie sú Bitcoin. Dnes sa pozrieme ako to s nimi vyzerá.
Praktická ukázka: Co se stane?
Uplynulý týden byl poměrně zdařilým příkladem období, ve kterém si nikdo nemohl být jistým tím, co se stane. Kdo zná moje blogy, tak ví, že se odmítám zabývat vyhledáváním zpráv a podobných věcí, a že si myslím, že je docela zbytečné se jimi zaobírat. Ve výsledku totiž nikdo nikdy neví, co přesně se stane a jak se to projeví v trhu, potažmo v našem obchodování. Jistě, můžeme odhadovat, ale to je podobné jako zkoušet trefit počasí na Šumavě v období mezi 18. dubnem a 25. dubnem.
Mark Spitznagel: Poslední z medvědů
Bylo by opravdu překvapením, kdyby Mark Spitznagel viděl situaci jinak než černě. Je to asi u něj profesionální deformace, protože jeho hedgeový fond Universa Investments se zaměřuje především na management rizik. Od spolupracovníka Nassima Taleba nelze čekat, že by se nevěnoval černým labutím. Mark Spitznagel věští pokles trhů minimálně o 50 %.
Ako na Nový rok, tak po celý...
...rok, alebo, „Novoročné predsavzatia“. Pravdepodobne v každej ľudskej činnosti si jednotlivci a kolektívy dávajú viac-či-menej opodstatnené, či-už reálne, alebo menej reálne predsavzatia, výzvy, plány, ciele ... Predpokladám, že aj v našej oblasti je väčšina z nás, ktorá svoje ciele pomerne presne definuje. V nasledujúcom článku bude najdôležitejšou súčasťou môj plán MM (money manažmentu) na najbližšie 4 týždne. Money manažment, ktorý si môže každý trader prispôsobiť podľa vlastných možností a predstáv.
Swingový TimeFrame výhled na týden 21. - 27. listopadu 2022
Každý týden sleduji majors měnové páry a určuji u nich aktuální sílu trendu. Ty pak obchoduji podle své obchodní strategie, a to živě a na opravdových trzích přímo před zraky diváků. Co přinesl tento týden?
Trumpovo tweetování zvyšuje volatilitu
Americkému prezidentovi stále vyhovuje komunikace s veřejností skrz Twitter. Jeho zpráva se tak dostane ihned do celého širého světa, nemusí být filtrována nežádoucími novinářskými připomínkami a dotazy a také je často pro finanční trhy velmi kurzotvorná. Toho, že Donald Trump dokáže cenou na trhu skutečně hnout, jsme se mohli přesvědčit v reálném čase ve čtvrtek odpoledne, kdy jeho tweet katapultoval cenu ropy v rámci minut o 22 % vzhůru.
Francie strašákem pro euro
Minulý rok postihlo politické překvapení britskou libru v negativním slova smyslu a americký dolar překvapivě pozitivně. Teď se pozornost obrací do Evropské Unie, a to konkrétně do Francie, kde se na první příčce v preferencích stále drží krajně pravicová kandidátka Marie Le Penová. Můžeme se utěšovat, že francouzská prezidentská volba je dvoukolová a Marie Le Penová by nejspíš ve druhém kole nerozšířila svou podporu nad současných zhruba 30 % a nezískala tak potřebnou nadpoloviční většinu ke zvolení.
To nejhorší, co můžete na začátku obchodního roku udělat
Klíč k úspěchu je aktivní řízení kapitálu. Co tedy do nového roku rozhodně nedělat? To se dočtete v tomto článku.
Jak obchoduji v turbulentní době?
V posledních několika málo dnech se stalo na trzích tolik věcí, že jeden člověk je nemůže pořádně snad ani vyjmenovat. Strach, panika, nejistota... to jsou asi správná slova, která vystihují současnou situaci a jejichž obsah de facto může za nevídané propady jak cen komodit, indexů, akcií a já ani nevím čeho všeho.
Kam smerujú librové FX páry?
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. V dnešnej analyze preberiem 3 librové páry a všetky vyzerajú longovo. Prečo? Čítajte ďalej.
Zhodnotenie 4 (ziskových) obchodných seáns
V tomto článku zhodnotím štyri obchodné seansy na reálnom účte. Piatok – pondelok – utorok – streda (6. – 11. november 2020). Všetky štyri boli ziskové. Dve z nich neúspešné. Jedna z nich aj keď taktiež zisková, ale z môjho pohľadu až „hranične“ neúspešná – drawdown poklesol až na hodnoty vykazujúce mínus 7,11 %. Podmienky risk manažmentu boli dodržané, ale uvedená hodnota (mínus 7,11 %) je jednoznačne „demarkačná“. Paradox nastal práve pri tejto seanse, kde som vytvoril najvyšší zisk so všetkých štyroch dní. Pravdepodobne: „Risk = Zisk“, aj keď preferujem menej turbulentné equity.
Tak a je to tady
V úterý, respektive ve středu se dozvíme, kdo to v té Americe na konec vyhraje. Určitě tady dnes nebudu rozebírat možnosti kandidátů, ani nebudu mudrovat na téma, kdo by byl lepší, a už vůbec nebudu doporučovat, na koho si vsadit. Povím ale svůj zážitek, který se týkal jiných voleb a přidám i poznatek z tradingu.
Kolik strategií nás udrží v tradingu
Jednou z hlavních věcí, kterou potřebujeme pro úspěšné obchodování na FOREXu, je strategie. Strategie je něco, co není možné podcenit nebo se snažit uspěchat. Je to něco, čemu musíme věnovat čas i rozum a na čem musíme pracovat tak usilovně, jak jen to je možné. Strategie je to, co nám jednou bude vydělávat peníze, a tak se pro její přípravu pěkně hodí staré české přísloví o těžkosti na cvičišti a lehkosti na bojišti. Dnes se nebudu věnovat popisu nějaké konkrétní strategie a jejímu vývoji, ale zkusím se podívat na to, s čím minimálně v počátcích bojujeme všichni. Tedy na to, s kolika aplikovanými strategiemi lze být úspěšným.