Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Praktická ukázka: Bez Velikonočního pondělí
Čím déle člověk obchoduje, tím více si všímá anomálií v trhu, vznikajících díky různým více, či méně významným dnům. Velikonoční svátky jsou přesně takový případ, kdy trh není úplně uzavřený, přesto nedává příliš velký smysl obchodovat.
INVESTIČNÍ GLOSA: Vykradená burza nebo zlatý asteroid. Aneb jak důležitá je v investicích nabídka
Zkrachovalá burza Mt. Gox začne v červenci po více než deseti letech vyplácet klientům kryptoměny, o které přišli při sérii hackerských útoků mezi lety 2011 a 2014. Do oběhu se tak vrátí až 140 tisíc bitcoinů, z nichž mnohé budou hned na prodej. Bitcoin přitom není jediné aktivum, které to má s nabídkou dlouhodobě divoké.
Zasadanie ECB
Dnešné zasadanie bude zamerané predovšetkým na definovanie rozšírenia programu kvantitatívneho uvolňovannia a jeho dôsledky pre potenciálne zvyšovanie sadzieb v Eurozóne. Keďže dnes neuvidíme ani zverejnenie nových ekonomických projekcií a v ekonomike sa od septembrového zasadania neudialo nič zásadné, témy rastu a ani inflácie tentokrát nebudú zohrávať významnú úlohu. To isté sa dá konštatovať o sile EUR, keďže od posledného zasadania pokleslo a obchoduje sa na úrovniach s ktorými posledné projekcie počítali (1.18).
Praktická ukázka: Další nervák za mnou
Už ani nevím, který den to bylo, kdy jsem se dozvěděl, že se budou v uplynulém týdnu vyhlašovat úrokové sazby ECB. Nicméně moc velkou radost mi to neudělalo a začal jsem vzpomínat, jak to dopadlo minule. A minule to myslím dopadlo docela dobře.
Moje cesta prop tradingem – více otoček než tradingu. Víte, jak získat levnější challange?
Někdy se v tradingu stane, že je potřeba managerovat obchody, aniž by se obchodník dostal do trhu. Dále se v článku podíváme na vývoj balance křivky mého prop účtu a řekneme si malý hack na prop challange.
Proč vlastně obchodujeme? (2. díl)
Jak jsem psal už minule, tak na otázku v nadpisu se dá odpovědět mnoha způsoby a nepochybuji o tom, že všechny budou k zamyšlení. Nicméně skutečně jen jedna odpověď bude vyjadřovat skutečnost. Obchodujeme kvůli tomu, abychom si vydělali peníze. Hodně peněz. A když už si to takhle hezky přiznáváme, pojďme se podívat, co dalšího se s těmi penězi dá udělat.
EUR/USD je pravdepodobne za krátkodobým vrcholom
Euro minulý týždeň odmietlo prelomiť nad silné technické úrovne v okolí 1,2500 čo signalizuje stagnáciu býkov na EUR/USD. Napriek stále rastúcemu trendu začíname vidieť známky vyčerpanosti ktoré sa môžu premeniť v strednodobý obrat trendu.
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry NZD/USD, USD/JPY a GBP/JPY
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnové páry NZD/USD, USD/JPY a GBP/JPY. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
Praktické okénko – Agresivní long proti trendu. Jak to dopadlo?
Long obchod proti silnému trendu s ukázkou agresivního řízení.
Silnější dolar se může postarat o další korekci na akciích
Za nedávným výprodejem může stát faktor, o kterém se doposud moc nemluvilo a to americký dolar. Ten od konce září výrazně zpevňuje své pozice a začátkem týdne dokonce překonal letošní maxima. Měnová politika centrální banky a její výhled pro postupný růst sazeb podporují americký dolar v růstu a dá se tedy očekávat pokračování dosavadního trendu. Akcie jsou ohroženy několika faktory, silnější dolar však znervózňuje investory kvůli tlaku, který vyvíjí na korporátní ziskové marže a růst zisků.
Makroekonomické faktory - úrokové sazby (3. díl)
Článek zaměřený na jednoduché pochopení podstaty úrokových sazeb. Dozvíte se, jaké typy úrokových sazeb známe, jaký mají vliv na ekonomiku a na nás samotné. Projdeme si několik příkladů z minulosti, a nakonec si stručně projdeme některé faktory, které úrokové sazby ovlivňují.
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 28.9.2015
Pravidelná aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...
Jak obchodovat s patternem Opuštěné dítě (Abandoned Baby)
V tomto článku se seznámíte se silným obratovým patternem svíčkové analýzy, který je známý pod pojmem Abandoned Baby (Opuštěné dítě). Podívejme se na rysy jeho tvorby na grafu a techniky obchodování tohoto vzorce.
Koruna už začíná poslouchat ČNB
Česká koruna se nad hranicí 26 korun za euro příliš dlouho neudržela. Negativní faktory, které Česká národní banka (ČNB) považovala za dočasné, by měly být skutečně na ústupu. Zvrat slábnoucího trendu je zřejmě ve svém počátku.
Praktické okénko – cenová predikce a čtení vývoje férové hodnoty instrumentu
Díky technické analýze a čtení vývoje oblasti hodnoty můžeme získat zajímavé informace. O jaké informace se jedná, se dočtete v tomto článku.
Schiff kritizuje Fed: Současná měnová politika nás vede k nárazům do zdi!
Peter Schiff patří k zastáncům Rakouské ekonomické školy. Takže není divu, že patří k předním kritikům současného ekonomického směřování, které si nedělá velkou hlavu s narůstajícím dluhem. Ve svém posledním podcastu Schiff zkritizoval současnou snahu Fedu nadále pokračovat s pozvolným utahováním měnové politiky v závislosti na aktuální inflaci.
Dolar ještě neřekl poslední slovo
Americký dolar zažil během ledna výprodej, kdy ztrácel proti všem hlavním měnám. Na vině je především nízká inflace v USA, která zřejmě způsobí delší pauzu ve zvyšování úrokových sazeb americkou centrální bankou (Fed). Včerejší zasedání tyto spekulace trhu jen potvrdily.
Jak to vidím na konci třetího obchodního dne: EUR/USD, CAD/CHF
V dnešním blogu se zaměřím na měnové páry, které ještě tento týden mohou nabídnout obchodní příležitost vycházející z D1 časového rámce. Překvapil mě eurodolar, který v pátek nastavil maximum 1.13475 a tento týden býci nebyli schopni tuto cenu překonat a dojet k předpokládanému cíli. Patří sem i kanadský dolar v páru se švýcarským frankem, jehož růst zastavila klesající trendová čára u prostřed cenového pásma.