Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Burzovní grafy: Investoři se dočkali Trumpa v Bílém domě. Vydají se akcie z úzkého pásma?
Americké akciové indexy ve třetím lednovém týdnu odepsaly po velice klidném průběhu do půl procenta, S&P 500 klesl podruhé v řadě, tentokrát o 0,15 %. Donald Trump se ujal funkce amerického prezidenta, do kterého ho uvedla akciová rally. Co přijde teď?

Trading analýza amerického akciového indexu S&P 500 a měnového páru EUR/USD
Nadějné poklesy z přelomu týdne americké akciové indexy bohužel neudržely a dnes, na horších datech z americké nezaměstnanosti, výrazněji posilují, když některé z indexů dokonce vytvářejí nová historická maxima. Horší data totiž implikují investorům oddálení či snížení počtu očekávaných zvýšení úrokových sazeb v tomto roce, což trhy zatím samozřejmě berou optimisticky a pro jistotu posilují.

Kolísání (zatím) zapomenuto, index S&P 500 se vyhřívá na dalším rekordu
Americký akciový index S&P 500 pondělním ziskem smazal ztrátu z předchozího pátku a vykročil k nejvýraznějšímu týdennímu zisku od letošního února. Nakonec přidal 2,74 %.

CAD/CHF: Kombinovaná analýza denního grafu (D1)
Kombinovaná technická analýza je hojně využívaná retailovými obchodníky. Pro snadné pochopení ji praktikuje většina začátečníků. Analytická práce je rozdělena mezi technické indikátory a Price Action. Tato jednoduchá analýza pomůže při obchodování do směru trendu.

Předpověď kurzu libry k dolaru pro rok 2021: Zvládne se libra dostat na úroveň před brexitem?
Britská libra (GBP) zatím v roce 2021 dosáhla mezi hlavními měnami vůči americkému dolaru (USD) nejvyšších zisků. V únoru dosáhla skoro tříletého maxima, když svou pozici upevnila o 3,1 procenta.

Multitimeframe analýza: 27.7.2021 GBP/USD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Inflace a bambitky
Tak se dívám na televizi a na jednom z kanálů je "krásná" debata o ekonomické situaci. Je plná hloupých řečí a tak se rozhlížím, co je na programech jiných. A ejhle, na dalším je, dnes už seriál pro pamětníky o zbojnících a jejich historkách. Chvilku přemýšlím nad tou souhrou okolností, no na konec mi to nedá a musím k tomu něco říct.

Spôsobí ropa aj prepad Bitcoinu?
Ahojte traderi. Dnes sa pozrieme opäť na Bitcoin, ale najskôr si vysvetlíme, čo sa vlastne stalo na rope?

VIDEO: Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 17. týden
Pravidelný týdenní videokomentář společnosti BOSSA.

Tomáš Vranka: Když nevím, co koupit, věřím Buffettovi
Poslední měsíc byl na trzích především ve znamení výsledkové sezóny. Největší světové společnosti zveřejňovaly své hospodářské výsledky za první čtvrtletí letošního roku. Výsledková sezóna je vždy investory sledována, tentokrát však obzvlášť pozorně, protože u mnoha společností se očekával poměrně velký pokles ziskovosti. Žádná velká apokalypsa se však nekonala a výsledková sezóna jako celek byla víceméně v pořádku.

Jak to bude s úrokovými sazbami na dolaru v roce 2024?
Poslední zasedání Fedu polilo trhy živou vodou. Akciové trhy se obchodovaly na ročních maximech i bez pomoci Fedu. Američtí investoři budou s rokem 2023 velmi spokojeni. Spousta analytiků a komentátorů věštila velký krach v roce 2023. Ten nenastal. Velkou zásluhu na tom má právě americký Fed, který dokázal zvyšovat sazby a zároveň nechal trhy spekulovat na blížící se pivot.

Stabilný rast CAD/JPY, breaknutie kanála na CHF/JPY a NZD/CHF testujúci rezistenciu
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Už jsem na to přišel
Tak nějak pořád přemýšlím o těch kryptoměnách. Tedy ne vlastně pořád, protože mám na práci důležitější věci, jako například vnoučky, ale když už o nich někde vyskočí nějaká zpráva, zamýšlím se nad nimi o pár minut déle, než by si zasluhovaly.

Spojené státy zavedly nová cla na čínské zboží
Poslední dva týdny se hodně spekulovalo o zavedení připravovaných amerických cel na čínské zboží o objemu 200 mld. dolarů, které americká administrativa připravovala již od července. Včera po zavření akciové burzy v USA vydal americký prezident Donald Trump prohlášení o zavedení 10% cel na výše zmíněný objem čínského zboží. Původně Trump pověřil úřad obchodního zmocněnce, aby prověřil zvýšení cel na 25%, to nakonec vstoupí v platnost začátkem příštího roku, pokud nebude dosaženo obchodní dohody mezi USA a Čínou. Nová cla vstoupí v platnost příští týden.

Jen další bear market rally amerických akcií?
Zkrácený obchodní týden byl naprosto odlišný od všeho, co jsme na americké burze sledovali poslední tři měsíce. Index S&P 500 předvedl impozantní rally a získal 6,45 %.

Trading jako součást prokrastinace
Prokrastinace je všeobecně známý fenomén. Co se ale stane, když trading začne plnit úlohu "zabijáka času"? Tomu se budeme věnovat v tomto článku.

Kryptoměny a nebezpečí přicházející po bullrunech
Svět kryptoměn byl opět po čase zasažen bullrunem, který některé dostal na jejich historicky nejvyšší hodnoty, jiným pak dopomohl dostat se zpět k jejich maximům z minulých let a bohužel pro některé jejich doby největší slávy, jak se zdá, již pominuly. Hlavní otázkou dnešního tématu však není, jakých maximálních hodnot mohou vybrané kryptoměny dosáhnout, ale kam to může později vést. Víte kam?

Čína brzdí ekonomiku
Tento týden zahájily červencové statistiky z Číny a komoditní býky příliš nepotěšily. Růst průmyslové produkce se snížil na 6,4 %, což je nejnižší tempo od srpna 2020. Zdá se, že obrovský nárůst cen základních surovin, které Čína z velké části dováží, už si vybírá svou daň.

Praktická ukázka: Dva Take-Profity (TP)
Dva TP se mi v jednom týdnu nepovedly už hodně dlouho. Ačkoliv začátek týdne na to nevypadal, trh mi na konec ukázal, že umí udělat docela pěkný výsledek, který člověka potěší. A přitom stačí jen málo - věřit své strategii a nesnažit se neustále něco měnit.
