Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Praktická ukázka: Málem jsem neměl o čem psát
Jsem si jistý, že by nastalo velké zklamání, pokud bych jeden týden vynechal se svými výsledky. Mnoho fanoušků i „fanoušků“ by se začalo obávat, jestli je to první krok k tomu, že by třeba slunce mohlo vyjít na jiné světové straně, zkrátka že je tady konec starého dobrého světa… mimochodem, jsem rád, že všichni tady máme smysl pro nadsázku.
Burzovní grafy: Americké akcie byly opět pod tlakem obchodní války
Americký akciový index S&P 500 odepsal za týden 1,01 %, když investoři hodnotili především nové informace o vztazích USA a Číny a přijali zprávu o začátku procesu, který by teoreticky mohl vést k odvolání prezidenta Donalda Trumpa.
Moje cesta prop tradingem – levely, které sleduji a končí další prop společnosti
V tomto článku se podíváme na dva levely, které v rámci prop tradingu sleduji a také si prozradíme nejnovější události, které tímto oborem hýbou.
Zlato a růst cen
Tématem letošního roku byla bezesporu překvapivě vysoká inflace, která se ve vyspělých zemích dostala do vyšších jednociferných procent. Zlato jako komodita s puncem bezpečného přístavu i uchovatele hodnoty by tím pádem mělo zažívat „zlaté“ časy.
Které americké akcie jsou rizikové?
V minulém textu jsem se zde věnoval rozdílnému chápání aktuální situace dluhopisovým a akciovým trhem ve Spojených státech. Zatímco investoři do dluhopisů nakupují dlouhodobé splatnosti a stlačují výnos delších bondů v očekávání recese, akcioví tradeři berou varovné signály a relativní uvolnění měnové politiky ze strany americké centrální banky jako příležitost k nákupu.
Digitální zlato?
Ohromně mě baví všechno okolo Bitcoinu. Každý o mně ví, že to mu nerozumím, no jak je v takovém případě obvyklé, o to víc mě o tom baví mudrovat. I když je na druhou stranu pravda, že kamarádi, kteří Bitcoinem žijí, se mě snaží edukovat jak jen to jde.
Technická analýza na 3 inštrumenty
V dnešnom blogu by som rád poukázal na obchodné príležitosti na 3 inštrumentoch a to EUR/AUD, GBP/CHF a GOLD. Prezrel som veľa inštrumentov a vybral tie čo sa mi najviac pozdávajú.
Inflace se vrací
Nejčerstvější data z Českého statistického úřadu poukázala na meziroční růst inflace ve výši 1,5 %, což je pro našince hodnota přes 3 roky neviděná. Konec intervenčního režimu, po kterém by koruna k euru slušně posílila, se tak jeví během následujícího půl roku jako reálná možnost.
Úprk do USD nepolevuje
Nadšení na české koruně ze včerejšího zvýšení úrokových sazeb ze strany ČNB nevydrželo dlouho. Všeobecná nechuť nakupovat „rizikové“ měny zahnala EUR/CZK zpět k 26korunové hranici. Ostatní emerging markets měny zažívají ještě hlubší propad, který má jednoho jmenovatele a tím je návrat peněz zpět do USA.
Jak lze Paretův princip aplikovat na obchodování?
Dle tzv. Paretova principu pramení 80 % důsledků z 20 % příčin. Toto platí v mnoha různých situacích a tento princip byl dokonce obecně nazván „pravidlo 80/20“. Například v obchodě platí, že 20 % vašich zákazníků může generovat 80 % vašich prodejů. Na to, jak lze tuto myšlenku uplatnit ve světě obchodování se zaměříme v dnešním příspěvku.
Býci slaví další historická maxima, index S&P 500 je nad 4 500
Americký akciový index S&P 500 má za sebou silný týden, když na denní bázi ztratil pouze ve čtvrtek. Celkově si za pět obchodních seancí připsal 1,52 % a je na novém rekordu.
Blonďatá rally
Tento týden byl pro trhy velice turbulentní. Překvapivě titulky zpráv neplní americký Fed, jehož středeční zasedání prošlo víceméně bez povšimnutí. Naopak pozitivní body od Wall Street i od forexu sbírají západní „blond lídři“.
Jaký bude rok 2017 pro měny rozvíjejících se zemí?
Lednový cenový vzestup měn rozvíjejících se trhů by se mohl v průběhu letošního roku rychle zastavit. Nástup Donalda Trumpa do úřadu amerického prezidenta přinesl na finanční trhy hodně optimismu, který podpořil apetit po rizikových aktivech, mezi něž se řadí i měny rozvíjejících se zemí. Dokonce i mexickému pesu (MXN), které je vystavené výhrůžkám výstavby zdi na hranicích a zrušení obchodní dohody (NAFTA) s USA, se podařilo vymazat část předvolebních ztrát. Mexické peso oslabilo po prezidentských volbách proti americkému dolaru o 16 procent.
Měny v historickém kontextu – zasedání centrálních bank nic nového nepřineslo, překvapila americká inflace
Přinášíme vám přehled nejdůležitějších fundamentálních událostí minulého týdne pro jednotlivé měny a zároveň fundamentální výhled současného týdne.
Výběr z nedělní přípravy: Páry USD/CHF a GBP/JPY
V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat měnovým párům USD/CHF a GBP/JPY. Na týdenním grafu USD/CHF zakreslil býčí obratový pattern a na denním grafu GBP/JPY vznikl "pseudogap" pro vyplnění.
Praktická ukázka: Další falešný průraz
Minulý týden jsem o tom psal. V současném nastavení strategie, jsou ztráty hodně limitující. Pokud jich není moc, je to v pohodě, pokud jich začne být více, začíná to celkové výsledky docela hodně brzdit. V podstatě tak, jako se to stalo na konci předminulého a na začátku minulého týdne.
Technická analýza BTC/USD: Bitcoin by chtěl do halvingu stihnout překonat 10 000 USD!
V dnešní analýze se podíváme na Bitcoin, který zastavil propad a už téměř tři týdny roste. Růst přitom zaznamenáváme z low 2020 na 3 850 USD k současným 6 900 USD.
EUR/USD na dně? Kdy BTC/USD?
Ahojte tradeři a vítejte u 3. části ságy věnované hledání dna u BTC a EUR/USD!
3 základné scenáre na Bitcoine. Do 14 dní na 17 000 USD?!
V tomto článku sa pozrieme na 3 základné scenáre, ktoré sledujem na Bitcoine. Začneme tým úplne základným a pomaly prejdeme na alternatívne scenáre.