Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Zelené energie přinášejí slibné investiční příležitosti
V poslední době jsme stále více konfrontováni s problematikou klimatických změn, globálního oteplování a udržitelnosti. Do popředí se tak dostává společenský požadavek na snižování podílu skleníkových plynů v ovzduší, a to zejména využitím obnovitelných zdrojů energie, tzv. zelené energie. A to může být mimořádně zajímavé z pohledu potencionálního individuálního investora.

Čo sa deje s cukrom
V poslednej dobe sme sa zamerali na analýzu cukru táto komodita prudko vystrelila nahor a zaujímalo nás ako sa dokážeme na tomto raste zviesť....

Jak nastavit nejlepší poměr rizika a zisku (RRR) pro úspěšné obchodování
Poměr rizika a zisku (RRR) patří k nejdůležitějším tématům ohledně řízení rizika při obchodování na finančních trzích. RRR měří potenciální zisk z obchodu v porovnání s potenciální ztrátou. Vysoký poměr rizika a zisku znamená, že potenciální zisk je mnohem vyšší než potenciální ztráta, zatímco nízký poměr rizika a zisku znamená, že potenciální ztráta je mnohem vyšší než potenciální zisk.

Kryptomenový výhľad na posledný kvartál roku 2020
V tomto blogu poukážem na možný budúci vývoj kryptomien na základe minulých pohybov a technickej analýzy. Pozrieme sa na kryptomeny Bitcoin, Litecoin, Ethereum a Ripple z daily a weekly timeframe.


Jak se orientovat ve světě investování?
Investování prostřednictvím akcií nebo ETF je v posledních letech stále populárnější. Svět financí je však složitý a zejména v počátcích je velmi obtížné se v něm orientovat. Na první pohled to zní jednoduše - vždyť si koupím akcii nebo ETF - tak co by na tom mohlo být složitého?

VIDEO: Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 20. týden
Pravidelný týdenní videokomentář společnosti BOSSA.

Bitcoin prekonal 60 000 USD, toto ešte nie je koniec
Minulý týždeň bol na kryptomenovom trhu pomerne nudný. Na mysli tým máme ale hlavne novinky či rôzne oznámenia, ktorých sa neudialo ani zďaleka tak veľa, ako v iných týždňoch. Naopak ceny kryptomien určite potešili takmer všetkých fanúšikov, keďže väčšina z popredných kryptomien spravila za posledných 7 dní pekné zisky. Reč je pritom najmä o Bitcoine, Ethereu, Litecoine či Binance Coine, ktorým sa podarilo pripísať si na hodnote dvojciferné čísla (v percentách). Skvelo sa darilo aj altcoinom ako Theta, Terra či Chiliz, ktoré si pripísali až trojciferné zisky. Bitcoin do toho všetkého prekonal hranicu 60 000 dolárov a pripísal si opäť nové ATH. Tu však pravdepodobne ani zďaleka nekončíme.


Grayscale vlastní viac ako 500 000 BTC
V posledných dňoch nerastie výrazne iba cena Bitcoinu. Grayscale Investments, spoločnosť ponúkajúca rôzne produkty a služby spojené s kryptomenami, zažíva celý rok rast svojho AUM (assets under management – spravovaných aktív). Posledné týždne sú ale extra pozitívne z pohľadu tejto spoločnosti, keďže sa môže tešiť narastajúcemu záujmu o kryptomeny zo strany inštitucionálnych investorov. To spôsobuje, že Grayscale dokupuje stále viac a viac kryptomien do svojho portfólia, ktoré sa vďaka tomu už dostalo nad hranicu 10 miliárd dolárov. Obrovskú zásluhu na tom má ale najmä Bitcoin, ktorého časť v tomto portfóliu tvorí viac ako 85 %.

Víme, kdo bude nový CEO Twitteru! | Investiční Memento #32
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 32. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Jak se neutopit v grafu
Všichni, kdo čtou moje příspěvky, tak vědí, že moje obchodování je jednoduché, bez zapojování nějakých kouzelných faktorů, respektive bez nejrůznějších „pojišťovadel“. Dokonce jsem v jednom ze svých článků o svém obchodování psal jako o bezdotykovém. To je samozřejmě dáno i tím, že používám AOS, ale nelze zapomenout, že můj graf je naprosto „čistý“. Současně se ale také přiznávám, že tomu tak nebývalo vždy a ve svých začátcích jsem se v tom patlal jako celá řada dalších. A proto vám zkusím povědět, jak jsem se od složitého dostal k jednoduchému.


Masakr na trzích: Nejhlubší sešup od finanční krize smazal půlroční zisky amerických akcií
Korekce je tady! Týden byl plný stresu s hlubokými denními propady, index S&P 500 nakonec odepsal 11,49 %.

Kdy praskne realitní bublina?! | Investiční Memento #48
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 48. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Moje cesta prop tradingem – obchod, který si zasloužit podržet déle
Balance křivka obchodního účtu se začíná konečně mírně zvedat, ale ještě není zcela vyhráno. V článku se podíváme na realizovaný obchod a také na blížící se novinky z prop tradingu.


Volatilitymaker
Volatilita je skvělá věc. Pokud by neexistovala, znamenalo by to, že cena neosciluje, prakticky nereaguje a my bychom tak mohli udělat je minimum obchodů. Něco jako když ČNB před lety zafixovala kurz české koruny.

Americké akcie oslabily, index S&P 500 je pod rezistencí
Ve zkráceném obchodním týdnu americký akciový index S&P 500 ztratil 1,21 %. Intradenní vysoká rozpětí cen pokračují, oproti předchozím týdnům nicméně benchmark zůstal v určitém pásmu.

Další velké riziko pro finanční trhy - Americký shutdown
Americká vláda nemá na růžích ustláno. Ihned poté, co bylo na začátku prázdnin vyřešeno navýšení amerického dluhového stropu, na konci září vznikl další problém - schválení amerického rozpočtu pro následující rok. Kongres Spojených států nemusí tento rozpočet schválit, což má potenciál značně komplikovat globální politickou situaci. Vojenská pomoc Ukrajině nebo Tchaj-wanu se může zpomalit, nebo dokonce zastavit, ale to není jediný možný důsledek.