Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Technická analýza měnových párů EUR/USD, AUD/CAD a AUD/NZD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Cena měnového páru EUR/USD a AUD/CAD dokončila reverzní pattern 1-2-3 na klesající trendové čáře. Na denním grafu měnového páru AUD/NZD se nachází svíčkový Fakey pattern.

Bublina na nemovitostech?
Dnes se v rámci fundamentálního okénka zdánlivě odkloníme od tradičního tématu hodnoty měnových kurzů a zabrousíme také na trh nemovitostí.

Proč a jak korelují ceny ropy a kanadského dolaru (CAD)
Existuje-li komodita, která změnila svět v němž žijeme, je to ropa. Od svého objevení ropa formovala průmysl, narušovala staré obchodní pořádky a byla zdrojem pokroku, který dnes považujeme za samozřejmý.

Prečo môže byť Česko jedným víťazov aktuálnej krízy
Málokto si to teraz uvedomuje ale momentálne sa hrá aj o to, kto bude v najbližších desaťročiach udávať medzinárodné trendy. Preto je dôležité, aby sme svojim dielom pomohli krajine v ktorej žijeme stať sa jedným z lídrov post-covid EU. Česko má zatiaľ našliapnuté správnym smerom...


Index S&P 500 je stále nad supportem, podpořily jej velké technologické firmy
Index S&P 500 po středečním růstu nakročil k solidnímu týdennímu zisku. Páteční pokles během dne jej téměř smazal, ale obrat v závěru obchodování nakonec potvrdil týdenní zelenou svíčku s hodnotou 1,73 %.

Trumpův efekt vyprchává
Od zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem v listopadu 2016 se finanční trhy vezly na vlně tzv. reflace. V očekávání mohutného snížení daní a vyšších výdajů do infrastruktury a obrany rostl akciový trh, výnosy dluhopisů i úrokové sazby navzdory snaze prezidenta držet je nízko. Očekávání se naplnila a slušně rostl i samotný HDP jako koláč, ze kterého se všechny tyto výnosy generují.

Jak nakoupit levnější „zlato“?
V době předražených akcií, stále minimálních úrokových sazeb a všeobecného optimismu na trzích se investoři snaží hledat alternativní investice s vysokým potenciálním výnosem. Komu se nelíbí extrémní volatilita bitcoinu, může si jako pojistku před možným propadem trhů koupit zlato, které se i přes oslabení amerického dolaru drží na přijatelných cenách.

Koruna si užívá růstu sazeb
Zdá se, že česká měna už zakotvila pod 26 korunami za euro. Za tímto vývojem stojí především vyjádření centrálních bankéřů z pražských Příkopů, kteří vidí ještě jedno letošní zvýšení jako jisté a otevírají možnost i pro zvýšení dvě.

Technická analýza indexu S&P 500 a hlavních měnových párů (AUD/USD, USD/JPY)
Krátkodobí spekulanti z řad retailu v současné době s oblibou prodávají americké indexy, přestože od října loňského roku velcí hráči vybudovali celkem slušný rostoucí kanál. Důvodem je primárně zvyšování úrokových sazeb a možný pokles cen na základě tohoto fundamentu. Statistika říká, že v historii při zvyšování sazeb skutečně indexy v šedesáti procentech klesaly. Na druhou stranu z toho vyplývá také možný růst ve zbylých čtyřiceti procentech případů zvyšování úrokových sazeb. Předpokládám, že tak vysoké procento růstu cen v historii akciových indexů i přes zvyšování úrokových sazeb je dané tím, že na vývoj ceny má vliv více než jeden faktor a záleží na aktuální situaci v daném období. Dnes se tedy podíváme na aktuální situaci z pohledu technické analýzy na americkém indexu S&P500 a dva hlavní měnové páry AUD/USD a USD/JPY.

Fear factor
Tento post jsem pripravil jako podekovani vsem blogerum a uspesnym traderu co sdili neocenitelne znalosti na svych webech a blogs.

Pivotování - investoři s děravou pamětí u moci
Kdo pozoruje dění na trzích od léta 2022, musí si připadat jako ve zlém snu. Tedy pokud mu aspoň trochu funguje paměť. Celý trh jako kdyby fungoval na základě šeptandy, že se Fed připravuje na velkou otočku, neboli provede pivot ve své restriktivní měnové politice. Trhy pod vlivem této falešné naděje vystoupají o dvě nebo tři procenta za den. Následně proběhne zasedání Fedu, nebo některý z představitelů Fedu promluví a trhy propadnou depresi. A letí o několik procent dolů. A následující den se vše opakuje, někdo pustí informaci, že by Fed mohl…

Index S&P 500: Dosedly akcie na dno?
Americký trh má za sebou nejpernější týden za několik posledních let. Zvláště pondělí s otevíracím odskokem o zhruba 6 % do mínusu bylo opravdu výživné. Ve středu a ve čtvrtek ale trh korigoval opačným směrem a v pátek se nic mimořádného nedělo.

Index S&P 500 vzrostl o procento a pokračuje v objevování nových území
Americký akciový index vzrostl již třetí týden za sebou. Během něj několikrát posunul historické maximum a celkově přidal 0,96 %.

Inverzná výnosová krivka na štátnych dlhopisoch
V posledných dňoch sa dostala so médií správa, že na českých štátnych dlhopisoch je aktuálne inverzná výnosová krivka, čo sa všeobecne považuje za jeden zo znakov prichádzajúcej recesie a medvedieho trhu. Je to naozaj vždy tak?

Dolar stále v defenzívě, nákupní příležitost?
Včerejší ostře očekávaná data o americké inflaci a maloobchodních tržbách za leden vyzněla pro dolar neutrálně. Obavy z vyššího růstu cen tlumily nižší útraty spotřebitelů a rychle nabyté zisky dolar během odpoledne ztratil. Prudkého zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech se tak finanční trhy prozatím bát nemusejí.

Čaká väčšinu eurových menových párov rast?
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Dnes sa pozrieme špecificky iba na 3 EUR menové páry z tých najvyšších timeframeov a to konkrétne na EUR/JPY, EUR/AUD a EUR/NZD.

Trading ideas: EUR/NZD, GBP/USD a CAD/JPY
Teraz sa spolu pozrieme na to ako sa vybrané trhy správali v minulosti s tým, že takisto poukážem na možný budúci vývoj trhov, a ako na nich profitovať. EUR/NZD short a neskôr long, GBP/USD short a CAD/JPY short.

Aké bude smerovanie komodít v roku 2022?
V tomto blogu poukážem na možný budúci vývoj menových párov na základe minulých pohybov a technickej analýzy. Pozrieme sa na tie najobchodovanejšie komodity a to zlato, striebro a ropa.

Někteří nejvlivnější lidé mohou přijít v příštích letech o práci
Někteří nejvlivnější lidé planety mohou být v nejbližších 2 letech bez práce. Nejde o fenomén robotizace, ale o to, že jim končí funkční období. Jako první přijde na řadu šéfka americké centrální banky (Fed) Janet Yellenová, jejíž volební období končí v únoru příštího roku. Donald Trump, který o jejím osudu rozhoduje, zatím nenabídl žádné vodítko, které by nám napovědělo, zda počítá s Janet Yellenovou ve funkci i další 4 roky, nebo plánuje do křesla dosadit někoho ze svých řad.