Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Jaké příležitosti nabízejí ropné měny?
Kanadský dolar, norská koruna a ruský rubl. To jsou měny zemí, jejichž ekonomika je více či méně závislá na vývozech ropy. Dlouhodobě tedy můžeme sledovat pozitivní korelaci mezi kurzy těchto měn a cenami ropy.

SATS DJIA Live 11/2022
ak jsem slíbil, tak držím slovo a uvádím seznam společností, které nakoupím první listopadový pracovní den a prodám poslední listopadový pracovní den.

Makroekonomické faktory - měnová politika (5. díl)
V dnešním článku se zaměříme na měnovou politiku. Povíme si, jaké faktory ovlivňují měnovou politiku a jaké jsou její cíle. Projdeme si nástroje amerického Federálního rezervního systému (Fed) a na závěr se budeme věnovat nedávné situaci na trzích.

Emerging markets se konce QE nebojí
Uběhl již rok a půl od té doby, kdy tehdejší šéf americké centrální banky (Fed) Ben Bernanke ohlásil, že by Fed mohl ukončit svůj program kvantitativního uvolňování (QE).

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár AUD/JPY a indexy NASDAQ a DAX
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár AUD/JPY a indexy NASDAQ a DAX. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Bude ropa za 100 dolarů?
Ropa Brent se blíží k hranici 100 dolarů za barel, což vyvolává obavy z možné recese v USA a inflačních tlaků. V minulosti totiž vysoké ceny energií provázel hospodářský pokles v USA. Snahy amerického Fedu o kontrolu inflace by tak před jeho středečním zasedáním mohly kvůli rostoucím cenám ropy narazit na zásadní překážky. Co je tedy možné očekávat?

Koruně nic nebrání v rozletu
Česká koruna si od začátku roku připsala oproti euru zhruba 10 haléřů, což se vzhledem k její minimální volatilitě dá považovat za úspěch. Klidně by ale mohla posílit i více, během ledna se totiž kumulují faktory, které jsou pro kurz koruny pozitivní.

Medvědi měli navrch, index S&P 500 klesl pod 200denní průměr
Americký akciový index S&P 500 po krátkém nadechnutí opět zamířil níže. V úterý došlo k obratu a od středy do pátku trh výrazně ztrácel. Výsledkem je červená týdenní svíčka s hodnotou -2,39 % a pokles několik bodů pod 200denní klouzavý průměr.

Ach ty ztráty
Budu se opakovat. Ztráta je nedílnou součástí tradingu a nám, obchodníkům nezbývá než se s tím vyrovnat. Kdo se s tím naučí žít, má nakročeno k tomu uklidnit svoje obchodování a tím se přiblížit skvělým výsledkům. Pamatujte, že ztráta je jedinou věcí, kterou máte v tradingu zcela ve svých rukách. A jak říkám, mějte pod kontrolou ztráty, zisky už potom vždy nějaké přijdou.

Historický milník: Zlato poprvé za 2500 USD!
Ačkoliv většina pozornosti je v tomto roce věnována především akciovým trhům, i další instrumenty zažívají období nebývalého růstu. Jedním z nich je i zlato, které vzrostlo od ledna přibližně o 20 %. Cena tohoto drahého kovu se před několika dny dostala na nová maxima a poprvé překonala hranici 2 500 USD. Je možné, že poroste ještě výš?

Aktuálne trhové signály: EUR/CHF, EUR/AUD a GBP/USD
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Teraz sa poďme pozrieť na EUR/CHF, EUR/AUD a GBP/USD cez tie najprehľadnejšie časové rámce a to H4 a daily.

Dva silné dny zajistily indexu S&P 500 růst, býčí nálada je ale pryč
Americký akciový index S&P 500 stejně jako ostatní akciové indexy do čtvrtého čtvrtletí 2022 doslova vlétl a za dva dny přidal bezmála 6 %. Ani výrazná korekce v druhé polovině týdne nesmazala veškeré zisky a index za týden přidal 1,51 %.

Multitimeframe analýza: 9.12.2021 NZD/USD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Výběr z nedělní přípravy: USD/JPY, USD/CHF a GBP/CAD
V dnešní přípravě se budu věnovat cenovým formacím na denních grafech. USD/JPY se nachází uvnitř trojúhelníku, cena GBP/CAD hranice trojúhelníku nedávno překonala a na USD/CHF se může zformovat pattern hlava-ramena. Jako obvykle nastavím podmínky pro případný obchod a vhodné ceny pro jejich uzavření.

Čeká korunu osud švýcarského franku?
Nákup eur a prodávání domácí měny za účelem stabilizace či oslabení měnového kurzu. Strategii, kterou v letech 2011 - 2014 praktikovala Švýcarská národní banka (SNB), teď totožným způsobem implementuje i domácí Česká národní banka (ČNB).

Pohľad na oceán
Pohľad na oceán a prirovnávanie ho k tradingu a investovaniu je fascinujúca analógia. Keď sa pozrieme na vlnobitie a prirodzené živly ako vietor, dážď a veľké vlny, vidíme ich ako sily, ktoré sú nad nami, mohutné a nezastaviteľné. Podobne aj na trhu sú sily, ktoré môžu mať veľký vplyv na naše investície a obchodovanie. Pohyb vĺn v oceáne je nepredvídateľný a mení sa podľa rôznych faktorov. Rovnako je to aj na finančných trhoch, kde ceny a trendy sa neustále menia v reakcii na ekonomické udalosti, politické rozhodnutia a mnoho ďalších faktorov. V dnešnom článku načrtnem moje zamyslenie a úvahu, ktorá ma napadla pri pohľade na oceán a predstave, že celý trh je ako oceán a my obchodníci a investori sme ako malá loďka vydaná napospas tomuto živlu. Nekonečný, nepredvídateľný prírodný živel. Monštrum a gigant všetkých gigantov.

Aktualizace možného vývoje v dolarovém indexu DXU10 po zavření pátečních trhů.
Páteční odpolední a večerní chování trhů, mne přinutilo aktualizovat situaci v grafech dolarového indexu DXU10.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 3.6.2013
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Praktická ukázka: Dvakrát totéž nemusí být totéž
V minulé praktické ukázce jsem psal o tom, že někdy stačí udělat jen jeden obchod za týden a může panovat spokojenost. Tedy pokud dopadne dobře. No a v uplynulém týdnu se odehrálo to stejné.