Čistě technicky, trhy (EUR/USD, GBP/USD a US30 (DJIA) v pátek sice trochu naznačovaly možné pokusy o výběr zisků - a tím i oslabení, ale vždy se našlo dost býků kteří toho využili k nákupům. To udrželo trhy v nerozhodném stavu a připravilo tím dosti reálnou možnost pokusit se o prodloužení růstu i v pondělí (alespoň ráno a dopoledne). Ostatně trhy zpočátku pondělní seance rády pokračují ve směru ve kterém v pátek uzavíraly.
DXU10 se sice dostal pod 38,2 % FIBO (viz. zvětšený graf DXU10 v TF D1) a zde i v pátek zavřel - udělal v grafu TF D1 - káču. Dle RSI není přeprodaný i když další graf v TF H4 ukazuje dle RSI na možný vznik divergence. Přesto je možné, že se DXU10 pokusí o test úrovně 50 % FIBO na úrovni cca 85,00 a až zde odraz do růstu - spíše liknavého pohybu.
Akciový index US30 jak už jsem v pátečním článku napsal může reálně dolévat růst k cca 50 % FIBO (k cca 10 500 b.) svého poklesu zahájeného koncem letošního dubna. Překoupený není a jakoby v pátek sbíral sílu k prodloužení růstu.
========================================================
EUR/USD je v rostoucím tunelu, nyní je "přilepený" na silné trendové čáře dlouhodobého downtrendu. Není překoupený, na pondělí nejsou takřka žádné zprávy z EU ani z USA. Pokud by se podařilo zavřít nad rezistancí cca 1,2415 mohl by se EUR/USD pokusit - byť jen otestovat, úroveň cca 1,2500 - 1,2525. To, že se pokoušel několikrát prorazit směrem dolů spodní tunelovou čáru, může naznačovat klesající chuť na další nákupy, ale býci zjevně zisky vybírat nechtějí. ZATÍM !!
Pár EUR/USD se pravděpodobně v dalších dnech dostane do vleku zpráv a dojde k liknavému pohybu s opakovaným naznačováním pokusu o pokles. V případě obratu a poklesu pod support 1,2310 - 1,2300, je možné dosažení supportu 1,2240 - 1,2160 s testem 1,2100. (otevřený GAP v grafech H4 a H1) Hlavními zprávami pro nejbližší dny budou zprávy v UT - ST. Jedná se o zprávy z NĚ (IFO - negativní ?) a další zprávy z EU (PMI - negativní ?) Velmi důležitou zprávou bude výsledek a hlavně komentář ze zasedání FEDu v ST v 20:15. (Co když dojde k naznačení posunu zvyšování úroků u USD ze září do 1Q 2011 ?!).
========================================================
GBP/USD zde je obdobná situace jako v EUR/USD i on se pohybuje v rostoucím tunelu. V pátek se GBP/USD pokusil o test silnější rezistance na cca 1,4890 a neudržel se nad ní. Přesto v případě, že trh zavře nad 1,4815, jsou pokusy o test úrovní 1,4960 - 1,500 reálné. Trh není překoupený a svíce neukazují žádnou obratovou formaci. ZATÍM !!
Zjevně se vyčkává na zveřejnění rozpočtu GB v UT 22.6.10. To bude jeden z hlavních týdenních fundamentů. K tomu se přidá i zpráva z posledního zasedání britské centrální banky, která bude zveřejněna v ST v 10:30. Tyto zprávy mají potencionál spíše GBP/USD oslabit, ale kdo ví, překváko může nastat - pozor na ně. Případný obrat a následný pád by mohl pár GBP/USD dostat až k supportu cca 1,4580 - 1,4500. (+ v grafech TF H4 i H1 je na úrovni cca 1,4535 otevřený GAP) Samozřejmě, že i zde bude mít na trh vliv rozhodnutí a hlavně komentář FEDu v ST v 20:15!
=======================================================
Ještě bych upozornil na pár USD/CAD. V posledních dnech udělal pár pěkných pohybů směrem na jih. Po páteční závěrce naznačuje, že by ještě mohl ve svém poklesu dál pokračovat směrem k supportu 1,0150 - 1,0110. Nyní není přeprodaný a v pátek zavřel pod silným supportem 1,0220. Pozor však na důležité zprávy v UT (spotřeb. ceny) a ST (maloobchodní tržby) !
================================================================================
Myslím, že dál jak do ST 20:15 nelze nyní smysluplnou předpověď vývoje v EUR/USD a v GBP/USD udělat. Jsou zde i zprávy z USA - prodeje domů (v UT + ST) a objednávky zboží dlouhodobé spotřeby (CT). Nesmíme ani zapomenout na to, že v pátek odpoledne bude zahájeno v Torontu zasedání G20 na nejvyšší úrovni s trváním do soboty 26.6.10.. Následný týden může být pěkně rozdivočelý ve formě i větších vln. Na nich mohou trpěliví, krátkodobí tradeři pár pěkných bodů vydělat (nebo i ztratit).
Přeji příští týden dobrý lov.
Tomas