Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Ripple má potíže s růstem, ale i tak se posouvá
Ripple během čtvrtka 14.června stabilně rostl a obchodoval se na ceně 0,5512 $. V předchozí seanci vývoj odpovídal tomu, co napovídala technická analýza, když se digitální měně podařilo zotavit a prolomit cenu 0,5300 $. „To znamená, že teď vypadá pro Ripple pozitivně krátkodobý i dlouhodobý výhled,“ tvrdí Dmitriy Gurkovskiy, hlavní analytik společnosti RoboMarkets.

TUI: akcie na odepsání nebo černý kůň trhu?
Největší německá cestovní kancelář TUI je od začátku pandemické krize v jejím epicentru. Cestovní ruch se propadl téměř na nulu, i během relativně uvolněného letního kvartálu klesly tržby TUI o 84 %. Akcie se tak během roku 2020 propadly ze 7,13 eur na 1,91 eura. V posledních měsících cena akcií TUI roste díky optimistické vyhlídce vakcinace. Vysoká volatilita zasáhla akcie TUI i po oznámení navýšení kapitálu skrz úpis nových akcií. Jaký dopad tento krok bude mít na investice stávajících i nových investorů?

Utility vs. security tokeny
Držanie tokenov ako aj kryptomien celkovo je celkom stresujúce dobrodružstvo. Vysoká volatilita, rapídne zmeny na trhu, podvodné projekty – je veľa vecí o ktoré sa môžeme strachovať a jedna ďalšia vec bola pridaná – niektoré tokeny sú považované za securities (cenné papiere) a stali sa subjektom pre federálne regulácie.

Kiwi se brání útoku dolaru, tomu však mohou pomoci technické patterny
Konsolidujícímu novozélandskému dolaru se podařilo zpomalit prudký atak americké měny z průběhu třetího čtvrtletí. Od léta novozélanďané mohli pozorovat oslabení své měny o celou jednu osminu, když od července odepsala přes 12,5 procent.

Aktuální technická situace na indexu S&P 500 a vybraných měnových párech
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Tentokrát nebude chybět úvod v podobě seznámení s technickou situací na denním grafu indexu S&P 500.

Multitimeframe analýza: 29.3.2024 akcie Lufthansa
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.


Bilance centrálních bank se začínají rozcházet opačnými směry
Trio centrálních bank, japonská centrální banka (BoJ), Evropská centrální banka (ECB) a americká centrální banka (Fed) dosud tahalo za jeden konec. Všechny tři banky využívaly nestandartních měnových nástrojů (program kvantitativního uvolňování (QE)) k povzbuzení růstu cenové hladiny a dosažení 2procentního inflačního cíle. V absolutních číslech se bilance bank vzájemně příliš nelišily. Dokonce v dubnu letošního roku dosáhly přibližně stejné hodnoty kolem 4,5 bilionu dolarů. Poté se však křivky postupně rozcházejí. Zejména díky pokračujícímu programu QE v Japonsku a eurozóně, zatímco Spojené státy od roku 2015 už svou bilanci nenavyšují.

Euro je levné. Proč o něj není zájem?
O nějakém napětí v globální ekonomice jakoby eurodolar neměl ani potuchy. Volatilita na tomto nejobchodovanějším měnovém páru je minimální. Během posledních dvou měsíců se cena eura pohybuje v úzkém rozpětí 1,11-1,13 amerického dolaru bez žádných dramatických momentů. Trend je stále mírně klesající ve prospěch dolaru, ale tradeři musí být pro tyto zisky velice trpěliví.

Breakouty „silných“ S/R úrovní
Zobchodovávání průrazů Support-Rezistenčních úrovní je jednou z nejrozšířenějších a zároveň i nejvyužívanějších obchodních strategií, jejíž podstata sice zůstala za celou dobu existence nezměněna, ale množství individuálních přístupů a způsobů použití se od vzniku nespočetně znásobilo. Dnes si zde však nebudeme povídat o tom, co breakouty představují, jak je poznat, či jak odhalit mezi všemi ty falešné.

Trhová analýza EUR/USD, CAD/JPY a GBP/JPY
Forex trh bol minulý týždeň veľmi volatilný a vytvoril veľa obchodných príležitostí. Pozrime sa na 3 menové páry a ich potenciálne pohyby v najbližom období.

Praktická ukázka: Bez Velikonočního pondělí
Čím déle člověk obchoduje, tím více si všímá anomálií v trhu, vznikajících díky různým více, či méně významným dnům. Velikonoční svátky jsou přesně takový případ, kdy trh není úplně uzavřený, přesto nedává příliš velký smysl obchodovat.


Obchodování cenových odrazů
Odraz ceny označuje případ, kdy cena na krátkou dobu obrátí směr, než pokračuje ve směru dominantního trendu. Obchodníci používají technickou analýzu, aby identifikovali potenciální odrazy ceny (anglicky retracementy) a odlišili je od zvratů, tzn. případů, kdy cena změní směr, ale nekoriguje a tudíž tvoří nový trend. Více k cenovým odrazům se dozvíte v dnešním článku.

3cAnalysis: Týždenný výhľad pre menové páry EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY
3cAnalysis ponúkne prvýkrát týždenný výhľad na vybrané menové páry v sekcii “Blogy užívateľov” na stránke FXstreet.cz.

Praktická ukázka: Konec týdne v duchu předešlého týdne
Když se člověk na graf podívá nikoliv jako na sbírku po sobě jdoucích svíček, ve kterých se pokouší najít výhodu pro svoji obchodní strategii, ale jako na výtvarné dílo zjistí, že ty obrázky se docela často sami sobě podobají. Tak nějak jako konec minulého a předminulého týdne. Ve skutečnosti potom ten obrázek znamená, že docela velký profit se v závěru obchodování výrazně zmenšil.

SATS DJIA Live 10/2022
Jak jsem slíbil, tak držím slovo a uvádím seznam společností, které nakoupím první říjnový pracovní den a prodám poslední říjnový pracovní den:

Jak na indikátor MACD
Pokud se pohybujete na akciových trzích, ve světě investic a krátkodobého obchodování určitě víte o technických indikátorech, které jsou pro krátkodobé obchodování nezbytné. Indikátorů je však mnoho a často má problém se ve výběru vhodného nástroje zorientovat i pokročilý obchodník. V tomto článku se budeme bavit o dalším nejčastěji používaném indikátoru, který úzce souvisí s klouzavými průměry.

Shortovat nyní americký dolar?
Trendem stále zůstává slábnoucí americký dolar a nic na tom nezměnila ani zasedání ECB a Fedu. Některé hlasy považují bezprecedentně vysokou podporu ekonomiky ze strany amerického Kongresu i centrální banky za předzvěst devalvace dolaru a rozpoutání nekontrolovatelné inflace. Přitom nynější ztráty USD jsou pouhou korekcí mohutného posílení z let 2014-16 (ještě za Obamovy éry). Americký dolar je stále silnější než na začátku předchozího desetiletí (viz graf). Pamětníci si možná vzpomenou na kurz USD/CZK pod 17 a EUR/USD nad 1,50. To značí 2 věci:

Praktická ukázka: Zpět v sedle
Je vždy skvělé, když se přes veškeré útrapy tradingu ukáže, že se cesta, po které jste šli a která se na krátkou dobu zaklikatila, opět narovnala a nalézáte na ní to, co jste nalézat chtěli. Vím, že především pro začínající obchodníky není snadné vytrvat, ale věřte mi, stojí to za to.