Dnešní článek je totiž zaměřen na praxi, přesněji na jeden z těch mnoha způsobů (Průrazy „silných“ S/R úrovní) použití, kdy si zde ukážeme vše od prvních chvil až po konečné otevření obchodní pozice.
To, zda si po dočtení článku budete chtít zkusit na vlastní kůži tuto metodu zobchodovávat, či si ji navíc vyladíte podle vlastních potřeb, nebo vám bude pouze sloužit jen jako inspirace, to už bude po té opravdu jen ve vašich vlastních rukou.
Co jsou silné S/R úrovně
Bohužel neexistuje přesná specifikace toho, co jsou silné S/R úrovně. To znamená, že kde vidí jeden trader v trhu například silnou rezistenci, jiný vidí pouze krátkodobou přestávku k nabrání dalších potřebných sil. Vzhledem k tomuto faktu si pak musí každej sám za sebe určit, co už bude a co naopak ještě nebude považovat za takzvanou silnou S/R úroveň.
Například pro naší dnešní strategii budeme za silné S/R úrovně považovat takové, mezi kterými se trh pohyboval takzvaně do strany po dobu minimálně 40 obchodních svící a zároveň trh v rámci cenového vývoje nezaznamenal výraznější pohyb na jednu, či druhou stranu (trh se tedy pohyboval v relativně stejném obchodním pásmu – viz graf níže).
Po té, co trh splní podmínku pohybu do strany po dobu stanoveného počtu obchodních svící, je třeba najít v rámci těchto svící Maximum (High) a Minimum (Low), které budou následně sloužit pro správné umístění Supportní a Rezistenční linie (viz graf níže).
Poznámka: Ani High a ani Low by se neměly nacházet na posledních 2-3 svících
Na grafu níže je nyní možné shlédnou takové mini-shrnutí toho, co vše bylo do této chvíle v rámci dnešní strategie vytvořeno.
Na dalším grafu je k vidění, jak postupem času došlo k 1. zásahu silného supportu (oranžový bod), avšak nakonec se ukázalo, že trh v danou chvíli support pouze testoval. Za nedlouho po té ovšem došlo k dalšímu již druhému zasažení (modrý bod), kde už měl trh natolik dostačující sílu, že svíce, v rámci které došlo k zasažení, později uzavřela pod tímto silným supportem, což ve výsledku znamenalo, že byl support tímto pohybem nyní proražen.
Tím, že došlo k proražení jedné ze dvou vytyčených úrovní (Supportu, nebo Rezistence), došlo zároveň k naplnění podmínek, na základě kterých bylo nyní možné vstoupit do obchodní pozice. Ke vstupu v rámci dnešní strategie by mělo docházet vždy teprve ve chvíli, kdy průrazová svíce uzavře (potvrzení, že trh znovu úroveň pouze netestoval). Umístění SL je velmi individuální záležitost, a každý obchodník si tak v rámci obchodovaného instrumentu musí tuto pozici zvolit sám (my jsme v rámci dnešní ukázky zvolili umístění SL na hodnotu High průrazové svíce – viz níže).
Záměrně jsme dnes vypustili pozici Take-Profitu, jehož umístění obvykle záleží na Money-Managementu, přesněji na zvoleném poměru mezi potenciálním ziskem a ztrátou. Například, pokud obchodník volí poměr 1:1, pak by byl Take-Profit umístěn ve stejné vzdálenosti od vstupní pozice, jako je vzdálenost vstupní pozice a Stop-Lossu.
Pokud máte zájem vyzkoušet si trading na vlastní kůži s prvotřídními obchodními podmínkami a profesionálním forex brokerem, pak neváhejte vyzkoušet náš demo účet, který je možné založit na našich stránkách zcela zdarma a bez rizika zde: www.purple-trading.com/cs
Přejeme mnoho ziskových obchodů!
Tým Purple Trading
info@purple-trading.com
+420 228 882 352 Po-Pá, 8-16h (CET)
Adresa kanceláře vázaného zástupce: Vinohradská 2828/151, Praha 3, Flora
www.purple-trading.com/cs
CFD jsou komplexními nástroji a nesou vysoké riziko rychlé ztráty veškerého Vašeho kapitálu v důsledku páky. 72,1% retailových investorů přichází o svůj kapitál během obchodování se CFD s tímto providerem.
(tento počet byl určen v rámci období od 1. října 2019 do 30. září 2020). Měli byste pečlivě zvážit, jestli rozumíte fungování CFD nástrojů a můžete-li si dovolit podstoupit tak vysoká rizika ztráty Vašeho kapitálu.
Obchodování na devizovém trhu s marží obnáší velkou míru rizika a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s vysokou pákou může fungovat jak ve Váš prospěch, tak i proti Vám. Předtím, než se rozhodnete obchodovat na devizovém trhu, pečlivě zvažte své investiční cíle, úroveň zkušeností a ochotu podstoupit rizika. Existuje možnost, že utrpíte ztrátu části nebo celé výchozí investice, a proto není vhodné investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit. V případě jakýchkoliv pochybností vyhledejte radu nezávislého finančního poradce.