Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Multitimeframe analýza: 16.11.2022 kakao (COCOA)
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

3cAnalysis: Týždenný výhľad pre páry EUR/USD, GBP/USD a USD/JPY
3cAnalysis v týchto dňoch ponúka čitateľom FXstreet.cz, v pilotnom režime, možnosť nahliadnuť na analytické služby pre vybrané menové páry v slovenskom jazyku.

Makroekonomické faktory - obchod a mezinárodní ekonomika (8. díl)
Seznamte se s obchodem a mezinárodní ekonomikou. Nastíníme vám, co je to Světová obchodní organizace a kdo ji řídí. Povíme si o faktorech, které ovlivňují mezinárodní ekonomiku, a vysvětlíme si, jak funguje nabídka a poptávka.

Ropa opět trochu levnější
Ropa začala klesat v reakci na předpovědi, že zásoby ropy v USA se rozšiřují již čtvrtý týden v řadě. Také se objevují otázky ohledně úspěchu OPECu v omezování těžby podporující růst na ropě. Ropa dokázala realizovat minulý týden menší zisky v reakci na pomaleji rostoucí zásoby v USA a zprávu ze Saudské Arábie, která by mohla snížit exporty o dalších 100 000 barelů denně. Již se zdálo, že ropa společně se zklidňujícím se akciovým trhem naváže na předchozí zisky a začne minimálně likvidovat ztráty ze začátku února. Nakonec opět koriguje své zisky a fundamenty z USA ji brzdí v dalším růstu.

Makroekonomické faktory - měnová politika (5. díl)
V dnešním článku se zaměříme na měnovou politiku. Povíme si, jaké faktory ovlivňují měnovou politiku a jaké jsou její cíle. Projdeme si nástroje amerického Federálního rezervního systému (Fed) a na závěr se budeme věnovat nedávné situaci na trzích.

Očakávania verzus realita v tradingu a investovaní
Každý človek je iný, každá osobnosť je iná. Sme individuality, sme špeciálni a jedineční. V množstve vecí podobní, no napriek tomu originálni. Nikto nie je presnou kópiou toho druhého. Niektoré myšlienky a vzorce správania však máme veľmi podobné. Väčšina začiatočníkov vstupuje na finančné trhy s veľmi vysokými očakávaniami, ktoré sú častokrát prehnané. Vidia v tomto obore príležitosť obživy, prípadne zbohatnutia. Chceme rýchlo zbohatnúť. Najlepšie už dnes, lebo už včera bolo neskoro. Sú však naše očakávania korešpondujúce s realitou? Alebo sú realita a očakávania na míle vzdialené od seba?

Praktické okénko – Swing a intraday, dvojitý zásah do černého
Intradenní a swingové obchodování jsou dvě nejpopulárnější metody zhodnocování kapitálu na Forexu. V tomto článku si ukážeme dva velmi rozdílné obchody, ovšem se stejným (ziskovým) koncem.

Praktické okénko – Kéž bych tak měl věšteckou kouli
Vyhodnocovat obchodní výsledky je nedílnou součástí každého tradngu. Pozor ale na retrospektivní zkreslení. Zpětně můžeme situace totiž vyhodnocovat mnohem jednoznačněji, než se naživo mohou vyvíjet.

Môže spôsobiť jeden vírus finančnú krízu?
Obavy z koronavírusu začínajú stále viac doliehať aj na finančné trhy a posledný februárový týždeň zahájili akciové indexy po celom svete výraznými stratami. Počty nakazených a mŕtvych pomaly rastú a vírus sa naďalej rozširuje.

Můžeme si dovolit silnou korunu?
Česká národní banka (ČNB) na svém čtvrtečním zasedání snížila úrokovou sazbu o 50 bps na 4,75 %. Výrazně se tak přiblížila hlavní úrokové sazbě v eurozóně, která je aktuálně nastavena na 4,25 %. Úrokový diferenciál se snížil z obrovských 7,00 % v červenci 2022 na minimum.

Není euro překoupené?
Euro si proti americkému dolaru drží poměrně silný býčí trend, který se nastartoval v květnu. Kromě několika měsíců na přelomu let 2017-18, které byly „růžovým obdobím“ pro Evropu, je nyní euro nejsilnější za posledních 6 let. A to i přesto, že Evropská centrální banka (ECB) včera zvýšila svůj program QE o 600 mld. eur, brexit bez dohody je stále více reálnou záležitostí a pandemická druhá vlna nabírá v Evropě na síle.

Proč je důležité mít tradingový plán
Každý úspěšný trader ví, že klíčem k dosažení dlouhodobého zisku není pouhé štěstí, ale především dobře promyšlený tradingový plán. V tomto článku se podíváme na důvody, proč je takový plán nezbytný a jak může ovlivnit tradingová rozhodování a výsledky.

Více obchodů, nebo větší objem?
Během svého obchodního vývoje většina traderů řeší otázku frekvence svých obchodů a jejich objem. Toto téma si proto v dnešním článku více rozebereme.

Libra pokračuje v růstu, euro zaostává. Dnes španělská a francouzská emise
Britská měna (GBP) se včera vyhoupla nad hranici 1,60 GBP/USD poté, co ji pomohly domácí data a zveřejnění zápisu z posledního zasedání Bank of England.

Je čas na shazování peněz z vrtulníku?
I přes marnou snahu centrálních bank o podporu hospodářského růstu to vypadá, že světová ekonomika uvízla na mělčině zvané nízká inflace. Navzdory snižování úrokových sazeb až do mínusových hodnot a rozsáhlým investicím v podobě programů kvantitativních uvolňování aplikovaných několika světovými centrálními bankami, vlak řízený deflací jen tak z vyjetých kolejí neuhne.

USD: Myslí to Fed s růstem sazeb vážně?
Většinu zisků tohoto léta nasbíral americký dolar díky jestřábímu přístupu své centrální banky (Fed), který se liší od uvolňování měnové politiky v eurozóně i v Japonsku. Fundamentální zlepšování americké ekonomiky dává naději na zdárné ukončení kvantitativního uvolňování (QE), postupný růst úrokových sazeb a trendové posilování dolaru, které jsme naposledy viděli na konci 90. let.

Demo účet - opravdu zbytečnost?
Nikdy jsem nepsal reakční článek, tak toto je poprvé a na téma demo účet. Jedná se o reakci na článek uživatele MiTrade.

Koruna končí cyklus oslabování
Česká koruna k euru slábne už několik měsíců a dostala se do blízkosti několikaletých minim. Co hovoří pro změnu trendu a jaký výhled má pár EUR/CZK z hlediska fundamentu a možného intervenčního zásahu centrální banky?

Kam zmizely problémy Evropy?
Jeden z největších problému Evropy v roce 2018 byl italský rozpočet a zadlužení italské vlády. Při pohledu na vývoj finančních trhů v Evropě se zdá, že největší problém Evropy někam zmizel. Alespoň tak lze usuzovat z vývoje italských akcií a dluhopisů, které na tom nejsou od začátku roku nijak zle. Hrozba z Itálie je však stále reálná a může vyvolat paniku napříč finančním sektorem v Evropě. Nejnebezpečnější veřejný dluh v hodnotě 1,5 bilionu euro je koncentrován v italských bankách v Římě a Miláně. Dluh země již přerostl 132% ročního HDP.

Jaké měny by profitovaly z obchodního embarga proti Rusku?
Obchodní sankce, které by Evropská Unie mohla uvalit na Rusko v podobném stylu, jako se to stalo Íránu, jsou hodně tvrdým oříškem, protože ekonomické ztráty by byly mnohem větší a počítaly by se na obou stranách barikády. Co když ale k těmto krokům EU nakonec přistoupí, nebo se o nich bude alespoň reálně spekulovat? Jak by tyto události zahýbaly měnovými trhy?