Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

FX Týždenný výhľad 18.9 -22.9.2017
Minulý týždeň prevládalo na trhoch momentum pozitívneho sentimentu, ktoré odzrkadľovalo predovšetkým apatiu investorov k ďalšiemu vývoju okolo témy Severnej Kórei a uvedomenie si faktu, že hurikán Irma po sebe nezanechá také veľké škody, ako sa pôvodne predpokladalo. Pozitívnej nálade pomohol aj pomerne široký záber reflačných tlakov, keď v krajinách ako Čína, UK, US prekonala inflácia očkávania. Na druhej strane nepotešili ostatné negatívne ekonomické výsledky Číny, no tie mali tentokát na väčšinu trhov len dočasný efekt a na konci týždňa uzatvárali dlhopisové trhy spolu s akciovými idexmi vyššie. Pozitívne uzavrela aj ropa (WTI), ktorá si pripísala 5%. Drahé kovy na druhej strane strácali spolu s meďou a železnou rudou.

Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD: Inflace v USA nečekaně stoupla, indexy se propadly
Oživení trhů z minulého týdne bylo pouze zdánlivé, a v pátek tak na trzích nastaly silné výprodeje. Příčinou je nečekaně vyšší inflace. Jenže tento týden bude neméně zajímavý, proč? To si povíme v dnešním článku.

Start výsledkové sezóny se vydařil, americké akcie výrazně posílily
Americký akciový benchmark S&P 500 má za sebou jasně růstový týden s výsledkem +1,82 %. Index je zpět nad 50denním klouzavým průměrem a prolomil také sérii nižších maxim.

Je výprodej technologických akcií varovný signál nebo příležitost?
V minulém týdnu reportovaly své čtvrtletní hospodářské výsledky přední technologické společnosti. Nejprve zveřejnil své hospodaření Alphabet, mateřská společnost Google, která sice doručila růst tržeb, ale pokles zisku byl natolik významný, že po zveřejnění dat akcie odepisovaly přes 11 %. Ke konci týdne své ztráty korigovaly jen na -6 %. Další velkou technologickou společností byl Microsoft, který sice také z pohledu tržeb roste, ale i zde je pokles zisku, navíc s negativním výhledem.

Ukončenie testovania „stratégie“
Za desať obchodných dní som účet (40 000 EUR) zhodnotil o 5 % (2 000 EUR). V článku prednostne uvediem štatistické ukazovatele, môj pohľad na „stratégiu“ a „Emočný“ denník. Na základe úspešnosti, uzavriem „poslednú“ kapitolu testovania. Testovanie prebiehalo nepretržite, od piatka 13. novembra 2020 a priebežne jeden rok, od pondelka 3. februára 2020.

Pohled na dolarový index a měnový pár USD/JPY
Americký dolar zatím udržuje svou přibližně dvouletou sílu, náznaky oslabování po potvrzení ochoty FEDu preventivně snižovat úrokové sazby v nejbližším období zatím nevyústily v jeho trvalejší a udržitelnější pokles.

Aktuálne FX príležitosti: GBP/USD, USD/JPY a AUD/CAD
V tomto tradingovom blogu poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrime sa teda na GBP/USD, USD/JPY a AUD/CAD cez denné časové rámce.

Výběr z nedělní přípravy: EUR/USD, EUR/GBP a EUR/CAD
Jak je z názvu patrné, budu se dnes věnovat obchodním příležitostem na měnových párech s eurem. Popíši jak vidím aktuální situaci z mého pohledu a nastavím podmínky pro možné obchody.

Tři klacky pod nohy USD
Americký dolar to v posledních týdnech schytává ze všech stran. Dolarový index porovnávající jeho hodnotu oproti koši měn se dostal na minima od května 2016 a není daleko od postupného odevzdávání zisků, které nashromáždil v dolarové nákupní horečce na přelomu let 2014/15. Mezinárodní měnový fond brzký obrat nevidí, považuje americkou měnu stále o 10-20 % nadhodnocenou.

Trhy s Danem: EUR/USD, USD/CHF, NZD/USD
V tomto blogu sa pozrieme na dôležité technické úrovne na vybraných menových pároch. V priložených ukážkach sú vyznačené zóny, v ktorých by trh mohol reagovať, alebo ktoré by mohli stáť v ceste zamýšľaným obchodom.

Inflace stále nikde
Dnes se v rámci fundamentální analýzy podíváme pod pokličku nejdůležitějšímu indikátoru, který sleduje americká centrální banka (Fed) a také jeho dopad na aktuální vývoj kurzu amerického dolaru. Po nastavení inflačního cíle na 2 % se sám měnový výbor Fedu vyjádřil, že jeho hlavním měřítkem bude jádrová inflace (bez potravin a energií) vypočtená z koše spotřeby domácností.

Praktické okénko – předčasný, ale opodstatněný výstup z obchodní pozice
O dlouhodobé profitabilitě obchodní strategie rozhodují především výstupy z obchodů. Někdy ale trh signalizuje něco jiného, než následně udělá. V dnešním článku se podíváme na praktickou ukázku tohoto tržního "blafování".

INVESTIČNÍ GLOSA: Zapomeňte na bitcoin nebo Nvidii. Trh měl letos ještě větší vítěze
Rok 2024 bude zakrátko minulostí a je proto na čase analyzovat, jakým instrumentům se letos nejvíce dařilo. Hodně na očích byly akcie společností Nvidia, Palantir nebo MicroStrategy. Největší procentuální příděly si ale připisovaly docela jiné tituly. Které?

MT4 - obchodování přímo z grafu
Existují dvě skupiny lidí. Ti, kteří si na okno pokyn v MT4 již zvykli. A ti, kteří okno pokyn mají v takové neoblibě, že se vydali hledat jiné, lepší cesty k rychlejšímu a efektivnějšímu zadávání a modifikování pokynů a pozic.

S&P 500 testuje důležitý support, dolar se vrátil pod 1,30 EURUSD
Minulý týden nabídnul rozporuplná data, když se k překvapivě dobrým makro výsledkům z USA přidala horší data z eurozóny a zklamání z korporátní Ameriky.

Tesla i stříbro silně korigují
Raketové růsty bez výrazné změny fundamentu dříve nebo později narazí na strop důvěry trhu a velkou část svých zisků odevzdají zpět. To samé platí i při panických výprodejích bez vážného důvodu, které následně nabízejí zajímavé nákupní příležitosti.

Po dalších historických maximech index S&P 500 mírně oslabil
Americký akciový index S&P 500 po dvou zelených týdenních svíčkách tentokrát zaznamenal ztrátu 0,26 %.

Začíná se na americké burze formovat sestupný trend?
Americký akciový index S&P 500 za uplynulý týden ztratil 0,61 %, i tak má ale za sebou nejsilnější první pololetí od roku 2013. Poslední červnový týden byl nebývale volatilní, i tak ale dlouhodobý výhled zůstává beze změny.

Britská libra znovu pod palbou
Velká Británie už letos zažila spoustu ekonomických šoků. Nejprve na jaře kvůli přísnému a dlouhému lockdownu klesla ve druhém čtvrtletí o hrozivých 19,8 %, což bylo nejvíce mezi vyspělými zeměmi. Následná nekonečná sága ohledně brexitové dohody s Evropskou Unií, která dosud nebyla podepsána, na lepší náladě také nepřidá. Nyní přichází další rána v podobě nové mutace koronaviru, kvůli které se Londýn dostává do izolace vůči zbytku země i vůči kontinentální Evropě. Britská libra tak dnes padá vůči ostatním měnám o cca 2 %.

Jak zkontrolovat stabilitu obchodního systému
V tomto článku budeme diskutovat o takové vlastnosti obchodních systémů, jako je stabilita. Čím stabilnější systém zůstane pod vlivem okolních událostí, tím stabilnější bude obchodní systém.