Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Čína brzdí ekonomiku
Tento týden zahájily červencové statistiky z Číny a komoditní býky příliš nepotěšily. Růst průmyslové produkce se snížil na 6,4 %, což je nejnižší tempo od srpna 2020. Zdá se, že obrovský nárůst cen základních surovin, které Čína z velké části dováží, už si vybírá svou daň.

Americký dolar vrací úder
Americký dolar v září zastavil ztráty, které nabíral takřka celý letošní rok. A to navzdory problémům, kterým musela ekonomika Spojených států čelit v rámci velmi silné hurikánové sezóny, která na určitou dobu zastavila produkci v Houstonu a v Miami.

Aktuální technická analýza zlata (XAU/USD)
V úterý se kurz XAU/USD snížil na úroveň podpory tvořenou 200hodinovou SMA na 1 564,00. Během dnešního rána se kurz obrátil na sever.

Praktická ukázka: Falešný průraz, no a co?
Mnohokrát už to bylo řečeno. Nedá se s tím nic dělat a přesto to mnoho obchodníků překvapí, rozzlobí, znejistí, případně donutí začít zasahovat do toho, na čem tak dlouho pracovali. Ztráta! A víte co? Obvykle je to jen díky nějaké hlouposti jako je například malý falešný průraz. O to víc je to pro někoho deprimující. Jenže s tím se nedá nic dělat a nejlepší je říci si „no a co, tak byl falešný průraz a ztráta“.

Emoce - Skrytí zabijáci tradingových účtů
Dnešní uspěchaný svět je plný emocí, se kterými se ne každý dokáže patřičně vypořádat a výjimkou bohužel není ani náš oblíbený svět tradingu. Proto dnešní téma, jak už i název napovídá, se zase pro jednou bude týkat psychologie, zvláště pak různých typů emocí, které pokud se obchodníci opravdu nenaučí ovládat, či s nimi správně pracovat, tak nakonec bývají při tradingu takovým rizikem, jež si pak často vybírá svou nelítostnou daň. Strach, chamtivost a několik dalších aspektů, tak to je to, čím se tu dnes budeme zabývat.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 25.5.2015
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Nové Povídání o trzích: Co bude lepší – Nasdaq nebo S&P 500?
Po delší odmlce se znovu sešli analytici Jaroslav Brychta spolu s Tomášem Vrankou, aby probrali vše zásadní, co se v posledních týdnech na poli finančních trhů odehrálo. Tentokrát si přizvali na pomoc nového kolegu z řad XTB, slovenského analytika Marka Němky. Pojďme se podívat, na jaká témata se tentokrát v Povídání o trzích zaměřili.

Američané už šetří
Po čtvrtečním relativně holubičím zasedání Evropské centrální banky zamířil měnový pár EUR/USD níže. Jedno euro se tak prodává pouze za 1,08 amerického dolaru, což je nejnižší kurz za poslední dva roky a blíží se lokálnímu minimu z akutní fáze pandemie 1,06, kdy kapitál prudce proudil do USA ve strachu se zastavením ekonomiky.

Mená a osudy najúspešnejších investorov, ktorí zmenili hru
Vo svete finančných trhov sa nachádza úzky okruh jednotlivcov, ktorí dokázali zanechať veľkú stopu svojimi úspechmi a zmeniť pravidlá hry investovania. Sú to osobnosti, ktoré zosobňujú vášeň, múdrosť a odvahu, čím vytvorili svoje vlastné investičné impériá. Ich úspechy nie sú iba o získaní veľkých bohatstiev, ale predstavujú skutočnú inšpiráciu pre generácie investorov po celom svete. Títo výnimoční jedinci majú schopnosť vidieť príležitosti tam, kde ostatní vidia riziká. Tento článok sa zameriava na životy a príbehy niekoľkých najúspešnejších investorov v histórii, ktorí sa stali legendami finančného sveta.

3 kroky k investicím do 5G
Nová generace bezdrátové mobilní technologie, nazývaná 5G, je již dostupná v mnoha telekomunikačních sítích a oproti 4G má obrovské výhody. Rychlost 5G může být až stokrát vyšší než 4G, latence je nižší (což znamená, že se rychleji pohybuje mezi věžemi a zařízeními) a kapacita je lepší, což umožňuje připojení většího počtu zařízení. Vzhledem k tomu, že 5G je již na mnoha trzích zavedeno, investory možná zajímá, které společnosti by mohly z této nové technologie těžit nejvíce. Proč jsou podle mého názoru NVIDIA, Qualcomm a Apple nejlepšími akciemi v oblasti 5G?

Trénujte svoj mozog: vybudujte si trpezlivú a disciplinovanú obchodnú myseľ z emočne reaktívneho mozgu (časť II.)
Emocionálny mozog sa prebudil a obchodník nemal emočnú inteligenciu, aby si všimol zlomový okamih. Čas ide ďalej. Objaví sa potvrdenie. Toto je solídny setup. Čas pripraviť sa na možný vstup. Pre obchodníka je to všetko riadené logikou, ale nie je naladený na to, čo sa deje v druhej polovici jeho mozgu - na pravej hemisfére. (Pamätajte, že toto je doslova polovica vášho mozgu, ktorá sa ignoruje.) S potvrdením zasiahne senzorická oblasť talamu poplach. Podľa inštinktu prežitia je teraz reálna vážna potenciálna hrozba pre krátkodobé prežitie. Ak obchodník vstúpi do tohto obchodu, môže dôjsť k strate.


Kdy začít obchodovat na plný úvazek?
V dnešním článku se podíváme na docela ožehavé téma. A tím je trading na plný úvazek. Kdy opustit svou práci a začít se obchodování věnovat naplno? Věřím, že jste se touto otázkou již určitě zabývali, minimálně o ní přemýšleli. Pojďme se podívat na několik důležitých věcí, které byste měli zvážit, než se touto cestou vydáte.

Dopad Fedu na britskou libru
Zvýšení úrokových sazeb americkou centrální bankou (Fed) v minulém týdnu mělo paradoxně negativní vliv na hodnotu dolaru. Kromě relativně holubičího vyznění celého zasedání nemusí mít akce takový efekt, protože se čeká, že ostatní centrální banky budou tlačit svou měnovou politiku stejným směrem. Čínská centrální banka zvýšila úroky hned následující den, začala diskuze o zvednutí depozitní sazby v eurozóně ještě před ukončením QE a také na britských ostrovech je nálada spíše jestřábí.

Eroze britské libry
Megalomanské plány nové britské vlády financované dluhem i smrt panovnice Alžběty II., která by mohla posílit skotské separatistické tendence - tyto dva faktory spolu s relativně vlažnou reakcí centrální banky Bank of England poslaly britskou libru na historická minima vůči americkému dolaru. Parita na měnovém páru GBP/USD není daleko, v pondělí se libra obchodovala pouze za 1,0340 dolaru.

Ropa má za sebou nejlepší leden v historii
Ropa WTI za první měsíc v roce 2019 rostla o více jak 18% a zaznamenala tak nejlepší měsíc leden v historii. Ropě se podařilo stabilizovat její cenu poté, co 3 měsíce po sobě ztrácela. Cenu ropy nyní podporuje v růstu několik fundamentů včetně produkčních škrtů ze strany OPEC+, slabého amerického dolaru a sankce na venezuelskou státní ropnou firmu. Ropě se zároveň podařilo svést se na znovuobnoveném apetitu po rizikových aktivech, kde od začátku roku rostou také akciové indexy.

Je čas podívat se na japonský fundament
Už je to půl roku, co výměna v křesle guvernéra japonské centrální banky (Bank of Japan - BoJ) a s tím související zavedení extrémních programů na uvolnění měnové politiky skrz kvantitativní uvolňování (QE) poslaly japonský jen na dlouhou cestu slábnutí.

Praktická ukázka: Dva Take-Profity (TP)
Dva TP se mi v jednom týdnu nepovedly už hodně dlouho. Ačkoliv začátek týdne na to nevypadal, trh mi na konec ukázal, že umí udělat docela pěkný výsledek, který člověka potěší. A přitom stačí jen málo - věřit své strategii a nesnažit se neustále něco měnit.

Dopady ruské měnové krize na USD
Americké ekonomice se daří velice dobře a pozitivně překvapuje takřka na všech frontách. Tempo ekonomického růstu USA se tak bude držet i v následujících měsících okolo 3 %. I přesto během posledního týdne ztratil americký dolar vůči euru více než 2 %. Mohou být za těmito zprávami turbulence v Rusku? A proč oslabuje právě USD, když jde o bezpečný přístav a americká ekonomika je s Ruskem mnohem méně provázaná než ta evropská?

Index S&P 500 odepsal jen půl procenta, páteční otočka naznačila odhodlání býků
Po předchozí lehce zelené neutrální svíčce (+0,03 %) má za sebou americký akciový index S&P 500 ztrátový zkrácený obchodní týden. Od úterý do pátku klesl o 0,51 %.