Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Dispoziční efekt a jeho vliv na váš trading
Podobně jako averze ke ztrátě je dispoziční efekt způsoben směsí strachu a naděje. Obchodníci se bojí, že přijdou o minimální vydělaný zisk a doufají, že se cena s narůstajícími ztrátami otočí. Toto zkreslení způsobí, že investoři opouštějí úspěšné pozice, aby si velmi rychle zajistili zisk, stejně tak jako příliš dlouho visí na neúspěšných pozicích a čekají, až se cena změní.
Co zastaví pokles akciového trhu?
Americké akciové trhy se nyní nacházejí v medvědím trendu. I když v posledních dnech došlo ke korekci a část ztrát Wall Street smazala, na svoje maxima z konce minulého roku ztrácejí stále indexy S&P 500 i Nasdaq 15-20 %.
Co nakupoval a prodával Warren Buffett v posledních měsících?
Díky americké legislativě, která nařizuje velkým fondům pravidelně zveřejňovat změny ve svých portfoliích, jsme minulý týden měli znovu možnost nahlédnout do portfolia Warrena Buffetta a jeho společnosti Berkshire Hathaway. Jaké nákupy a prodeje provedla tato investiční legenda tentokrát? V tomto článku přinášíme souhrn toho nejzajímavějšího. Detailní rozbor celého portfolia poté analytik XTB Tomáš Vranka vytvořil ve svém aktuálním videu.
Trading Contest 2015 – poslední soutěžní týden a výsledek
Poslední čtvrtý týden soutěže Trading Contest 2015, kterou v říjnu pořádala Patria Forex s Klubem investorů, již nebyl omezen pouze na jednu třídu obchodních instrumentů jako v předcházejících třech kolech.
Index S&P 500 klesl potřetí v řadě, debaty o korekci jsou opět hlasitější
Americký akciový index S&P 500 uzavřel týden potřetí za sebou ve ztrátě, od pondělí do pátku celkem odepsal 2,06 %.
Měnový pár EUR/JPY: Kombinovaná analýza týdenního grafu
Kombinovaná technická analýza je hojně využívaná retailovými obchodníky. Pro snadné pochopení ji praktikuje většina začátečníků. Analytická práce je rozdělena mezi technické indikátory a Price Action. Tato jednoduchá analýza pomůže při obchodování do směru trendu.
AUD/NZD: Analýza více časových rámců (MN-D1)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár AUD/NZD a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
Aké bude smerovanie GBP menových párov v roku 2022?
V tomto blogu poukážem na možný budúci vývoj menových párov na základe minulých pohybov a technickej analýzy. Pozrieme sa na librové páry GBP/USD, GPB/NZD a GBP/JPY z weekly a monthly timeframe.
Vzdělání tradera halo tady
Květy máku odkvetly a makovice brzy dozrají budou plné máku ptáte se co je toto za úvod.
Aktuálne FX príležitosti: EUR/USD, GBP/JPY a NZD/CHF
V tomto tradingovom blogu poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrime sa teda na EUR/USD, GBP/JPY a NZD/CHF cez denné grafy.
Technická analýza měnových párů AUD/USD, USD/CAD a CAD/CHF
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. Cena měnového páru AUD/USD se nachází na důležité rezistenci. USD/CAD po dosažení předchozích maxim konsoliduje a cena měnového páru CAD/CHF právě testuje střednědobá minima.
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár CAD/JPY, index S&P 500 a kryptoměnu Bitcoin
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár CAD/JPY, index S&P 500 a kryptoměnu Bitcoin. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
Dárek k Vánocům
Blíží se Vánoce, a tak si říkám, že i já bych měl přispěchat s nějakým pěkným přáním mnoha úspěchů, štěstí, zdraví a já nevím čeho ještě. Trochu nás vzájemně namotivovat a potom se zapíchnout k míse se salátem a přibrat pár kilo. Letos jsem si ale řekl, že vám dám takový pěkný malý dárek. To budete koukat.
Euro vs. americký dolar v roce 2018
Do nového roku vstoupilo euro silnější a na nejobchodovanějším měnovém páru s americkým dolarem znovu prorazilo hranici 1,2000. I přes několikanásobné zvýšení úrokových sazeb v USA se dolaru stále nedaří stabilizovat a kvůli evropské euforii měnový pár EUR/USD drží růstový trend. Jaké vyhlídky má pro následující měsíce?
Praktická ukázka: Dva dny čekání
Uplynulý týden se zařadil mezi ty, které se povedly. Avšak odehrálo se v něm něco, co nebylo úplně příjemné. Dva dny čekání na to, jestli bude plný Stop-Loss (SL) nebyly totiž nic moc.
Je už čas na nákup komoditních měn?
Ropa, uhlí, měď, zlato a další – všechny tyto primární suroviny jsou již několik čtvrtletí ve strmém pádu a měny zemí, které jsou největšími producenty, trpí. Centrální bankéři v Austrálii i Kanadě snížili úrokové sazby a snažili se slovně intervenovat ve prospěch dalšího oslabení měn, které by z velké části kompenzovalo skrat cen v kótovaných v USD. Je tedy propad komoditních měn u konce, jak tvrdí kontrariáni, nebo si budeme moci počkat na lepší kurzy?
Proč se ECB nevzdá záporných úrokových sazeb?
Atraktivita eura se po výhře Emmanuela Macrona ve francouzských volbách a zrychlující ekonomice eurozóny výrazně zvýšila. Na páru s americkým dolarem euro prorazilo dlouhodobou rezistenci na 1,1500 a přidalo ještě několik procent. Další zisky eura jsou už ale málo pravděpodobné.
Panika na trzích, co bude dále?
Minulý týden zažily finanční trhy výplach srovnatelný s poklesy a volatilitou při nástupu globální finanční krize na podzim 2008. Akciové indexy a průmyslové komodity ztratily více než desetinu své hodnoty a rizikové měny byly také ve velkém prodávány. To vše kvůli panice z rozšíření nového typu chřipky v Evropě i v Asii, která už paralyzuje i ekonomiky dotčených zemí. Proč by ale neměl mít současný pokles na trzích dlouhodobý charakter a proč je dobré v sobě probouzet kontrariána?
Praktická ukázka: Dvakrát TP (skoro)
Obchodování v tomto roce je pro moji strategii docela zvláštní. Výsledky jsou takové, mírně řečeno podivné. Vlastně ani ne tak výsledky jako obchody, které k nim vedou.
Výsledková sezóna za námi: Je big tech stále nezastavitelný?
Výsledková sezóna je prakticky u konce a jako obvykle největší pozornost přitahovaly výsledky velkých technologických společností – Apple, Microsoft, Alphabet, Amazon a Meta. Ať se nám to líbí nebo ne, big tech je žhavé téma posledních měsíců a díky aktuální publikaci výsledků jsme se mohli přesvědčit, zda je bombastický růst big techu v posledních měsících oprávněný nebo ne. V tomto článku přinášíme krátký souhrn toho nejzásadnějšího. Pokud se o aktuálním stavu big techu chcete dozvědět více, analytici XTB Tomáš Vranka společně s Jaroslavem Brychtou na toto téma natočili nový díl Povídání o trzích. Big tech bude také detailněji probrán i na nadcházející XTB Online investiční konferenci, která proběhne 25. 11. od 13:00.