Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Zápisky tradera: Obchodování podle ebooku - Když vás předešlé ztráty nutí riskovat
Tento týden byl již klidnější. Sice na účtě vznikla další ztráta 525 Kč, takže celková ztráta nyní je 2 815 Kč, což je pokles o -12,8 %, ale nejsem z toho tak rozhozený jako předchozí týden. V obchodním plánu mám stanoveno, že když to klesne o 20 %, přejdu na demo. Zatím tedy tento stav nehrozí, ale pokles stavu účtu není příjemný pocit. Pozitivní je, že se v podstatě podařilo držet pravidlo pro maximální denní ztrátu s minimální odchylkou. Uklidňuji se také tím, že účet není smazaný celý, což mnoho traderů říci nemůže. Otázka nyní je, jestli se mi podaří nepříznivý vývoj otočit.
DAX a jeho očakávaná korekcia
V dnešnom blogu by som rád poukázal na momentálnu situáciu na DAXe a prečo nehľadať shorty.
Přehled zajímavých obchodních příležitostí pro 19. týden
Zajímavé obchodní příležitosti z pohledu technické analýzy.
Intradenní obchodníci VII. (vynechané a předčasně ukončené obchody)
Postupně se ve svých článcích dostávám do oblasti strategie, taktiky a trochu i psychologie. Tuto oblast jsem tak trochu načal už v minulém článku VI – ztrátové obchody. Dnes bych se pokusil na tento článek navázat. Co vás nejvíce při obchodování naštve ? Ztrátový obchod ? Přehlédnutý nebo vynechaný obchod ? Nebo zbytečně předčasně ukončený obchod ?
Jaké jsou důsledky současného ekonomického vývoje pro investice?
Instituce Financial stability board (dále FSB) byla založena G20 po krizi v roce 2008. Její funkcí je dohlížet na finanční stabilitu ve světě a upozorňovat na rizika. Svou pravidelnou roční zprávu společnost vydala letos v listopadu. V závěru zaujme tvrzení, že dnes existuje riziko nedostatku hotovosti na finančních trzích. Jak tomuto sdělení porozumět a o jaký druh rizika jde?
Obchod s ropou, aneb trh, kde si nemůže být nikdo ničím jist
Futures ropy zažívají v posledních týdnech opravdu nevídané časy, díky čemuž se cena této „lukrativní“ komodity propadla až k hodnotám, na kterých se nikdy dříve nepohybovala. Na celém ropném kolotoči se však nepodílí pouze virová nákaza COVID-19 , která nelítostně sužuje celý svět. Za tímto propadem totiž stojí i obchodní válka světových producentů ropy, kteří se pokusili s pomocí nejrůznějších taktik vyřadit své konkurenty, čímž chtěli dosáhnout zvýšení svého podílu na trhu. Povedlo se však producentům dosáhnout svého tak, jak to předpokládali? Na to se zde pojďme nyní podívat.
Zaměření na RBA a BoC
Investoři si tento týden bezpochyby oddechnou, protože jednání o dluhovém stropu v USA 31. května konečně dospěla k výsledku a prezident pravděpodobně podepíše zákon ještě před pondělním termínem. Po minulém týdnu, kdy ratingová společnost DBRS Morningstar vyhodnotila možné snížení ratingu USA a zopakovala tak podobná varování vydaná agenturami Fitch, Moody's a Scope Ratings, se tak vyhneme nákladné platební neschopnosti a doufejme, že nedojde k poklesu ratingu.
Bitcoin chce zlomit 10 000 USD. Litecoin kopíruje Bitcoin, přidal již 50 % na růstu
Bitcoin se snaží dostat na 10 000 USD, už mu nechybí mnoho. Zazimovat nejlepší začátek roku za posledních 6 let od 2014. Litecoin kopíruje růst Bitcoinu, ba dokonce je v růstu ještě více bullish.
Je na tom eurozóna opravdu tak dobře?
Německý akciový index DAX zdolal tento týden po dvou letech svá historická maxima. Akcie rostou díky slabšímu euru, dohodnutému brexitu i pozitivnímu obratu v náladě samotných německých společností. Stejně tak pomáhá i další růst amerického S&P 500. Anebo není všechno tak optimistické, jak se zdá?
Česká koruna v měnových válkách
Po pondělním prudkém oslabení čínského jüanu a s počínajícím globálním trendem ve snižování úrokových sazeb se zcela oprávněně začalo hovořit o případných měnových válkách, kdy se při všeobecném ekonomickém útlumu snaží každá země znehodnotit svou měnu, aby si ukousla co největší díl celosvětové poptávky a měla práci pro svoje občany.
Jak euro profituje z ukrajinské krize
Záhadou poslední doby je síla společné evropské měny, nad kterou kroutí hlavou většina analytiků. Vždyť evropská ekonomika je mnohem slabší než americká, a navíc se Evropská centrální banka (ECB) chystá svými kroky srazit hodnotu eura.
Burzovní grafy: Americké akcie mají za sebou nejhorší týden za více než půl roku
Americký akciový index S&P 500 v uplynulém týdnu ukázal, že trh ještě nezapomněl, co jsou to prudké výprodeje. Benchmark klesl o 4,1 %, vrátil se na hodnoty ze začátku července a za dva týdny smazal tříměsíční zisk. Od začátku roku drží 2% zisk.
Pár EUR/USD a index NASDAQ 100, týždenný výhľad od 3cAnalysis
Technické analýzy pre vybrané menové páry, európske a americké akciové indexy ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.
Dlhodobý výhľad na hlavné menové páry na rok 2020
V tomto blogu poukážem na možný budúci vývoj menových párov na základe minulých pohybov a technickej analýzy. Pozrieme sa na majors menové páry EUR/USD, USD/CHF a USD/JPY z weekly a monthly timeframe.
Optimismus kolem obchodní dohody se pomalu vytrácí
Obchodní dohoda USA a Číny je v ohrožení a investoři se zbavují rizikovějších aktiv, jako jsou akcie a některé komodity. Čínská delegace již dorazila do Washingtonu na končenou fázi obchodních vyjednávání spolu s čínským vicepremiérem ve víře dosažení konsenzu se Spojenými státy, který by vedl k obchodní dohodě. Podle Trumpa je Čína zodpovědná za krach dohody a bude tak čelit zvýšení celních přirážek na některé čínské dovozy. Do pátku, kdy by mělo být jasněji mámě ještě necelé dva dny. Kam se budou investoři přesouvat svá aktiva v případě eskalace obchodního konfliktu dvou největších ekonomik?
EUR / USD : první býci vyskakují z vlaku, medvědi se začínají hrnout do dveří.
Vím, že titulek tohoto článku patří spíše do akčních filmů, ale také vám to tak připadá ?
Trhy jdou proti Fedu
Finanční trhy s příchodem zimy přepadl málo podložený optimismus. Akcie, dluhopisy i měny se po jednom měsíčním pomalejším růstu cen ve Spojených státech tváří, jako by byla bitva s inflací vyhraná a americká centrální banka (Fed) již nemusela téměř vůbec zvyšovat úrokové sazby. Pravdou je, že ceny komodit, především pak ropy, ustoupily a jsou naladěny na mělkou recesi. I přesto od představitelů Fedu slyšíme odhodlání dále utahovat měnovou politiku a poslat sazby minimálně k 5 %.
Praktická ukázka: Ani ťuk
Tak opět něco netradičního. Za celý týden nebyly splněny podmínky pro to, abych mohl udělat nějaký obchod. Jen pro informaci, pokud bych byl v paralelním nastavení, tedy v tom, které změkčuje podmínku minimálního range, byl bych mínus cca. 10 %.
Pět největších traderových brzd - část první
V obecných článcích o psychologii tradingu často čteme o zásadách, které musíme dodržovat, abychom se přiblížili k profitabilnímu tradingu.