Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

INVESTIČNÍ GLOSA: Bitcoin vystřelil po čtyřech letech přesně podle příručky. Trump byl jen bonus
Kryptoměnoví příznivci znovu prožívají snové období. Bitcoin prorazil rekordní hranici a tluče na kdysi mýtickou metu 100 000 dolarů za jednu digitální minci. Média připisují zásluhy především vítězi amerických voleb Donaldu Trumpovi. Jenže výstřední republikán pouze sehrál roli katalyzátoru. Proč?
|

Tržní volatilita na Forexu – pomocník, nebo nepřítel?
Kde není volatilita, tam se obchodům přiliš nedaří. Avšak přílišná volatilita může zase velice jednoduše vést k “vypálení” účtu. Jak tedy k volatilitě přistupovat, na jaké druhy ji rozlišovat a kde ji hledat? O tom bude dnešní krátký článek.
|

Watchlist: Akcie TotalEnergies
První kolo výprodejů zasáhlo francouzský trh ve chvíli, kdy Emmanuel Macron překvapivě rozpustil francouzský parlament po neúspěšných volbách do Evropského parlamentu. Byl to nečekaný šok i pro pařížskou burzu. Tyto výprodeje jsou velmi vítanou příležitostí pro dlouhodobé investory za podmínky, že vědí co nakupovat. Obecný pokles akcií často stáhne s sebou i velmi kvalitní akcie, kterých se tato událost prakticky netýká. Právě tyto akcie jsou vhodné ke sledování.
|

SATS DJIA Live 09/2022
Jak jsem slíbil, tak držím slovo a uvádím seznam společností, které nakoupím první zářijový pracovní den a prodám poslední zářijový pracovní den:
|

Česká koruna pod taktovkou ČNB
Koruna v posledním týdnu korigovala svůj koronavirový propad a spolu s optimismem na trzích posílila z 27,80 na 26,95 korun za euro. Jedním z důvodů je stále ještě 1,00 % úrokové zhodnocení koruny, které mělo sloužit k zabránění totálnímu výprodeji korunových aktiv zahraničními investory.
|

Praktické okénko – Střednědobé levely pro začátek nového roku
Konec roku vybízí k plánování prvních kroků pro rok následující. Proto se v tomto článku podíváme na dva střednědobé levely.
|

Sledujte každý týden Benchmark – pořad o nejdůležitějších událostech, které hýbou finančními trhy
Možná jste již zaregistrovali, ale možná také ne. Ve společnosti se Bossa jsme se rozhodli jít poněkud odlišným směrem a vymysleli jsme pro naše klienty zcela nový formát makrokalendáře. Jelikož tu nikdo nic podobného zatím neudělal, stal se pořad benchmarkem všech makrokalendářů, a proto bylo o názvu v podstatě rozhodnuto – Benchmark. Zájem publika je však o trochu rozmanitější, a tak v pořadu nechybí odborný komentář k aktuálnímu geopolitickému dění, které hýbe finančními trhy a v neposlední řadě také technická analýza na vybrané instrumenty.
|

SATS DJIA Live 11/2022
ak jsem slíbil, tak držím slovo a uvádím seznam společností, které nakoupím první listopadový pracovní den a prodám poslední listopadový pracovní den.
|

Čína ve velkém prodává dolary
Zpomalení čínské ekonomiky a s tím související nedůvěra zahraničních investorů prudce zvyšuje odliv spekulativního kapitálu z Číny. Ten musí čínská centrální banka (PBoC) kompenzovat prodejem svých devizových rezerv, aby zabránila oslabení čínského jüanu (CNY). Za poslední rok tak čínské rezervy, které jsou zdaleka největší na světě, klesly o 440 mld. USD a tempo poklesu se v poslední době zvyšuje.
|

Technická analýza měnových párů USD/JPY, EUR/AUD a EUR/NZD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Cena měnového páru USD/JPY klesá ke konfluenční zóně. EUR/AUD je zpět v konsolidaci a EUR/NZD pravděpodobně ukončil korekci rostoucího trendu.
|

Index S&P 500 a Bitcoin ruka v ruke
Dnes sa v krátkosti pozrieme na nasledujúce možné pohyby na S&P 500 a Bitcoine. Tieto dva grafy sa mi zdajú momentálne clekom podobné a rovnako očakávja aj podobné pohyby v najbližších dňoch.
|

Centrální banky už se chystají na QT
Už jste slyšeli o QT? Jde o novinku v centrálním bankovnictví, která přichází z USA. Spojené státy a především pak měnové autority ve Washingtonu (Fed) své ekonomice natolik věří, že neváhají vytáhnout záchranné lano zpět na břeh.
|

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 26.4.2012
Týdenní aktualizace...
|

Americké akcie odepsaly bezmála tři procenta, zvýšená volatilita pokračuje
Situace na americkém akciovém trhu se prakticky nemění – denní rozpětí cen jsou vysoká, trh prudce reaguje na zprávy a následně předvádí podobně výrazné protipohyby. Za celý týden index S&P 500 odepsal 2,88 %.
|

Bilance: 39 týdnů praktických ukázek
Tak už je to 39 týdnů. Respektive tři čtvrtě roku, co každý týden prezentuji jednotlivé obchody. Je tedy čas udělat další bilanci. Takže se podíváme, jak to celé vypadá a hlavně dopadá.
|

Pozor léto – Jakého chování se přes léto na trzích vyvarovat
Léto je unikátní období roku, které vytváří specifické tržní podmínky. V tomto článku si připomeneme chování, kterého bychom se během letních měsíců měli na finančních trzích vyvarovat.
|

Prepad o 7 % v priebehu minúty? Vitajte na krypto trhu
Ahojte traderi. Dnes sa pozrieme na včerajšiu situáciu, ktorú ste asi na trhoch postrehli. Jednalo sa o prepad takmer o 680 USD. To by možno nebolo až také divné, ale problém bol, že sa to udialo behom jednej minúty.
|


PBOC zahájila cyklus zvyšování sazeb
PBOC (People's Bank of China - centrální banka Číny) v úterý nečekaně zvýšila své dvě hlavní úrokové sazby - sazbu pro vklady a sazbu pro půjčky a to o 25 bodů na úroveň 2,50% a 5,56%.
|

Zhodnotenie 4 (ziskových) obchodných seáns
V tomto článku zhodnotím štyri obchodné seansy na reálnom účte. Piatok – pondelok – utorok – streda (6. – 11. november 2020). Všetky štyri boli ziskové. Dve z nich neúspešné. Jedna z nich aj keď taktiež zisková, ale z môjho pohľadu až „hranične“ neúspešná – drawdown poklesol až na hodnoty vykazujúce mínus 7,11 %. Podmienky risk manažmentu boli dodržané, ale uvedená hodnota (mínus 7,11 %) je jednoznačne „demarkačná“. Paradox nastal práve pri tejto seanse, kde som vytvoril najvyšší zisk so všetkých štyroch dní. Pravdepodobne: „Risk = Zisk“, aj keď preferujem menej turbulentné equity.
|