Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Našlo si EUR/USD dno? + ďalšie obchodné príležitosti
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Teraz mi pride zaujímavý EUR/USD, AUD/JPY a CHF/JPY, na ktoré sa pozrieme z daily timeframe. Tá šialená volatilita, ktorá prevládala počas korony pred mesiacom dozadu je v podstate preč. Teraz by sa mali chovať trhy racionálnejšie.

Otazníky následujících týdnů
Dvě největší centrální banky světa se rozhodly pro extra silný peněžní doping svým ekonomikám, ovšem globální ekonomika ještě rozhodně není z nejhoršího venku.

Hledáme trend na eurodolaru
Měnový pár EUR/USD je v bouři zhoršujících se ekonomických dat a diskuzí okolo kolapsu Číny v novém roce až překvapivě stabilní. Od velkého skoku po zasedání Evropské centrální banky (ECB) na začátku prosince se drží v blízkosti 1,0900 bez žádného viditelného trendu. Ba co víc, už je tomu rok, co eurodolar sklouznul do pásma 1,0500 – 1,1500, odkud se v podstatě za celou dobu nedostal.

Uvidíme prudké vyberanie ziskov na amerických indexoch a zlate?
Technické analýzy pre vybrané menové páry, akciové indexy a komidity ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.

Rád odpovím
Pamatuji si, že když jsem se začínal učit trading, ze všeho nejvíc mně chyběla možnost konzultovat svoje kroky a vlastně ani ne tak konkrétní kroky, jako spíš svoje poznatky s někým, kdo by dlouhodobě obchodoval a měl výsledky, které by mohly dávat alespoň malou záruku toho, že dává smysl se dotyčného na něco zeptat.

Moje cesta prop tradingem: Čekání na zajímavý level a pokles balance křivky
Pokles balance křivky si vynahrazuji otevřeným ziskovým obchodem a čekáním na další zajímavou příležitost.


Čo sa deje s cukrom
V poslednej dobe sme sa zamerali na analýzu cukru táto komodita prudko vystrelila nahor a zaujímalo nás ako sa dokážeme na tomto raste zviesť....

Makrodata přehledně aneb co číhá v kalendáři? (1. díl)
Ať už obchodujete akcie, měnové páry nebo komodity, důsledné sledování důležitých makroekonomických událostí by nemělo být v žádném případě opomíjeno. Fundamentální informace, které jsou v pravidelné periodicitě zveřejňovány buď státními autoritami, statistickými úřady či soukromými organizacemi, jsou totiž velmi důležitým hybatelem trhu a často mají kurzotvorvnou povahu.

SATS DJIA Live 12/2021
Jak jsem slíbil v minulém příspěvku, uvádím seznam společností, které nakoupím první prosincový pracovní den a prodám poslední prosincový pracovní den:

Dôvody prečo sa DAX nedostane nad 13 000 a príde obrat trendu
Začiatkom októbra som spomínal nadchádzajúcu medvediu príležitosť na DAXe, no kým som napísal analýzu, trh klesol asi o 300 pipov a potom už padol iba o 400 pipov aj keď som očakával viac. Prišiel veľkolepý obrat, no znova sa formuje shortová obchodná príležitosť.

Centrální banky rozdávají karty
Středeční rozhodnutí americké centrální banky (Fed) o nastavení měnové politiky trhy zaskočilo svou razancí. Kromě dalšího zvýšení sazeb o 75 bps do pásma 3,75-4,00 % guvernér Powell avizoval, že vrchol sazeb bude kvůli zakořenělé inflaci výše, než se představitelé Fedu domnívali ještě v létě. Finanční trhy tak skokově posunuly svá očekávání. Z předchozího předpokládaného vrcholu 4,75-5,00 % v létě příštího roku se nyní traderům jeví nejpravděpodobnější růst úroků až na 5,25-5,50 %.


Praktické okénko – Intradenní obchody
Letní měsíce jsou na swingové obchody poněkud skoupé, takže nastal čas se podívat na nižší časové rámce. V tomto článku si ukážeme průběh dvou intradenních obchodů.

Linie, Svícny, Body „piškvork“, aneb různé metody mapování
K tomu, aby byli obchodníci schopni dělat relativně správná obchodní rozhodnutí a realizovat potenciálně ziskové obchody, tak musí být obvykle nejdříve schopni vybírat moudře samotné obchodní nástroje. Mezi obchodní nástroje však nepatří pouze nejrůznější technické indikátory a ukazatele, patří sem totiž i metody mapování, tedy různé typy grafů a těmi se právě tento článek zabývá.

Jaké jsou náklady tradera a kolik stojí trading?
Jaké jsou náklady obchodníka a proč se stát obchodníkem? V dnešním článku se podíváme na to, jaké jsou s tradingem spojené náklady, co všechno to obnáší a proč je trading pro určitou skupinu lidí nejlepší možný byznys.

Jak obchodovat bez sledování zpráv, výsledků a analýz – 2. díl
V prvním díle, o kterém jsem nevěděl, že to bude první díl, jsem se snažil říct, že mohou existovat obchodní přístupy, které ke svému uplatnění nepotřebují sledování zpráv, výsledků nebo tvorbu analýz. Současně jsem řekl, že jeden takový používám, a že vlastně splňuje požadavky toho, kvůli čemu jsem se do obchodování pustil. Také ale musím souhlasit s těmi, kteří první díl považovali za hodně obecný a tak se v tomto pokusím přinést více faktického.

Kde hledat výnos přes záporné sazby?
Centrální banky vyspělých zemí se předhánějí v holubičích komentářích s cílem podpořit chřadnoucí ekonomiku a zároveň oslabit měnu. V Austrálii už začali úrokové sazby snižovat a vypadá to, že další země budou následovat. Už 6 bilionů USD vládních dluhopisů vynáší záporný výnos. Není se co divit, že investoři prodávají měny, kterým centrální banky házejí klacky pod nohy. Jakou zemi by však mohla tato vlna minout?

Index S&P 500 se vrátil pod důležitou technickou úroveň
Index S&P 500 má za sebou teprve druhý ztrátový týden letošního roku. Celkově během něj odepsal 1,11 %.

Týden pravdy je zde – blíží se souboj akciových titánů?
Výsledková sezóna je v USA v plném proudu a tento týden je nabitý velkými jmény. Pojďme se bez otálení podívat, které akcie se vyplatí tento týden sledovat.