Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Proč vlastně obchodujeme? (2. díl)
Jak jsem psal už minule, tak na otázku v nadpisu se dá odpovědět mnoha způsoby a nepochybuji o tom, že všechny budou k zamyšlení. Nicméně skutečně jen jedna odpověď bude vyjadřovat skutečnost. Obchodujeme kvůli tomu, abychom si vydělali peníze. Hodně peněz. A když už si to takhle hezky přiznáváme, pojďme se podívat, co dalšího se s těmi penězi dá udělat.

Stříbro, drahý kov, který má potenciál
Již po mnohá tisíciletí využívá lidstvo krásy a mnohostranné využitelnosti stříbra, kterou si zachovalo až do dnes. Jedním z hlavních důvodů, proč si stříbro zasloužilo i své místo mezi drahými kovy, je, že se již od starověkých civilizací (např.: Řecko) tento kov používal jednak jako platidlo, ale také i jako uchovatel hodnoty ve formách nejrůznějších drahokamů. Co se dnešní popularity týče, je i dnes o stříbro veliký zájem a to nejen z důvodu možného investičního využití, ale hlavně díky jeho širokému využití v průmyslu (např.: fotovoltaický průmysl, výroba plasmových obrazovek, a tak dále).

Zápisky tradera: Obchodování podle ebooku - 2 dny, které rozhodly všechno
Minulý týden jsem skončil v zisku 120 Kč, takže se mi podařilo překonat týdenní plán. Od začátku obchodování v květnu 2020 je účet v zisku ve výši 622 Kč.

Rizika pro sílící korunu
Díky vidině brzkého růstu domácích úrokových sazeb posílila koruna vůči euru na maxima od března 2020. Co víc, za posledních 7 let se jen ojediněle obchodovala koruna na silnějších úrovních jak proti euru, tak proti americkému dolaru. A to i přes výrazně vyšší inflaci, kterou česká ekonomika za tuto dobu produkuje. Znamená to, že si tuzemská měna dá na chvíli pauzu od posilování?

Emerging markets se uklidnily – carry trade na obzoru
S příchodem zimy přišly do USA kruté mrazy, které dočasně zchladily také americkou ekonomiku. Množí se proto spekulace, že to s utahováním měnové politiky Fedu nebude tak žhavé, což je dobrá zpráva pro měny emerging markets, a to především pro brazilský real (BRL), tureckou liru (TRY) a jihoafrický rand (ZAR).

Výběr z nedělní přípravy: USD/CAD, GBP/USD a AUD/CHF
V dnešním blogu technické analýzy se podíváme na měnový pár USD/CAD. Snížení volatility zde vykreslilo formaci praporek. GBP/USD na konci páteční seance opustil konsolidaci a na AUD/CHF se čeká na rozhodnutí o dalším pohybu.

Peníze se nedělají počtem obchodů, ale jejich objemem
Peníze se tvoří objemem, to platí v podnikání stejně dobře jako v tradingu.

Spotřebitelská důvěra v USA dál klesá, trhy vyčkávají na summit EU
Včera jsme se dočkali z USA výsledků spotřebitelské důvěry, která klesala již čtvrtým měsícem v řadě a potvrdila tak, že americká ekonomika i nadále zpomaluje.

Stručné srovnání MT a SierraChart + návod na několik málo indikátorů
Na žádost kolegů z mého druhého diskuzního vlákna přikládám subjektivní srovnání MetaTraderu a SierraChart doplněné o návod na několik základních ukazatelů.

Tesla a Robotaxi: Opravdu revoluce, nebo jen další slib?
Minulý týden proběhla akce, která by mohla být zlomovým okamžikem v našem chápání automobilů. Americká automobilka Tesla totiž uspořádala dlouho očekávanou akci, která měla ukázat, že Tesla není jen obyčejná automobilová firma, ale také světový inovátor. Je však jejich Robotaxi opravdu revolučním momentem pro automobilový průmysl, nebo si na samořídící taxíky budeme muset ještě nějakou dobu počkat?


Praktická ukázka: Take-Profit, který o procento nebyl
Po týdnu mezi svátky, kdy jsem se obchodování nezúčastnil, jsem do toho opět nastoupil. A byl to doce-la klidný týden, který s sebou přinesl jednu zajímavost. Byl jsem tak blízko Take-Profitu (TP), že je to skoro až k smíchu, že to neklaplo.

Optimalizace obchodní strategie I.
První díl série o optimalizaci obchodní strategie. Základním krokem pro řádnou přípravu optimalizace obchodní strategie je vygenerování obchodního reportu.

Aktualizovaný výhľad na kryptomeny
Koronavírus robí po svete paniku a zlobu, no akcie a kryptomeny si idú stále svoje a robia zisky. Bude to pokračovať aj naďalej? Poďme sa na to pozrieť cez technickú analýzu na daily a weekly grafoch. Pozrieme sa na hlavné kryptomeny a to Bitcoin a Ethereum. Ako bonus pohľad na Nikkei (Japonský akciový index).

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár AUD/CAD, akcie Tesla a zemní plyn
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár AUD/CAD, akcii Tesla a zemní plyn. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Jak se změní hlasovací struktura Fedu v roce 2017?
Hlasující bankovní rada americké centrální banky (FOMC) se skládá z 12 členů.

Je rast indexu NASDAQ udržateľný bez výrazných korekcií?
V oblasti finančných trhov je vždy prítomná dynamika a neustále meniace sa okolnosti, ktoré vytvárajú priestor pre rôzne predpovede a očakávania. V súčasnej dobe sa zvyšuje pozornosť k indexu NASDAQ 100, kde sa očakáva pokračujúci rast, a mnohí investori sa snažia odhadnúť, čo nás čaká v nadchádzajúcich mesiacoch.

Divergencie a dôležité supporty nám ukazujú ďalšie obchodné signály
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Výhlad na akciové indexy: DAX, Nasdaq and S&P 500
Tento trhový výhľad bude analyzovať tri hlavné akciové indexy a pozrie sa na súčasné obchodné príležitosti. 2022 bol pre investorov škaredým rokom, pretože väčšina akciových indexov klesla. Dokonca aj najväčšie spoločnosti na svete utrpeli ťažké straty, čo stiahlo akciové indexy ešte nižšie. Niektoré technické a historické signály poukazujú na možný dočasný uptrend.

Dlhodobý výhľad na hlavné menové páry na rok 2020
V tomto blogu poukážem na možný budúci vývoj menových párov na základe minulých pohybov a technickej analýzy. Pozrieme sa na majors menové páry EUR/USD, USD/CHF a USD/JPY z weekly a monthly timeframe.