Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Je Proprietary spoločnosť tá správna cesta ako získať kapitál?
V diskusii pod predošlým článkom bolo niekoľko komentárov, ktoré ma naviedli k dnešnej téme. Sú Proprietary spoločnosti tak skvelou voľbou v snahe získať kapitál na obchodovanie? Alebo ide len o vynikajúci biznis model lákajúci skvelou ponukou a reklamou? V dnešnom článku budem nahlas uvažovať o tejto téme a vyjadrím svoj názor. Nič nie je len čierne alebo biele. Všetko má svoje pre a proti. Je táto možnosť obstarania alebo získania kapitálu tou správnou? Skutočne je to taká lákavá ponuka ako vraví reklama?
Koronavirus a extrémní volatilita na trzích
Nákaza virem COVID-19 poslala globální trhy do nevídaného chaosu, ve kterém každodenní masivní výprodeje a poklesy, které jsou střídány rychlými, ale krátkými tržními oživeními, aktuálně prohlubují všudypřítomnou nejistotu, která nyní ovlivňuje investice všech malých i velkých investorů.
Môže spôsobiť jeden vírus finančnú krízu?
Obavy z koronavírusu začínajú stále viac doliehať aj na finančné trhy a posledný februárový týždeň zahájili akciové indexy po celom svete výraznými stratami. Počty nakazených a mŕtvych pomaly rastú a vírus sa naďalej rozširuje.
Britská libra je překvapivým vítězem
V době, kdy evropská i americká centrální banka snižují úrokové sazby a stimulují zpomalující ekonomiku, si dává Bank of England načas. Hlavní úrok ve velké Británii zůstává na 0,75 %, což je dokonce o čtvrt procentního bodu více než v době referendu o brexitu. Zdá se tedy, že neustálá nejistota a odklady samotného vystoupení Velké Británie z Evropské Unie nemají na ostrovní ekonomiku tak negativní vliv, jak by se na první pohled mohlo zdát.
Dokáže japonský jen udržet dosavadní tempo?
Japonský jen se po několikanásobném testování, podíval na páru USDJPY pod dolní hranu dlouhodobé konsolidace a zatím se tam i nadále drží. Spekulace o případné falešném breakoutu vyvrací i fakt, že i přes silnější americký dolar minulý týden, dokázal japonský jen na páru USDJPY zkorigovat téměř většinu ztrát. Posilování japonského jenu však není nijak podloženo fundamentem a proto se může zdát jeho vývoj nejistý. Silný japonský jen není ani nic co by uvítala japonská centrální banka, kterou trápí nižší inflace a silnější jen nijak nepomáhá k jejímu růstu.
Elliottova vlnová teorie pro index Nasdaq a měnové páry NZD/CHF a GBP/CHF
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro index Nasdaq a měnové páry NZD/CHF a GBP/CHF. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář svého směřování.
Co se děje na trzích? Čeká nás finanční krize?
Rizika ve světové ekonomice se zvyšují, akcie se obchodují příliš vysoko, čínský růstový dluhově-investiční model už přestává fungovat a nad Evropou se zase stahují mračna. Tyto titulky se v ekonomickém zpravodajství objevují už několik let. Recese ale pořád nepřichází. Je tedy teď něco jinak, co by mohlo zastavit růst globální ekonomiky a způsobit finanční krizi?
Ropa klesá, v rublech o to více
Letní dovolenková sezóna skončila a s ní přichází do Evropy úspory, především co se energií týče. Vlády mohou díky poklesu cen benzínu a nafty vracet spotřební daně na vyšší úrovně. Vyhlídka pro poptávku po ropě je tím pádem stále slabší. Sráží ji silný dolar a celosvětově zpomalující aktivita, které se nehodlají ve svém boji proti inflaci zaleknout ani poslední dobou velice ostré centrální banky.
Trumpův efekt vyprchává
Od zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem v listopadu 2016 se finanční trhy vezly na vlně tzv. reflace. V očekávání mohutného snížení daní a vyšších výdajů do infrastruktury a obrany rostl akciový trh, výnosy dluhopisů i úrokové sazby navzdory snaze prezidenta držet je nízko. Očekávání se naplnila a slušně rostl i samotný HDP jako koláč, ze kterého se všechny tyto výnosy generují.
VIDEO: Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 19. týden
Pravidelný týdenní videokomentář společnosti BOSSA.
Emoce v obchodování podle směru trendu
I dlouhodobé cenové trendy mohou zamotat obchodníkům hlavu a nahlodat jejich psychiku. V jakých fázích trhu se jednotlivé emoce aktivují si přiblížíme v tomto článku.
EUR/NOK - skvelá obchodná príležitosť a iné exotické trhy
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj exotických menových párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrieme sa na EUR/NOK, EUR/ZAR a USD/CNH z daily, weekly aj monthly timeframe. Na každom trhu sa skrývajú zaujímavé príležitosti s vysokou šancou na zisk. Poďme sa na ne pozrieť z blízka.
INVESTIČNÍ GLOSA: Spadla klec, na prop trading si posvítí regulátoři. Co firmám hrozí?
Sektor prop tradingu, ve kterém společnosti půjčují investorům kapitál na obchody, už na sebe poutal pozornost příliš dlouho a příliš hlasitě. Podle spěšné informace na jednom kyperském webu hrozí firmám v oblasti prop tradingu unijní regulace MiFID. Co by to znamenalo?
Burzovní grafy: Čeká se na impulz, index S&P 500 od poloviny prosince prakticky stagnuje
Americký akciový index S&P 500 uzavřel týden na červené nule (-0,1 %). Makrodata ani start výsledkové sezóny s trhem výrazněji nepohnuly, firemní data si ale nyní mohou vzít hlavní slovo.
Tržní volatilita na Forexu – pomocník, nebo nepřítel?
Kde není volatilita, tam se obchodům přiliš nedaří. Avšak přílišná volatilita může zase velice jednoduše vést k “vypálení” účtu. Jak tedy k volatilitě přistupovat, na jaké druhy ji rozlišovat a kde ji hledat? O tom bude dnešní krátký článek.
Ropní býci vracejí úder
Na jaře se ropnému trhu nedařilo. Propad o více než 30 % zapříčinila řada nejistot v čele s ostřejším vývojem americko-čínského obchodního konfliktu a rostoucí zásoby suroviny ve Spojených státech. 50 USD za barel se ale ukázalo jako dno, pod které už trh nechce jít.
Multitimeframe analýza: 26.3.2024 Měď
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.